po novej instalacii neide instalovat z .rpm suborov (Fedora 10)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.05.2009 | 18:46
Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
Dobrý den,
mam taky problemik, ktory vystihuje predmet tejto temy, cize ked som si napr stiahol Operu vo formate *.rpm 2x som nato klikol, potom som dal install, zadal svoje heslo a po checking dependencies mi vyhodilo tuto chybu :::

http://img49.imageshack.us/img49/3610/chyba.png

Skusal som to aj s inym stiahnutym programom, napr nxClient/server, ale to iste ...

Mam taky pocit, ze mi chybaju nejake baliky, ktore umoznuju tu instalaciu z .rpm suborov ale netusim ake.
Viete mi poradit co treba doinstalovat ?
Slackware
    • Re: po novej instalacii neide instalovat z .rpm suborov (Fedora 10) 11.05.2009 | 19:01
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Skusal si z prikazoveho riadku ako root

      rpm -ivh nazov_balicku.rpm

      malo by to slapat ak neskoncis v pekle zavislosti :)

      Ak sa jedna o uplne novu instalaciu tak doporucujem este pred tym skusit "yum update" ako root.

      Fedoru 9 a 10 v zakladnej verzii bez update som nebol schopny vobec pouzivat mal som plno takzvanych zazracnych chyb po update to uz bolo ok a stal sa z nich pouzitelny system :)
    • Re: po novej instalacii neide instalovat z .rpm suborov (Fedora 10) 11.05.2009 | 19:17
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Vieš Ninu, zo zvedavosti som kvôli Tebe navštívil linku Opery download, klikol na download a pri dotazovaciom okenku som si vybral, že chcem otvoriť ten súbor (rpm) pomocou Package Installer. A všetko prebehlo O.K.
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: po novej instalacii neide instalovat z .rpm suborov (Fedora 10) 11.05.2009 | 19:40
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        To modzog ::

        Diky moc za radu, ten update som uz predtym skusal, ale ten prikaz zabral, takze sa mi program podaril v pohode nainstalovat

        To dodoedo ::

        Neviem ako je to mozne, ale aj tvoj sposob mi fungoval. Fakt nechapem ako je mozne ze z disku mi to nainstalovat neslo, ale ako nahle som to dal hned otvorit a nie ulozit na disk tak to uz ide a pritom som to mal v HOME adresari ...



        No nic, poucil som sa, DAKUJEM Vam obom
        Slackware
    • Re: po novej instalacii neide instalovat z .rpm suborov (Fedora 10) 21.05.2009 | 20:37
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      Dobrý den,
      povedal som si ze sa radsej spytam...
      Dnes mi Feroda 10 vyhodila nejake nove BugFixex a je medzi nimi aj tento :::

      X.Org X11 libX11 runtime library
      libX11-1.1.5-4.fc10(i386)



      Chcem sa ktomuto spytat, ci mi to nerozhodi properitarne ovladace na graficku ???
      Slackware
      • Re: po novej instalacii neide instalovat z .rpm suborov (Fedora 10) 23.05.2009 | 15:46
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Hlavne nezabudni na dnešné rpmfusion-free/nonfree-release balíčky.
        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."