ATI driver na Mandrivu

Sekcia: Hardware a Drivery 03.05.2009 | 16:14
Avatar jtbs   Používateľ
Dobry den. Nainstaloval som si ovladac ATI Radeon HD 2600 na moju Mandrivu 2009 64bit a po restartnuti PC sa pri nacitavani systemu (pripadne hned po nacitani) zobrazila cierna obrazovka (na vrchu sa zobrazil pas cervenych ciarok a na jednom mieste o kusok nizsie biela ciarka). Nebol mi poskytnuty ani textovy mod. Neviete mi poradit co s tym? Viem ze takyto problem po nainstalovani ATI drivera malo uz viac ludi. Za odpoved vopred dakujem.
    • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 17:07
      Avatar jtbs   Používateľ
      dokonca po case naskoci nejaka siva blikajuca obrazovka a system neide ani vypnut
      • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 17:18
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        no skus ist do single user modu a odstranit/nahradit ten driver

        nepouzivas nahodou 2 monitory ??
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 17:29
          Avatar jtbs   Používateľ
          Nie, pouzivam iba jeden monitor. Do linuxu moc nevidim tak: Single user mode je ten bezpecny mod? Lebo aj ten som uz skusal a bolo to to iste
          • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 17:33
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            este by ti mohlo pomoct upravit xorg.conf (/etc/X11/xorg.conf)

            nabootuj z live cd a primountuj si disk s mandrivou ako root (prikazom chroot, postup najdes tu v databaze znalosti v casti obnova zavadzaca GRUB) a potom uprav ten xorg

            posladna moznost zalohuj si pomocou live cd adresar /HOME a preinstaluj

            odporucam najprv pokusit sa zachranit to - vselico sa naucis a pochopis
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 17:42
              Avatar jtbs   Používateľ
              1. netusim co a ako mam upravit (este by ti mohlo pomoct upravit xorg.conf (/etc/X11/xorg.conf))
              2. Linux je na novo instalovany, cize strata dat by nebola ziadna, nejaka oprava z DVD by bola najjednoduchsia..teda ak sa to da
              3. ovladac je urceny pre 64 bit linux, presne na moju ATI, cize si moc nepomozem lebo by som rad s tymto ovladacom pracoval, dovod je ten ze ovladac ktory mi ponuka Linux mi akosi nepodporuje 3D-cize Compiz.
        • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 20:44
          Avatar jtbs   Používateľ
          tak som preinstaloval linux a pokusil som sa nastavit ATI ovladac, ktory som mal implicidne nastaveny. Lenze po odhlaseni mi vypisalu chybu tusim v xorg. Tak som sa po restarte dostal do Single user modu ako si mi pisal. Ale ako mam zmenit nastavenie ovladaca? Konkretne prikazy, pripadne odkas na vyrisenu diskusiu tohto typu. dakujem
          • Re: ATI driver na Mandrivu 03.05.2009 | 23:49
            skywaker   Návštevník
            ja mam ATi 2400 HD 256mb Pro a robi mi to iste a nie len v mandrive.. radeonhd ide v pohode ale Fglrx ktory umoznuje aj 3d je len cierna obrazovka... podla mna problem je v Xorg. preto ak chces dostat do normalu musis odstranit fglrx-kernel a tiez fglrx-xorg.. potom by to malo ist..
            • Re: ATI driver na Mandrivu 04.05.2009 | 00:18
              Avatar jtbs   Používateľ
              uz to mam, dostal som sa spat do normalu ale aj tak sa mi to nepaci. Pise mi ze moja graficka podporuje 3D efekty a pritom opak je pravdou.
              Mal som uz Mandrivu 2007 s prostredim KDE ale tam mi neustale preblikovala obrazovka pri Fullscreen aplikaciach, ale zas 3D efekty isli.
              Teras na Manrive 2009 som vyskusal GNOME a tentokrat neidu ani len 3D efekty. Pravda ze fullscreen aplikacie som tu este neskusal a trocha sa toho bojim.
              Rad by som to 3D rozbehal ale co brazdim fora tak bieda
              • Re: ATI driver na Mandrivu 04.05.2009 | 20:50
                skywaker   Návštevník
                ja som uz zacal tento problem riesit!!! uz mam vyhliadnutu v obchode u nas NVIDIU.
                • Re: ATI driver na Mandrivu 04.05.2009 | 21:54
                  Avatar jtbs   Používateľ
                  ak mi tu nvidiu napchas do notasa tak si tiez kupim ;) :DDD
                  ...uvazujem ze vyskusam KDE namiesto GNOME, mozno tam je pes zakopany
                  • Re: ATI driver na Mandrivu 04.05.2009 | 23:41
                    Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
                    To mas UPLNE jedno ci mas KDE ci GNOME to stym nema nic spolocne. KDE a GNOME je len spravca okiena a nie graficky server.

                    A navise je ich este vela inych ako GNOME a KDE....dost vela podobnych
                    http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
                    • Re: ATI driver na Mandrivu 05.05.2009 | 00:09
                      Avatar jtbs   Používateľ
                      viem ze je to spravca okien ale ci nema vplyv tak to neviem. Na Mandrive 07 mi 3D islo v poho a na 09 nie, pripadne uz mam zvolene 3D ale nemam ziadne Compiz nastavenia a same negativne zmeny
                      • Re: ATI driver na Mandrivu 11.05.2009 | 23:45
                        skywaker   Návštevník
                        KDE4 ktore teraz fici je strasne nenazrane preto mnohí na neho nadavaju. preto tym nic nevyriesis. skus XFCE4.6 to ma mensie naroky aj ked niektory vravia ze to nie je pravda ale pravdou je ze xfce je na tom lepsie nez gnome a kde. skus si stiahnut Zenwalk linux alebo xubuntu a debian s xfce.... debian s xfce je rychlejsi nez xubuntu ale ma starsie xfce 4.4
                        • Re: ATI driver na Mandrivu 19.05.2009 | 02:59
                          Avatar jtbs   Používateľ
                          nad XFCE som uvazoval ale neviem ci to vyriesi moj problem. Zatial mam novinku-vadny HW, budto CPU alebo GPU..., ked bude cas tak sa s tym pohram. V case matury urcite nie :D