sieťové karty a prerušenia

Sekcia: Konfigurácia 02.04.2009 | 15:40
jano   Návštevník
ahoj,

vyskytol sa mi problém so sieťovými kartami - dve rovnaké sú v počítači - realtek 8029
obe sú PCI a modul je ne2k-pci

cez lspci dostanem jednu ako RTL-8029 unknown device

druhú korektne

neviem, ako nastavím prerušenia, ak je chyba v ich nastavení

dakujem
    • Re: sieťové karty a prerušenia 03.04.2009 | 01:07
      kipikasa   Návštevník
      pridat parametre pre modul...
      • Re: sieťové karty a prerušenia 03.04.2009 | 11:15
        jano   Návštevník
        myslíš
        append=10,300,eth1 ?

        nepracuje to - je to stále RTL-8029 unknown device
    • Re: sieťové karty a prerušenia 03.04.2009 | 15:33
      WlaSaTy   Návštevník
      A co sa o tych kartach pise v dmesg?

      Totizto lspci len vypise zoznam zariadeni na PCI (AGP a PCI-E) zbernici a priradi popis cislu vyrobcu a cislu jeho produktu takze sa to da pouzit len orientacne.

      Ale s5 k tym preruseniam. Uz dlho som nezazil taky problem, posledne na BX chipsete ktory mal len zarodky APIC. Ty mas naozaj tak staru dosku co ma este tie hrube cierne ISA sloty? Nesranduj.
      • Re: sieťové karty a prerušenia 04.04.2009 | 21:56
        jano   Návštevník
        Je to intel chipset v HP Vectra 200MHz a je to firewall, je to staré, ale snáď to splní účel.
        Je tam ešte jeden problém s agp, ale to agp ešte nemá - :-)) - to neskôr

        s ISA kartami som nerobil už dlho - tomu sa tak trošku vyhýbam, akosi mi to nešlo a nevenoval som sa tomu, ale má aj tie zbernice

        Problém sa podarilo vyriešiť "zmenou" umiestnenia karty a úpravou v BIOS-e. Teraz je to už v poriadku a pekne to chodí. Kôli verzii PCI som nemohol použiť novší model - skúšal som DECchips 21041 /tiež nie je nový, ale mal by fungovať s TULIP/, ale ten nepracoval vôbec - tiež asi PCI - neviem

        ďakujem