problem v kosiciach

Sekcia: Ostatné 17.04.2009 | 22:14
marius   Návštevník
    • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 00:38
      Avatar lubos679   Používateľ
      Tak ZOO je ZOO....nedokazu nahradit ich normalny domov. :-)
    • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 01:41
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      je to blbe...

      inak tuxom, ladovym medvedom a podobnym zivocichom velmi vadi oteplovanie
      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 02:12
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        ziadne oteplovanie nieje iba slnecne cykly a zacina sa ochladzovat pomalicky ;-)
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 02:37
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:25
        Avatar lazzio F16  Používateľ
        $ € £ > /dev/null ; fg human_mind [1] zazen
    • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 02:40
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Prave preto neznasam ZOO, co je to preboha za zivot? Naco to vlastne robia? Aby sa blbi ludia mohli pozriet na zvierata? Nemam nic proti chovu zvierat kvoli masu a dokonca ani kvoli vyskumu (chorob a pod, nie kozmetickych vyrobkov), ale chovat ich kvoli cumakovaniu? To je naozaj zvrhle. Radsej sa pojdem pozriet na jelene do lesa alebo na Srnku do BA.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 03:06
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        tak je to rozhodne zaujimavejsie skocit do zoo ako do nejakeho podniku zapit daku somarinu...

        je fajn ze sa tam o tie zvery postaraju, no nie vzdy je z coho zabezpecit vsetky tie poziadavky, ktore na slovensku su take... netypicke...
        • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 03:11
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Netreba ani skakat do ZOO, ani do podniku. Najlepsie je skocit na vlak, odviest sa k nejakym nedalekym kopcekom a ist sa poprechadzat. Ved Slovensko je tak nadherne.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 03:51
            l_barbarossa   Návštevník
            Netreba ani skakat do ZOO, ani do podniku. Najlepsie je skocit pod vlak ... Ved Slovensko je tak nadherne.
            • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 04:08
              Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
              To nie je dobry napad. Vies ake problemy tym narobis cestujucim, ktori sa kvoli tebe oneskoria? Ked uz chces niekam skakat, tak odporucam do nejakej priepasti alebo strze. Napriklad z Tomasovskeho vyhladu. A najprv zakric, aby si nahodou niekomu nespadol na hlavu. A hlavne ako vzdy upozornujem vsetkych samovrahov: Nezabudnite na list na rozlucku. Nebudete tym zbytocne zatazovat policiu s vysetrovanim vrazdy.

              Na druhu stranu, s vlakom moze byt niekedy aj zabava.
              Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
              • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 05:03
                l_barbarossa   Návštevník
                - ja a skakat? nebudem predsa padnuty na hlavu a uz vonkoncom nie z Tomasovskeho. To by som musel najprv hladat, kde to vlastne je, potom ta zajst .. nie, nie, ved ledva chodim, kdezeake skakanie ...
                - problemy cestujucich? by mali take divaky, zeby razom zabudli na vsetky problemy
                - list na rozlucku? tak to by este len bolo zatazovanie policie -> vrazdu, mily Samo, ani samo-samovrazdu, policii nejaky zdrap papiera vysetrit neulahci (pokial bude pisana takymto a podobnym slohom)
                - (link na) zabava OK, aspon som sa dozvedel o iCondomes ,hermetickom umeni, camaro moddingu ...
                • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 05:08
                  l_barbarossa   Návštevník
                  srry oprava:
                  by mali take divaky, zeby rozum zabudli na vsetky problemy
          • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 11:27
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Ved Slovensko je tak nadherne.

            Bolo tam vážne myslené Slvensko? Neviem ako sa tak prechádzam po Slovensku .. vydím tu vyhodená plastová fľaša, tam vyhodený výfuk .. po východe zase vidím kopu vyrúbaných stromov (vo výške asi 120 cm aby sa naši menej prispôsobiví občania nemuseli zohnúť). Alebo pod pojmom Slovensko bolo myslených tých pár oblasti kde to nie je jedno veľké smetisko?

            • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 12:04
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              u nas je to na severe zaplnene odpatkami, idem do tatier a musim preskakovat cigaretove skatulky, flase od vsetkeho mozneho od piva cez lacne limonady, kuchynsky olej... cokolvek
              • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 12:39
                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                Že by to bolo len na severe? Síce aj keď cestujem vlakom do Žiliny je všade neuveriteľné množstvo odpadkov :(
                • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 12:57
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Ano v Ziline je toho dost....ale napriklad v Nitre sa mi zda, ze je tam toho ovela viac.
                  Ludia su psrosti, vsetko zahodia na zem. Ludia s ktorymi sa poznam, to robia tiez. Ked sa spytam, preco si to prastil na zem, ked si si to mohol dat do vrecka a potom zahodit do kosa, dostanem len odpoved "no a co" alebo "aj tak je tu uz dost bordelu"
                  Rodicia si svoje dietky nevychovaju a potom to tak vypada.
                  • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:31
                    Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                    Tak tu keď idem do lesa (niekoľko km od najblišších domov) tak vidím aj tak kopu odpadkov. Nehovorím len o bežných ako plastové fľaše (tých je všade kopa) ale aj taký odpad ako vyhodené baterky z auta, televízory, chladničky, proste všetko. Sú schopní využiť každú jamu a zasypať ju odpadkami. Ľudia z miestnej spoločnosti odvážajúcej odpad občas idú vyhodiť odpad na náhodné miesto aby ušetrili naftu. Ešte som zabudol na ľudí bývajúcich pri vode, tí proste všetko vyhadzujú cez plot do vody aby nemuseli platiť za odvoz smetí. Ich odpoveď na to, prečo to robia "však voda to vezme". Proste ľudia sú sprostí a Slovensko je jedno veľké smetisko.
                    • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:40
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      presne, uz neviem ani najst miesto, kde by som sa zbavil starych pneumatik. vsetko obsadene
                      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:44
                        Avatar lubos679   Používateľ
                        http://www.vods.sk/pneumatiky-zber-spracovanie.php
                        • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:46
                          Avatar borg Fedora  Administrátor
                          to bol for, vzdy ked su opotrebovane, necham ich v pneuboxe. oni sa o to postaraju
                          • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:49
                            Avatar lubos679   Používateľ
                            Ano viem ze si to myslel ako for...:-)
                    • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 13:40
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      Tak tak. Nedavno som bol na cintorine, a co nevidim....normalne tam ktosi vysypal aspon za jeden velky kontajner odpadu hned ku brane.
                      Pred 3 dnami som bol na prechadzke so psom, na luke asi 1 km od nasej dediny. Na jednom kriku bolo detske tricko zavesene. Idem dalej a v strede luky dalsi krik, a vedla neho riadne mnozstvo odpadu. A to uz nehovorim o tom, ze je tam dost zly pristup. Pochybujem ze to tam vozili rucne.....pritom ta luka sa kosi a seno sa pouziva ako potrava pre zvierata.
                      Hovoris o vode. Odpadky v mori (hlavne rozne igelitove vrecka, tasky a podobne) zabijaju korytnacky. Prave druh, ktory sa zivi meduzami, je takmer vyhynuty. A tieto korytnacky si rady smylia vrecko s meduzov. Potom sa bud zadusia, alebo im to zablokuje traviaci trakt a proste zomru od hladu.
                      Je to smutne, ludia si nevazia prirodu...
                      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 17:59
                        l_barbarossa   Návštevník
                        - mi hovorte, ruky, nohy by som lámal poniektorým ...
                        - úplný trapas je, že vody u nás, teda zväčša pri zdroji sú riadne zahumusené, tam kde v mojom detstve žili raky, pstruhy, dnes žijú len saprofyty. ako potom môžu vyzerať (či radšej hniť) rieky za hranicami SK? nielenže vodu znečisťujeme nám, ale aj ďalším, ktorí nemajú na výber
                        - ďalší trapas - presne ako si spomínal - je, že odpadky sa objavujú aj na úplne neuveriteľných, ba takmer neprístupných miestach (si spomínam na brutálny rozdiel, viditeľný priamo na hraničnej línii, v "čistote krajiny" medzi Maďarskom, ktoré bolo fakt krásne a čisté a napr. Rumunskom a Slovenskom, čo bol v oboch prípadoch jeden neskutočný bordel. Lenže to bolo pár rokov dozadu a bohvie či si už aj Maďari "nepolepšili").
                        - smolu majú decká, že už nemôžu behať bosé ako ja, keď som bol malý, že lesy nie sú oázou pokoja, ale smetiskom po ktorom sa preháňajú motorizovaní debili.
                        - a nevidím východisko. tí, ktorým to vadí je možno desatina a z tej desatiny možno percento je takých, čo niečo robia pre svoje okolie. zvyšní sú viac alebo menej aktívni bordelári.
                        - ale čo, netreba si vravieť, že napr. zbieranie odpadkov je nezmysel, pretože sa objavia znovu. nie, zmysel to má, pretože viac bordelu produkuje ešte väčší bordel a ešte rýchlejšie. a obavy, že vyzerám ako idiot? možno, ale v očiach tých, ktorým by som predsa ruky, nohy lámal, pretože ohrozujú moje deti a ich budúcnosť ...
                        • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 18:13
                          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
                          smolu majú decká, že už nemôžu behať bosé ako ja

                          Kiež by sa to dalo teraz :( Ani miesta kde pravidelne chodím a snažím sa to tam vyčistiť nie sú bez odpadkov lebo vždy sa nájdu ďalší a ďalší magori.

                          • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 18:21
                            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                            rad by som dal takym ludom krasnu "pokutu" - urobit z nich orange typkov s oznacenim VPS aspon na pol roka, nech odpracu to, co si sami zasvinili. a snad aj nieco navyse...
      • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 11:13
        Avatar lubos679   Používateľ
        Presne tak, uplne s tebou suhlasim. :-)
        • Re: problem v kosiciach 18.04.2009 | 11:37
          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
          Chudaky tuxovia :(