Virtualizacia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.04.2009 | 03:27
Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
Zdravim vospolok..
Kratka otazka: Co by ste na zakdlade skusenosti odporucili ako virtualizacny, alebo emulacny nastroj pre sprevadzkovanie windows programov?

...ak by sa dalo aj opisat zazitky (+ / -).

Ja mam zatial skusenosti s wine (dost veci tam nejde, alebo ak ano tak ma nejake nedostatky) , virtualboxom (problem s directx... ale inak to facha dobre) a crossover-om (sice neviem co sa mi to podarilo nahodit za sialenost, ale na zaklade mojich skusenosti to teda za tu skusenost radsej povazovat nebudem, ale aspon som sa pochvalil)
Podstatne by pre mna bolo spustat photoshop (viem existuje aj gimp...) a nejake hry (viem ze existuje vela pekne spracovanych aj pre linux ...ale...)
    • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 12:49
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ak to nie je na profesionálne účely tak gimp fakt postačuje. Ako pri všetkych mojich kecoch prikladám zaujímavý link. Ak ale ide fakt o profesionálne použitie odporúčam iný OS kde nebudú problémy s gama korekciou, samozrejme pre najlepšie výsledky je nutné použiť kalibračnú sondu a nejaké kvalitné CRT (nebudem robiť reklamu konkrétnej firme, grafici určite tušia akú značku mám na mysli). Z ďalších spôsobov ako spúšťať windows programy spomeniem Win4Lin, ring3k alebo Linux Unified Kernel.
      • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 14:49
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        nie ,nie nejde o profsionalne riesenie (ide iba o to v com je clovek zvyknuty robit , preto ten photoshop)

        gama korekcia ma ani nenapadla ;) ... estre viac nazorov by bolo super ..zial vela veci je priamo pre win.. ci je to o hardware alebo software .... a ci sa niekto nahneva alebo nie to ostane je badanie a tapanie a hladanie nejakeho riesenia (kalibracia ... funkcie talciarni ... atd ). k teme games je to podobne (kto si rad nezahra :) )
        • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 18:47
          kipikasa   Návštevník
          windows...
        • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 20:01
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Linux je dosť o tom čo je človek ochotný sa naučiť. V GIMP-e nie som žiaden pokročilý užívateľ ale základné veci v tom viem a rozhodne nemôžem povedať, že by tá trocha učenia bolela.
          • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 20:43
            Avatar pinci   Používateľ
            Dokáže virtualizátor spusit vistu z hardisku pri zapnutom linuxe?
            • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 21:35
              kipikasa   Návštevník
              co vam uz vsetky nacisto je.e?!
            • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 21:36
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
              Je to trochu zložitejšie, ale pravdepodobne áno. Drivery ale fungovať nebudú takže v konečnom dôsledku to môže byž nepoužiteľné.
          • Re: Virtualizacia 07.04.2009 | 21:42
            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
            No ja tam problem nevidim, ale zial nie som jedinym pouzivatelom tohoto PC ..a kedze polovicka chce aplikacie na ktore si zvykla, tak by bolo egoisticke nutit toho druheho do niecoho, co neche ...ale problem je tam ze zase ja nechcem za kazdu cenu mat nahodeny naplno windows ... a tak som zacal patrat po niecom ..teda... aby aj koza zostala cela ...
            pre photoshop a zopar hier dual...
            • Re: Virtualizacia 08.04.2009 | 05:37
              ello   Návštevník
              Virtualizácia predsa umužní úplny beh Windows vo virtuálnom PC, teda skôr asi pozrieť čo to o virtualizácii, potom či je nato hardware, prípadne legálnosť nainštalovaných aplikácii na virtuálny stroj.
              • Re: Virtualizacia 08.04.2009 | 11:13
                martin   Návštevník
                ano umozni ale s obmedzeniami ... teda preto bola v zaklade otazka ake skusenosti kto ma .. zial virtual box ma problem s drivermi (o direkt x ani nehovorim...) wine sice nie je virtual machine ale co to zvlada ,ale aj co to nezvlada (kazdopadne je to + ...aj napriek tomu ze su veci co mu robia problem , co uz aj v samotnom windows je vwla veci co maju problem ...)
                • Re: Virtualizacia 25.05.2009 | 14:09
                  dando   Návštevník
                  plnohodnotnu virtualizaciu sa bude dat pouzit az ked pridu dosky s hypervisorom
                  • Re: Virtualizacia 25.05.2009 | 14:55
                    Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                    neviem o com ale kazdopadne ak priblizis bude fajn ...
    • Re: Virtualizacia 25.05.2009 | 16:38
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      chcem dobru win hru? pozriem ako funguje pod wine. ak funguje, dam si ju. ak nefunguje, tak si dam inu.

      chcem program na grafiku? skusim si gimp, inkscape. ak nieco neviem urobit, vyhladam si howto na internete. a az potom riesim nieco dalsie...

      myslim, ze to nie je zlozite
      • Re: Virtualizacia 26.05.2009 | 00:11
        Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
        ano horsie je ked niekto chce presne to alebo ono ..mne osobne tento postup vyhovuje teda skusim to alebo ono (aj pri inych OS to tak funguje..a tiez od jablone neocakavam slivky :D )