ASUS F5RL a Gentoo

Sekcia: Hardware a Drivery 12.05.2009 | 02:28
froshy   Návštevník
Mám ASUS F5RL a Atheros 5007EG rád by som konečne mal na ňom Linux. Ale problém je v tom že jediný linux, ktorý mi rozpozná úplne všetko je Fedora Core 10 ako prenesiem jadro s Fedory Core 10 do geenta, tak aby mi potom išlo v gentee ? Alebo nie jaky zaručený manuál, ktorým konečne spustím posratú wifi kartu.

btw: Ak patríš k neandrtálcom tak mi rádčej neodpisuj. Ďakujem za pomoc. Tak ja frčím do roboty.
    • Re: ASUS F5RL a Gentoo 12.05.2009 | 02:33
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Mohol by si skúsiť skompilovať v gentoo jadro s konfiguráciou jadra s fedory (konfigurácia jadra by mala byť uložená v /boot).
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ASUS F5RL a Gentoo 12.05.2009 | 02:52
        Grawp   Návštevník
        pokial viem tak je to /proc/config.gz a nie v /boot
        • Re: ASUS F5RL a Gentoo 12.05.2009 | 03:51
          123   Návštevník
          je to v /boot/ ... konkretne /boot/config-'uname -r'
          tento si z fedory zober, daj do genta /boot/config_ako_sa_vola_aktualny ale samozrejme si aktualny zalohuj, potom spusti make oldconfig a dalej uz vies ako
          ale ak mas na fedore kernel fedora patched kernel source a na gente gentoo patched kernel source tak s najvacsou pravdepodobnostou ti to nepojde...
          • Re: ASUS F5RL a Gentoo 12.05.2009 | 22:11
            froshy   Návštevník
            Ja som skôr myslel že ho prekopírujem a zapíšem do grub.conf
            • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 00:19
              123   Návštevník
              no take jednoduche to zialbohu nie je :)
              • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 00:55
                WlaSaTy   Návštevník
                Preco nie?

                Jadro a zopar dalsich suborov z /boot, ovladace z /lib/modules a bez kompilacie. Na zaciatok pre gentoo je to do pohody, neskor sa da co-to pohrat s verziami jadra a zaplatami. Gentoo je gentoo.
                • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 01:00
                  123   Návštevník
                  hej a zabijes tym polku dna......hlavne ked loadujes kopu modulov, akurat ti vznikne chaos
                  • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 01:08
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Prosim? Skus mi to nejako priblizit.

                    Nejako si neviem predstavit ze by som zabil polku dna skopirovanim cca 3 suborov, jedneho adresara a zadanie jednej polozky do boot managera ani s loadovanim modulov ktore je automaticke. Ty s tym mas uz tuto skusenost?
                    • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 01:24
                      123   Návštevník
                      ano skusal, a akurat som dostal po takom 'elegantnom' rieseni kopu invalid dependency xxx.ko, tak som nato siel cestou hore spominanou, lebo by som do rana skoncil PleSaTy :)) to len srandujem ;) neuraz sa :) ale ak sa to tebe uz podarilo, tak to je fajn, ja som to skusal pred par rokmi, ale od vtedy uz nie
                    • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 01:25
                      123   Návštevník
                      myslel som samozrejme xxx.o
                      • Re: ASUS F5RL a Gentoo 13.05.2009 | 14:22
                        WlaSaTy   Návštevník
                        aha, takze ak si skopiroval vsetko potrebne z boot a rekurzivne cely zodpovedajuci adresar z /lib/modules, tak ti depmod, insmod a modprobe nevedelo pracovat s komprimovanymi modulmi xxx.ko.gz. Toto mna stalo cca 5 minut navrch, rekurzivne som rozbalil uvedeny adresar namiesto vymenenia binariek modutils. Mal som pomaly komp (cca 200MHz), teraz mi na takom takte funguje PDA.