seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.04.2009 | 22:59
Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
zdravim vsetkych mam linuxmint universum a ked dam full screen video tak mi obraz seka nie moc ale vyrusuje ma to a este niektore titulky mi pise nezrozumitelne ked otvorim subor z titulkami tak su tam vseliake znaky napr miesto ž je tam kocka a tak nejak ale vo videu su to nezmysli ako ine pismeno alebo a s okanom ako ô
mam ho na starsom stroji amd atlon64 3000+ msi doska ati radeo x550 a 1 g ram prosim o radu lebo inac som s mint spokojny a len toto ma stve ja nie som hrac ale vasnivy filmovy fanusik a xp ma uz privadzalo do sialenstva lebostale nejake obnovovanie registracie a ak som nieco chcel tak stake crack sak to poznate a tu je vsetko legal dok za radu
    • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:36
      Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
      Čo sa týka tých titulkov, tak si musíš nastaviť kódovanie v preferences - subtitles and OSD si daj encoding = Slavic/Central European Windows (CP1250).
      A čo sa týka toho sekania, tak by som typoval niečo s ovládačmi. Samozrejme ak si neskúšal HD :-)
      • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:37
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        nie neskusal a som len mesacny uzivatel len zacinam ale chcel by som sa win zbavit uplne :)
        • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:42
          Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
          no vo vlc som to nenasiel iba tie cisal a v totem vobec take nieco nie je a mplayer som poslal k vode lebo nemienim robit stojky na hlave :) a s kodekmi ked dam instal tak da len aktualizovat a to je vsetko nic neroby
          ps ale skor mi blbnu ceske znaky
          • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:49
            Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
            Mne sa osvedčil Mplayer ešte za čias Windowsu. Prehral skoro všetko a mal asi najmenšie nároky na hardware. S tým "robit stojky na hlave" by asi potrebovalo niečo nastaviť v tom Mplayeri.
      • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:38
        Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
        A zabudol som. Písal som o Mplayeri.
        • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:43
          Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
          No na takej mašine by to malo ísť ako víno. Môj známi pozerá filmy na 500Mhz 128Ram 9GB disk s nejakou ATI grafikou. Dokonca je tam PCLinuxOS 2009. Na takéto parametri klobúk dole, ako to ide.
          • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:45
            Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
            komplet mit o ide v pohode len sem tam sekne ale tie titulky ma vedia dozrat chapes hadam ze nepozeram original znenie :)
            • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:51
              Avatar marian25 PCLinuxOS, Minime...LINUX  Používateľ
              Musíš len nastaviť kódovanie.
            • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 17.04.2009 | 23:59
              Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
              neviem co si uy vsetko skusal ale nemas nahodou aktivnz compiz? vtedy to robi aj seka trochu
              • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 02:17
                Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                tiez som chcel dodat to iste (nevenoval som tomu pozornost ...u seba ale compiz mi dost narobil bordel)

                vypnut compiz alebo aku kolvek "odnoz" vizalnych efektov. V menu Mplayeru nastvit aby si neprehraval v mode pre netopierov(zial takto z hlavy neviem presne kde co je ... da sa to aj v terminali ale myslim ze tato forma ta asi lakat nebude...) nasledne ako tu uz opisovali aj fonty (pripadne si doinstaluj podporu pre jazyky ktore pouzivas)
                • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 11:35
                  Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                  AK mas problem ten tak este dodam, ze v Synapticu si najdi balik fusion-icon je to gombik na zapinanie a vypinanie Compizu, ak sa ti nehce preklikavat do vlastnosti vzhaldu a tam to vypnut.
                  • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 13:16
                    Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                    no vypol som to vsetko ale aj tak mi to tie titulky cita zle a uz som aj ten mplayer dostal naspet:) obraz je dobry ale ked dam fullscreen tak sice je na celej obrazovke ale len male okienko ostatne je cierne

                    Nemùžeme dále spoléhat jen na naši armádu, abychom...


                    a takto mi tie titulky zobrazuje miesto ž tam da taketo nieco
      • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 14:21
        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
        Jedine co pomohlo a je to dost na figu lebo je to pracne je prepisat titulky a potom to uz bolo teda ide jak po masle sorry ale toto mi win nerobil toto treba doriesit a mne je to velmi luto ale toto ma stve
        • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:12
          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
          Skusal si nastavovat "jazykovu zonu" ako bolo vysie uvedene? Ja inac pouzivam SMplayer tam je tych nastaveni myslim viac a problem je v tom ze ti neprecita ceske pismena po anglicky chapes tak to len prestav a na titulky je tiez par programov. A mohol by sem poslat vypis :

          otvor terminal a daj :

          sudo gedit /etc/X11/xorg.conf

          a posli sem vypis.
          • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:15
            Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
            A skus aj google

            http://wiki.ubuntu.cz/%C4%8Cesk%C3%A9%20titulky%20ve%20filmech
          • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:17
            Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
            tuto to teda mas a este ked sa uz bavyme preco mi mplaer kasle na full sreen? on sice ide full ale iba cast lebo to ake je okno pri prvom spusteni tak aj po full mi zostane take akurat orzmovane v strede monitora
            tu je ten vypis


