prezeranie obrázkov so zvukovým komentárom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.04.2009 | 15:47
Ivan   Návštevník
Zdravím, nevie prosím niekto poradiť prehliadač obrázkov ktorý by spolu so zobrazením obrázka prehral aj zvukový komentár k nemu? Môj foťák umožňuje po spravení záberu nahrať cca 5 sekundový wav súbor kde sa dá pár slovami opísať čo som fotil. Ja túto funkciu hodne využívam, a potom mám k jpg súboru aj wav súbor s rovnakým menom. Avšak okrem originál olympus softu, ktorý je len pre win, ten zvuk k obrázku nikde neprehrá počas zobrazovania obrázku. Klikať osobitne aj na wav je dosť nepraktické... nevie niekto o niečom? Vďaka.
    • Re: prezeranie obrázkov so zvukovým komentárom 29.04.2009 | 21:54
      l_barbarossa   Návštevník
      - o takom softe neviem, ale v gthumb mas moznost k vybranemu obrazku spustit akciu/skript pomocou klavesovej skratky.
      - takze staci ti ten skript, ktory zisti meno vybraneho suboru bez pripony (selected file) a potom zavola nejaky vhodny program, ktory prehra selected file.waw.
      - koderov je tu dost, tak skus predniest poziadavku
      • Re: prezeranie obrázkov so zvukovým komentárom 29.04.2009 | 23:19
        Ivan   Návštevník
        Vďaka za radu. Aspoň dačo. gThumb je fajn, ale vedel by som si predstaviť aj niečo lepšie. V predvoľbách som si medzi klávesové skratky pridal "play %n.WAV" a teraz mi prehrá zvuk pri stlačení klávesy 6. Akurát že to nefunguje v celoobrazovkovom režime :(
        V okne fungujú klávesové skratky, ale zase gThumb nevynecháva wav súbory, ale zobrazuje sivé okno - takže to vyzerá: obrázok, sivé okno, obrázok, sivé okno, obrázok..... a pri prehrávaní zvuku zobrazí cez stred obrázku progressbar.
        Človek si skrátka nevyberie. Snáď sa časom nájde šikovnejšie riešenie. Ešte raz dík.
        • Re: prezeranie obrázkov so zvukovým komentárom 30.04.2009 | 00:05
          l_barbarossa   Návštevník
          z gthumb zavolaj na prehravanie externy program
    • Re: prezeranie obrázkov so zvukovým komentárom 29.04.2009 | 22:22
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      V picase je možne pri slideshow vložit mp3 alebo wma
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?