deformovane prehravanie videa

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.04.2009 | 21:08
Avatar darthsidious OpenSUSE, Debian Lenny  Používateľ
Cest praci.

Mam na svojom desktope OpenSUSE 11.1 (KDE 4.2) divny problem. Pri prehravani videa - format avi, wmw, mpg, dvd - v lubovolnom prehravaci (mplayer, vlc) sa mi sice video prehrava, ale je prekryte cervenymi stvorcami, ktore blikaju a celkovo su krepe a nemaju tam co robit :) Skusal som odinstalaciu, reinstalaciu codecov, w32 codecov a nic... Nestretli ste sa u vas s niecim podobnym?

Vopred vdaka za napady, ako toto vyriesit...
    • Re: deformovane prehravanie videa 27.04.2009 | 21:13
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Robí to s vypnutým kompozitným správcom?
      • Re: deformovane prehravanie videa 27.04.2009 | 21:17
        Avatar darthsidious OpenSUSE, Debian Lenny  Používateľ
        Ha! Good point. Toto ma ani vo sne nenapadlo vyskusat. Vypol som v KDE desktop effects, a uz to jacha! Vdaka pane.

        P.S.: Da sa s tym nejak vyjebabrat, aby to jachalo aj s desktop efektami?
        • Re: deformovane prehravanie videa 27.04.2009 | 21:23
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Neviem, na všetkých grafických kartách ktoré som videl to ide príšerne pomaly takže ma to ani nenapadlo zapnúť. Viem akurát, že to robí sakra veľa problémov, takže aby to aspoň ako-tak rozumne vyzeralo používam fake transparency (aspoň sa mi zbytočne nestráca výkon a vyzerá to efektne). Väčšina distribúcii fake transparency nemá a ani mať nebude, na dôvod prečo nezaradia 80 riadkov kódu sa stačí spýtať A. J. Seiga.
    • Re: deformovane prehravanie videa 27.04.2009 | 21:27
      Martin   Návštevník
      Neviem ako OpenSuSE, ale v Mandrive sa niekedy odporúča používať prehrávače z PLF, lebo by mali obsahovať všetky potrebné kodeky.
      • Re: deformovane prehravanie videa 27.04.2009 | 21:36
        Avatar darthsidious OpenSUSE, Debian Lenny  Používateľ
        Vdaka pani, mozeme to tu oznacit za vybavene :)
        • Re: deformovane prehravanie videa 28.04.2009 | 09:43
          Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
          ja som na prehravanie dvd pouzil LinDVD a som spokojny... jednoduche ovladanie a funguje to ako na normalnom prehravaci