Where is it

Sekcia: Programovanie 07.05.2009 | 16:57
Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
Ahojte.
Zaujimala by ma jedna otazka.
Co myslite oplati sa v dnesnej dome spravit soft na uchovavanie informacii napr o cd/dvd alebo o obsahoh suborov na disku. Presne nieco take ako soft pre win Where is it , ja som nic podobne pre linux nenasiel a tak prave robim nieco na ten styl, je to v Qt a robim to uz neskutocne dlho, nie preto ze to je namakane ale skor pre casovu zahltenost a obcas aj poriadnu lenivost.

Tak ci tak, v programe sa da zatial vytvorit tzv. katalog(y) do ktorych sa daju pridavat tzv. media. (media su vlastne suborove struktury oscanovanych adresarov). Dalej sa daju vyhladavat dane entity {cez regexpession masku alebo fixed string}.Uz vytvorene katalogy sa daju ulozit do xml a nasledne aj nacitat. Planujem dorobit informacie ohladom pozicania a moznosti dopisat par poznamok k danemu mediu alebo katalogu. Napadla ma este moznost ze vsetky text-based oscanovane subory (z moznostou volby ktore to maju byt) by mohli niest informaciu o ich obsahu{dakych 20 riadkov alebo niekolko znakov}. Ale najskor by som chcel vediet Vas nazor oplati sa to vobec robit ??? Dnes je doba ina, kopec ludi uz nenapaluje vsetko na cd/dvd alebo inak nearchivuje, napr. pozru film a vymazu.
v zavyslosti na odpovedi by som rad este aj vedel ake dalsie moznosti by to malo obsahovat podla Vas.
Vopred dik.
    • Re: Where is it 07.05.2009 | 16:58
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nad niecim podobnym som davnoo rozmyslal, ale dnes na to pouzivam openoffice.org base
      • Re: Where is it 07.05.2009 | 22:45
        Avatar Jaroslav Štulajter Mandriva 2009.1  Používateľ
        noo ved......, ludia, nech to nieje odpoved jeden za vsetkych :D

        PS: borgcube dik aspon za tu jednu odpoved.
    • Re: Where is it 08.05.2009 | 00:00
      WlaSaTy   Návštevník
      Zaujimavy napad.

      Otazkou je ako sa bude dodrzovat katalogizacia software a dat. Stary dobry 00-index.txt ci jeho obdobu v xml je mozne s trochou usilovnosti a doslednosti naplnit.

      Ale pri velkosti optickeho media, priemernej velkosti suboru na disku ci priemernej velkosti archivu a trvanlivosti bezne dostupneho archivacneho media si jaspon a osobne vystacim s listingov suborov a ich atributov do textaku s nazvom obsahujucim cas vypalenia a nazov media. Vyhladavanie mi obstarava grep.

      Za tie roky co pouzivam archivaciu som si vsimol ze najslabsi clanok katalogizacie dat je obsluha a indexacia dat zabera mizivy cas v porovnani s vyplnanim kartoteky.
    • Re: Where is it 08.05.2009 | 01:32
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      katalog, gtkatalog?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Where is it 08.05.2009 | 14:01
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        katalog organizator cd pre kde
        http://salvaste.altervista.org/
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?