tazke rozhodnutie ohladom grafiky

Sekcia: Hardware a Drivery 29.04.2009 | 00:07
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
Zdravim linuxaci... potrebujem poradit. mam dosku GIGABYTE M52-S3P ktora ma nforce 430 chipset uz neviem presne. kedze je to doska pre AMD a kedze som vzdycky mal radeon som uz pouzival davnejsie tak som kupil Saphire Radeon HD 2400 Pro 256mb PCIEX.. moj problem je tento.. potom co AMD zacalo sa spoliehat na RadeonHD ktory mi funguje perfektne ale len 2D mi nejako prestal kvalitne fungovat driver FGLRX a poslednou dobou uz len cierna obrazovka po nastartovani Xiek. preto chcem prejst na NVIDIU kedze raz som mal FX5200ku a ta sla bez problemov ale

1) neviem ako je na tom z driverami teraz? ci to nebude len prechod ATI-->NVIDIA ako sa hovori z blata do kaluze teda nic tym neziskam..

2) propiertarny NVIDIA driver na tom nebude o nic lepsi nez ATI

3) takze mam len jednu podmienku musi to byt NVIDIA tak <=100eur resp ak by bolo 110eur tiez nevadi ale viac uz nie
    • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 00:28
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      S ATI kartami su zaplnene fora vsade... cim to asi bude? Kazda karta sa da spojazdnit ale nie kazdy ma chut stale riesit ako sa škrabat pravou rukou za lavym uchom. Mal som tri karty, ale odkedy som presiel na linux, už si vyberam len nvidiu..
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 00:36
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        ešte by som doplnil, že tak ako je stavany hw na MacOS, tak isto si treba vyberat aj pre linux a možnosti je vela, jedna z nich je skuška hw na linux
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 00:47
        Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
        dakujem milboy za tvoju odpoved presne nieco take som cakal.... rad si vypocujem dalsie nazory. a poprpade aj nejake navrhy. cena do 100eur ale toneznamena ze nemoze byt za 50eur ak by bola ta karta dobra. prosim poslite mi svoje navrhy.
        • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 00:53
          Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
          ktoru by ste odporucili?


          1) PALIT XpertVision GF 9600 Smart, 1GB DDR2 (256bit), PCI-E, HDTV/DVI, BOX [NE2960SOFTD02]

          http://mgcomp-resellerweb.systemb2b.com/pricelist/item.aspx?PID=C9400121

          2) Asus EN9400GT SILENT GF 9400GT, 512MB DDR2 (128 bit), HDMI/DVI, HDCP, PCI-E, BOX [EN9400GT SILENT/DI/512MD2]

          http://mgcomp-resellerweb.systemb2b.com/pricelist/item.aspx?PID=C6503006

          3) PALIT XpertVision GeForce 9400GT Super+, 1GB DDR2 (128bit), PCI-E, HDMI/DVI, BOX [NE29400THHD01]

          http://mgcomp-resellerweb.systemb2b.com/pricelist/item.aspx?PID=C9400121
          • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 01:10
            Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
            Osobne by som bral asus.. cena dobra, "tichy ventilator"...
            skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 01:34
            Avatar stuntman mandriva 2010.1 (Gnome)  Používateľ
            ja by som ti asi odporučil tú druhú voľbu. ak používaš len linux je tam podľa mna úplne zbytočné trepať drahú kartu. ja mám 9300M GS a je úplne postačujúca a je menej výkonejšia.
            • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 01:48
              Avatar voxar Linux Mint,  Používateľ
              ked sa chces hrat na win tak co najvykonejsie... na linux ti staci aj 8400-ka z bazaru (aj na tie 4 hry v podstate- tremulous 90 fps)...
              Začať používat Linux ja ako prestať fajčiť... potrápi ťa to , ale potom je lepšie
              • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 12:51
                Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
                No ja by som 8000 radu uz nekupoval je pravda ze tremulous tam ide 90fps ale ten ide aj na integrovanych kartach od intelu tak isto.
                Ja hravam doma Enemy Territory Quake Wars mam 8600GTS a aj pri normalnych detailoch by som vedel vyuzit viac vykonu.
                • Re: tazke rozhodnutie ohladom grafiky 29.04.2009 | 15:20
                  skywaker   Návštevník
                  chcem kartu ktrňora bude za tu cenu kvalitna a ako tak vykonna. v pc mam len 400W zdroj.