auto start aplikacii pri zapnuti

Sekcia: Konfigurácia 18.05.2009 | 21:57
Avatar lofy ubuntu 9.04  Používateľ
potreboval by som nejaky typ ako spravit auto start aplikacii pri spusteni systemu.
napriklad na compiz a kpowermanager, ale aj na dalsie ako checkgmail.
niektore maju v moznostiach, start pri boote, nefunguje to ani u jednej.
dik
    • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 18.05.2009 | 22:18
      123   Návštevník
      moznosti je viac, podla toho kde a kedy to chces spustat ci uz ~/.xsession , ~/.xinitrc, /etc/init.d/rc.local , pripadne ak pouzivas KDE tak ~/.kde/Autostart tam vytvor symlink pre zelanu aplikaciu (ln -s $(which aplikacia)) v podstate rc.local su ap. co sa ti spustia pri boote, rcX je podla runlevelu...tvoj pripad vsak bude asi po spusteni X sedenia....takze podla toho ci pouzivas KDE, gnome alebo len WM na Xkach edituj prislusny subor
      • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 18.05.2009 | 23:13
        WlaSaTy   Návštevník
        V gnome bola kedysi volba : Ulozit relaciu sedenia, spristupnila sa pri vypinani alebo odhlaseni z grafiky.
        • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 18.05.2009 | 23:25
          Avatar lofy ubuntu 9.04  Používateľ
          no vlastne je tu na to manager "startup application" , ale chcel by som vedet co sa vlastne deje, kde sa zapisuje to co don dám. inak je problem vyrieseny
          • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 18.05.2009 | 23:37
            WlaSaTy   Návštevník
            Bud do uvedenych suborov (pricom subor autostart je aj pre gnome), alebo do konfiguracie (obvykle vo formate XML).

            Ale akosi mi nejde do hlavy preco chces vynajst koleso. Nechces len urobit inu verziu trojana pre Linux ako tu bola z velkou slavou rozoberana v plamennej diskusii niekedy minuly tyzden? Lebo ak to nasadis v skole, tak to bude mierny problem. Je realna sanca ze to objavia a vyvodia z toho doeledky. Bud to bude nieco v tom zmysle ze ten Linux stoji za prd alebo to dostanes na papieri.
            • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 19.05.2009 | 11:24
              lofy   Návštevník
              :D chcem to nasadit v pentagone, mam rad ked sa na seba tupo pozeraju.
              ne...aj na takejto jednoduchej veci lepsie pochopim ako veci funguju. nie kazdy linux je ako moj vlastny, aby som si vedel pomoct aj s inym sys.
              • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 19.05.2009 | 13:46
                WlaSaTy   Návštevník
                Odchylka medzi Linuxovymi distribuciami zavisi od zoznamu standardne instalovanych alebo podporovanych balikov. Napriklad pri Ubuntu mozes kludne a plynulo prejst z Gnome Ubuntu na Kubuntu s KDE alebo si mozes urobit mix a startovat to podla nalady. Problem je v tom, ze Linux je len jadro a ten zvysok patri distribucii. Takze bude tvojim kamaratom v najblizsej dobe napriklad grep, ten dokaze rekurzivne prehladavat subory a tak mozes najst kde to a jako je v ktorom konfiguraku. Smola ze to moze byt uplne vsade a rozne klikatka maju rozne nastroje roznych verzii.
    • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 19.05.2009 | 16:37
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Z diskusie som pochopil ze ty potrebujes nieco univerzalnejsie.
      Obavam sa ze vseobecny system na 100% univerzalny a funkcny pre vsetky distribucie neexistuje.
      Ak by si potreboval konkretne pre Fedoru a Gnome tak ti viem poradit.
      • Re: auto start aplikacii pri zapnuti 20.05.2009 | 00:47
        lofy   Návštevník
        mas pravdu
        ja som si zvykol na ubuntu.urcite by som to ocenil, ale ak mi to bude zbytocne tak kasli na to, ale aj tak dik