ip_masquerade

Sekcia: Konfigurácia 17.04.2009 | 17:07
jano   Návštevník
zdravím

inštaloval slackware 9.1 /slabšie PC/ jadro 2.4.22 ako bránu, ale hlási mi:
cant locate module ip_masquerade

vie mi niekto poradiť?

dakujem
    • Re: ip_masquerade 17.04.2009 | 17:19
      Opin dog   Návštevník
      napriklad toto

    • Re: ip_masquerade 17.04.2009 | 18:15
      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
      Neviem o co ide ale googlit viem aj lepsie ako tu kolega lebo z toho co tam je ti asi nic moc nepomoze:D

      http://linux.ardynet.com/ipmasq/ipmasq.php3
      • Re: ip_masquerade 17.04.2009 | 23:11
        jano   Návštevník
        súhlasím, skúsim najprv ipt_MASQUERADE - toto som nepoznal -

        nevedel som totiž cez lynx stiahnuť súbory, tým pádom ani zmeniť/kompilovať jadro

        nie je ipfwadm trochu staršie? nepoužíval som to tak sa musím po syntaxe pozrieť a čo ešte treba
        • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 00:01
          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
          Ja vazne neviem o co sa jedna >D, ale staci ak polozis googlu tu spravnu otazku a budes to mat hned.
          • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 00:31
            jano   Návštevník
            chcel som bránu, keď som natiahol moduly iptables, ftp - narazil som na toto.
            bohužiaľ mal som len tento stroj v nete a nevedel som si poradiť, tak som sa spýtal, lebo bez maškarády toho moc neurobím

            inak dík
          • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 17:08
            najsammudrejsi   Návštevník
            si magor. nevies o co sa jedna a si dovolis mu radit. samozrejme totalne kraviny

            mam pocit, ze tu chodia pisat 15-rocne deti, co si raz nainstalovali linux a uz si myslia, ze su guru, lebo sa im to podarilo naklikat v gui
            • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 17:49
              Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
              ? www.google.com - ipmasquerade to je cela moja rada a su tam nejake vypisy snad na nieco pride namiesto pic.vania mas nieco lepsie?
              • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 18:17
                jano   Návštevník
                Neprišiel som sa vadiť, ale riešiť chybu, pretože si neviem z nejakého dôvodu rady

                myslím, že by sme mali spolupracovať
                • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 18:24
                  Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                  Tak skusme takto neviem co to je a neviem co robis a slackware nepoznam, ale ak nenasiel modul ako si poslal vo vypise tak zrejme chyba skusil si ho nainstalovat? Ak aj podarilo sa ti ho nastavit?
                  • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 18:25
                    Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                    A druha moznost je ze to ma problem ten modul najst.... Dalej pozrel si v google instalacie tej brany ten druh hw ktory pouzivas? tam by som zacal.
                    • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 18:36
                      jano   Návštevník
                      súhlasím, je tam výberová inštalácia s bare.i
                      modul tam nie je - to ma prekvapuje - mal som si to skontrolovať, to je pravda
                      • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 18:42
                        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                        Z tej prvej odpovede ktoru ti zaslal Opin Dog :

                        Ako si pisal ....-to ma prekvapuje-.....

                        http://lists.linux.sk/pipermail/linux/2005-June/035698.html

                        • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 18:43
                          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                          Predpokladam ze si to cital a zavdzas modul dodatocne dari sa ti s tym?
                          • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 20:50
                            jano   Návštevník
                            ano dari, ale zakomentujem to aby som nemusel vždy

                            len to nenašiel zase a musel som opäť ručne, ale to sa nebude vypínať a postupne to vyriešim, lebo keď to ide tak to ide
                  • Re: ip_masquerade 18.04.2009 | 21:43
                    najsammudrejsi   Návštevník
                    zasnem nad tvojimi vyplodmi. nechapes, ze ked niecomu vobec nerozumies, tak by si okolo toho nemal ani radit? vytvaras uplne nezmysli. potom si to zase nejaky mudrlant nahodou precita a bude sirit nezmysly dalej. alebo sa niekto bude snazit "naistalovat modul k jadru"... rozumies?
                    • Re: ip_masquerade 19.04.2009 | 13:38
                      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                      Vychadzam len z toho ze princip je ten isty a suhlasim, ze je lepsie neporadit ako poradit zle. Tak by si nam mohol napisat, ze co ma robit mozno sa aj ja nieco naucim.
                      • Re: ip_masquerade 19.04.2009 | 20:01
                        jano   Návštevník
                        Súhlasím - a nerobím prvú bránu, len je prvá založená na slackware - možno sa zle pýtam a príliš som sa snažil o jednoduchosť

                        nechcel som prispieť, pretože jeho príspevky nemali nejaký slušný motív ani neprispeli k riešeniu - len kde sú tie nezmysly? - odkaz na web?