c, bash - citanie z rs232

Sekcia: Programovanie 05.05.2009 | 23:10
Avatar fierce arch, bsd  Používateľ
Zdravim pani,

Potrebujem citat v Linuxe to co mi posle na rs232 meteostanica. Ked pripojim cez rs232 iné zariadenie napr. mys tak po pohnuti mysov/kliku sa cez "cat /dev/ttyS0" zobrazuje vystup, cize port by mal fungovat. Avsak ked je pripojena meteostanica tak nic nevypisuje aj ked by malo. Vo windowse to cez tento port napr. cez hyperterminal vypisuje.
Takisto som nasiel na nete zdrojak programu v c, ktory by mal citat z portu a vysledok rovnaky.

Roota mám. Je to uloha do skoly, neviem sa dalej pohnut. Vo windowse to nechcem robit lebo nemusim (S helpom v msdn sa mi nechce hrat).

vdaka za Vas cas a ochotu pomoct

m.
# \(- <br/> 456654 - linux registered user
    • Re: c, bash - citanie z rs232 05.05.2009 | 23:52
      WlaSaTy   Návštevník
      Tu meteostanicu mas doma? Ak ano, tak pozri na manual akym sposobom mas nastavit linku pred zahajenim citania.
      • Re: c, bash - citanie z rs232 06.05.2009 | 00:25
        Avatar fierce arch, bsd  Používateľ
        Nie, nemam. Jedna sa o meteostanicu zlozenu z komponentov Mite. Manual uz na nete nie je, asi uz tie produkty prestali podporovat. Pozriem si tlacenu "dokumentaciu", ktora je v skole.
        Akym sposobom sa nastavuje linka v Linuxe?
        Primarne chcem robit citanie v bashi, nie vo vlastnom c programe, lebo tam jednoduchsie spracujem vystup (resp. tam mam predstavu ako to spravit v C nie).

        dik
        m.
        # \(- <br/> 456654 - linux registered user
        • Re: c, bash - citanie z rs232 06.05.2009 | 01:29
          WlaSaTy   Návštevník
          stty, ioctl.