            # xorg.conf (X.Org X Window System server configuration file)
            #
            # This file was generated by dexconf, the Debian X Configuration tool, using
            # values from the debconf database.
            #
            # Edit this file with caution, and see the xorg.conf manual page.
            # (Type "man xorg.conf" at the shell prompt.)
            #
            # This file is automatically updated on xserver-xorg package upgrades *only*
            # if it has not been modified since the last upgrade of the xserver-xorg
            # package.
            #
            # Note that some configuration settings that could be done previously
            # in this file, now are automatically configured by the server and settings
            # here are ignored.
            #
            # If you have edited this file but would like it to be automatically updated
            # again, run the following command:
            # sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

            Section "Monitor"
            Identifier "Configured Monitor"
            EndSection

            Section "Screen"
            Identifier "Default Screen"
            Monitor "Configured Monitor"
            Device "Configured Video Device"
            DefaultDepth 24
            EndSection

            Section "Module"
            Load "glx"
            EndSection

            Section "Device"
            Identifier "Configured Video Device"
            Driver "fglrx"
            EndSection
            • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:23
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              skus sem hodit aj vypis tohto :::

              glxinfo | grep -i render
              Slackware
              • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:28
                Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                direct rendering: Yes
                OpenGL renderer string: Radeon X300/X550/X1050 Series
                • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:29
                  Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                  je tu nieco zle? ak ano staci povedat ja sa poucim len som z toho trocha mimo aj ked sa chcem ucit nejde to:)
                  • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:36
                    Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                    Otvor si Mplayer a chod do Preferences-Video a tam skus nastavit na gl X11 (opneGL)
                    • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:40
                      Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                      Nie zle tam nemas nic direct rengering je ci mas 3D akceleraciu yes tak ok a v xorgu zle nemas nic mam podobnu grafiku tak to mame dokonca rovnaku xpress1100 na doske.
                      • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:46
                        Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                        dal som to tam a zacalo blikat tak som to dal na spat
                        • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 15:57
                          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                          hmm tak skus aj tie dalsie a mal si vypnuty compiz? A ako zacalo blikat ? nabelo to na plnu obrazovku?
                        • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 16:42
                          Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                          Daj:

                          sudo gedit /etc/mplayer/mplayer.conf

                          na vloz tam toto:

                          zoom=yes


    • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 16:15
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      takto ti poviem, skus si nahodit SMplayer (nemusis, je to len graficka nadstavba pre Mplayer), potom si das Možnosti a tam Nastavenia

      Ja to mam nastavene takto (musel som si po instalacia nastavovat inak by mi nesli filmy) :::


      Nastavenie obrazu : http://img25.imageshack.us/img25/8931/obrazh.png

      Nastavenie zvuku : http://img524.imageshack.us/img524/2564/zvuk.png

      Nastavenie titulkov : http://img48.imageshack.us/img48/2904/titulky.png

      Pri tych titulkoch to mozno nie je cele dobre vidno, ale je tam : Slovanské/Stredo-Europske jazyky - Windows (CP 1250)


      Pri tychto nastavenia by ti to malo v pohode slapat samozrejme za predpokladu, ze mas nahodene vsetky potrebne kodeky ...
      Slackware
      • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 16:20
        Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
        Aj ho pouzivam inac vyhovuje mi najviac zo vsetkych ale ak chces zostat pri tom mplayeri tak mozme riesit dalej...
        • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 17:54
          Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
          dik za vsetko trocha som to poriesil aj sam aj s vasimi radami dik moc je to uz ok
          • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 17:57
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            napis postup ako sa to vyriesil, alebo co si spravil aby to tu bolo aj pre ostatnych, ktori budu mat nejake podobne problemi ...
            Slackware
            • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 18.04.2009 | 19:43
              Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
              odinstalovat stary mplayer aj toem aj vlc precistit hd a potom znova nasurovo instal + vase rady a uz to ide len sem tam to vo fullscreen ten totem ekne ale to sa hadam stane ja vo win ked som pouzival bs player :)
              takze trocha laborovania a rad a je to dik moc
              • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 19.04.2009 | 13:28
                Avatar new Linux Mint 6  Používateľ
                Tak to ta asi neukludnim lebo toto neni win ze su rozsr.ne registre a musis reinstall takze je to chyba nastavenia a odporucam ti smplayer najdes ho v mintinstale a fullscreen sa doriesit da aj bez sekania sak ked s tym budes mat problemi tak sa ozvi. Mint je velmi fajn dobry vyber a stou 9.04kou len kludne pockaj kym sa trochu otuka :)
                • Re: seka mi totem aj Vlc a Mplayer ide dolu hlavou 19.04.2009 | 22:41
                  Avatar Gabo Kohel lubuntu  Používateľ
                  no ja neviem uz som bol zufali tak som komplet odinstaloval vsetky movies prehravace kukol som aj usr zlosku ci tam nieco nezostaloa tak a potom som to cele aj skodekmy supol naspat a zrazu cuduj sa svete ono to ide ale teraz sa mi paci smplayer a som snim spokojny :)
                  aj tak dik za vsetku pomoc