Problemy po update

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.05.2009 | 15:00
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Po update systemu ma trapi viacero problemov:
  1. Sialeno zle sa mi prekresluje grafika, zanechava za sebou znaky, ciary, niekedy aj cele kusy okna
  2. Stav necinnosti - doteraz som to mal nastavene na dve hodiny, momentalne to mam tiez nastavene na dve hodiny, ale priblizne po cca 3-5 minutach necinnosti ( nepohybovania kurzorom ) sa mi vypne monitor do power saving mode ..
  3. Viacero aplikacii mi pada, zda sa mi, ze mi system ide pomalsie..

Tych chyb je naozaj vela, pouzivam Arch s jadrom 2.6.29-ARCH a graf. prostredim GNOME.

Dakujem za akekolvek navrhy na riesenie problemov.
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Problemy po update 10.05.2009 | 17:15
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      Arch pouziva roling updates. To co popisujes je imho "Standardne chovanie" rolling update distra. Ak chces stabilnejsi system nainstaluj si ine distro.
      • Re: Problemy po update 10.05.2009 | 22:41
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ok dik, porozhliadnem sa po inom.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Problemy po update 11.05.2009 | 12:53
        Avatar Lapajko Arch Linux  Používateľ
        to "standardne chovanie" som zatial nepocitil. Je pravda, ze obcas sa vyskytne chyba v balicku,
        ale nic taketo zavaze som nezazil. Updatujem system pomerne casto (ked som zvedavy na novinky),
        ale na druhu stranu musim povedat, ze mam vsetky stare balicky a pred kazdym update si vytvorim zalohu zoznamu balickov:

        pacman -Q > pacman-packages-working.txt

        a v pripade, ze sa neco pokazi, iba ich obnovim :o)
    • Re: Problemy po update 11.05.2009 | 12:29
      xenol   Návštevník
      intel ovladac... skus downgrade kernelu, xorgu a driverov. a pridaj ich do Ignore{Pkg,Group).
      • Re: Problemy po update 11.05.2009 | 22:18
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        No ja som teraz upgradoval Archa, a facha mi uplne vpohode. Ak mas intel ovladac, tak si skus nainstalovat xf86-video-intel-legacy to je stara verzia a ak ju mas tak skus novu.
        Pravda intel-legacy driver s KMS neni zrovna najrichlaejsi, ale xorg sa mi nechce tvorit ;-).

        Skus dnes update systemu.
        • Re: Problemy po update 11.05.2009 | 23:05
          xenol   Návštevník
          X -configure a uz len odskusanie/tweakovanie je taky problem? ~3 min casu
          • Re: Problemy po update 12.05.2009 | 16:56
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            No ja ho dokonca mam aj vytvoreny v /root, ale nechce sa my testovat naidealnejsie nastavenie pre intel 2.3.2-3.