Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.04.2009 | 03:37
Tommy19   Návštevník
Zdravim vsetkych,
mozno znova otvaram uz trosku osuchanu temu, ale predsa, v starsich diskusnych vlaknach som nenasiel uspokojujucu odpoved. Vedel by mi niekto poradit nejaky efektivny, jednoduchy prehliadac a editor obrazkov v jednom pre linux (najlepsie pre Gnome - Ubuntu) s nasledujucimi funkciami:
* pruzne fullscrennove prehliadanie obrazkov
* moznost zmeny velkosti obrazku
* moznost spravit vyrez (s uzamknutym pomerom stran)
* odstranenie cervenych oci
* efekt sepie a ciernobielej fotky
* pootocenie fotografie o lubovolny uhol
* zmena jasu a kontrastu
Doteraz som odskusal QGview, Gwenview, GTKSee, DigiKam, Eye of Gnome, F-Spot, ale ani jeden nesplnoval vsetky moje poziadavky...
Dakujem
    • Re: Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux 08.04.2009 | 03:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      osobne gthumb sem tam pouziem, je to prehliadac a ma to par efektov. inak bola to sucast ubuntu myslim do feisty. no a odvtedy je to vychadzajuci prezerac obrazkov v greenie. skus si...

      a inak este ma napada google picasa
    • Re: Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux 08.04.2009 | 13:11
      Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
      Robim s fotkami dost vela a je zial pravda, ze zatial sa mi nedostal pod ruky program co by sa podobal windowsackemu acdsee6+. Momentalne mi celkom vyhovuje kombinacia gqview(aj ked predcitanie obrazkov by mohlo byt rychlejsie)+gimp. Na hromadne upravy typu otocit vsetky podla exifu, alebo resize je velmi dobry imagemagick(konzolova aplikacia+skripty)
      • Re: Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux 08.04.2009 | 16:42
        Avatar partizan Arch  Používateľ
        Nieco jednoduchsie dokaze gwenview ale musis si donho pridat pluginy na vecsinu efektov, pripadne este tu mas xnview pre linux ten je nieco ako acdsee ale je free, je o daco jednoduchsi a je o daco viac "light" ako acdsee, pod windowsom ho pouzivam vsade, a pod linuxom to je tiez celkom fajn.
        Arch & Metal
        • Re: Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux 08.04.2009 | 22:05
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          Xnview? Ako acdsee a viac "light"? Tak s tymto nazorom nesuhlasim. Xnwiev nestoji za vela, svojho casu som ho pouzival pod windows spolu s acdsee, ale rychlostou sa to nedalo porovnat, nemozem si pomoct, ale xnview pod linuxom sa mi zda este pomalsi. Gwenview vyzera celkom zaujimavo, no pluginy som este neskusal.
    • Re: Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux 08.04.2009 | 22:34
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
      skusil by som mozno aj picassu od googlu pod wine (je aj deb balik pre ubuntu, ale aj tak sa to spusta pod wine). Myslim ze ma vsetky funkcie ktore pozadujes (s tym vyrezom s uzamknutym pomerom stran si nie som na 100% isty).

      Ja ju pouzivam na spravu fotiek a ich zakladne upravy a som s nou velmi spokojny
      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • Re: Prehliadac a editor obrazkov v jednom pre Linux 10.04.2009 | 02:43
      Tommy19   Návštevník
      gThumb je to co som hladal! Vdaka ;o) Este keby mal pootocenie obrazku o lubovolny uhol, ale to nie je az taky problem...