instalacia debiana-error ! suurne chlapi

Sekcia: Konfigurácia 09.08.2005 | 14:47
Avatar smajdalf Debian  Používateľ
problem :( chcel som nainstalovat debiana 3.1 na dvd ale po spusteni instalacie to zamrzne ako win :). posledne riadky su: insmod:fan.o:no module by that name found; modprobe:failed to load module fan; insmod:thermal.o::no module by that name found; modprobe:failed to load module thermal; starting system log daemon: syslogd, klogd; using /lib/modules/2.4.27-2.386/kernel/drivers/usb/usbcore.0; using /lib/modules/2.4.27-2.386/kernel/drivers/usb/host/usb-uhci.0; using /lib/modules/2.4.27-2.386/kernel/drivers/usb/host/ehci-hcd.0; ";"mi oddeluje riadky. takze prosim vas co s tm mozem urobit? je to chyba dvd? lebo ked dam z neho bootovat tak na prvy krat mi boot sektor nenajde ale ked tam znovu bootovat tak potom uz ano :( dik
    • Re: instalacia debiana-error ! suurne chlapi 03.08.2005 | 16:19
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      moze byt zle stiahnute\napalene DVD
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne chlapi 03.08.2005 | 17:03
        smajdalf   Návštevník
        uz mi to ide, vypol som usb v biose a je to. ale teraz neviem ako sa vola moja dvd napalovacka . potrebujem zadat zdroj pre instalaciu balickov. ked zadam /dev/cdrom tak to nejde. neviem co tam zadat. este by som skusil nakopirovat balicky priamo na hdd ale ja tie dve dvd vo windowse nevidim i ked funguju. akurat nero vidi ze tam je nieco napalene, ze je bootovatelne ale to je vseko :( ako teda spojazdnim tu mechaniku?
        • Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne chla 03.08.2005 | 17:25
          Tomáš Srnka   Návštevník
          podla toho ako je zapojena: Primary master: /dev/hda Primary slave: /dev/hdb Secondary master: /dev/hdc Secondary slave: /dev/hdd
          • Re: Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne 03.08.2005 | 20:54
            smajdalf   Návštevník
            no mam ju ako secondary slave. skusal som vsetky mozne varianty.stale to nejde. asi to bude ozaj tymi mediami. poslal mi ich jeden user a som za to vdacny ale ked nejdu su mi k nicomu. mohol by mi ich poslat niekto z vas? som ochotny zaplatit mensi poplatok ak to bude nutne. nemam moznost si ho stiahnut a internetovske obchody nejak nemaju debiana sarge 3.1. ak by mal niekto: PROSIIIIIIIIIIIM napiste mi na mail v profile
    • Re: instalacia debiana-error ! suurne chlapi 04.08.2005 | 10:20
      dusanp   Návštevník
      No tak ti mas viac problemov: Skús dať pri inštaloni za boot: linux2.6 (aspon myslím že je to tak ale najprv v biose zapni usb) 2 potom daj do fstab riadky na automatické pripajanie win particii A najdolezitejsie precitaj si manual knihu alebo aspon eratu k mandraku.
      • Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne chlapi 05.08.2005 | 01:10
        smajdalf   Návštevník
        ked zapnem usb tak sa mi nerozbehne to zakladne menu s vyberom jazyka, klavesnice... fstab ? ehm, co to je? a este cosi. nechcem sem do fora furt pisat ked nieco nebudem v tom debiane vediet a asi toho bude viacej, neviete o nejakom webe s forom len pre debian? popripade irc kanal. som hladal ale som aj nenasiel. vdaka
        • Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne chla 05.08.2005 | 08:58
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Kludne sem mozete pisat, len pred tym skuste pohladat, ci sa tu uz dana tema neriesila(bolo by zbytocne 2xriesit rovnaky problem).
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
        • Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne chla 05.08.2005 | 12:54
          Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
          • Re: Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! suurne 07.08.2005 | 00:28
            smajdalf   Návštevník
            otazka trosku odveci: userovia maju casto napisane v profile distro FreeBSD. co to je za distro? je to unix? a je to graficky sys alebo serverovy textovy? dik
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! suu 09.08.2005 | 12:05
              smajdalf   Návštevník
              pls ten freebsd. dakujem
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia debiana-error ! 09.08.2005 | 12:10
                Avatar smajdalf Debian  Používateľ
                tak som na fore zistil ze to ma graficke rozhr. ale este som sa vas chcel spytat, ci by ste mi ho mohli trosku opysat. co to vie, na co je hlavne urceny. uvazujem ci ho nainstalovat.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia debiana-err 09.08.2005 | 14:47
                  Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
                  FreeBSD nie je linuxova distribucia, ale unixovy (z licencnych dovodov sa uvadza ako "unixu podobny") operacny system, ktory bol povodne urceny pre servery, ale da sa nasadit aj ako desktop (tak ho pouzivam ja). Spravuje sa prostrednictvom textovych konfiguracnych suborov, nie je ich tolko ako v linuxovych distribuciach a da sa to pomerne jednoducho :) naucit. Ma "graficke rozhranie", inymi slovami da sa nainstalovat X server (XFree, xorg) aj s mnozstvom spravcov okien (KDE, GNOME plus vsetci ostatni - fluxbox, windowmaker, enlightement, xfce atd.). Ma ABI vrstvu pre linux, t.j. vie spustat programy pisane pre linux. Ma velmi dobru spravu softwaru, tzv. porty, ktore riesia zavislosti medzi balikmi pri instalacii zo zdrojovych kodov (prevzal gentoo), velmi dobry system updatovania a upgradovania celeho systemu. Je rychly, bezpecny a spolahlivy. Nevyhody - treba mat dobre internetove pripojenie, slabsia podpora hardwaru nez u linuxu (je to pochopitelne, funguje na baze dobrovolnosti, resp. na principe "ked to vies, urob si sam, a ked je to dobre, daj to aj ostatnym"). Atd., atd. Viac na freebsd.org.