Hry po sieti

Sekcia: Konfigurácia 20.05.2009 | 02:21
amater   Návštevník
Viem ze je to dost lamerska otazka ale nikdy som to nenastavoval.Chcem si zahrat hru s kamosom vola sa Tuxanci no a treba tam nastavit ip a port.Mozte mi to niekto vysvetlit ako to nastavit?Mozte to napisat ako uplnej lame mne to nevadi len chcem to pochopit a nastavit.
    • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 17:32
      WlaSaTy   Návštevník
      www.mojeip.cz
      Ak ste pripojeny pomocou roznych poskytovatelov a ak by niekto z vas dvoch nemal vonkajsiu IPku, tak sa pohrajte s (Open)VPN alebo Hamachi aby ste si vytvorili vlastnu siet . Samozrejme je potrebne aj kuknut firewall :)
      • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 17:53
        amater   Návštevník
        ale na linuxe je firewall? a nenapisal si mi ako to nastavit..myslim ze kamos ma verejnu ip ale neviem ako to nastavit to mam napisat jeho ip aj on svoju?a port mam dat aky?
        • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 20:38
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          princip je takyto:

          jeden z vas by mal vytvorit hru
          ten druhy by sa mal pripojit zadanim jeho IP adresy
          ak ten co vytvara hru pouziva router (teda ma vnutornu IP) treba pouzit HAMACHI (potom mozem napisat anvod ako rozbehat hamachi, je to jednoduche)
          a potom uz le hrat

          neviem ako je to konkretne v tejto hre

          a port neviem aky by mal byt ale asi je to jedno(skuste naprikald 6333) je dolezite len aby bol vo firewalle uvolneny (standartne su povolene vsetky - ubuntu) ak pouzivate router treba port povolit aj na nom
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 21:34
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Ak používa router, môže daný port presmerovať na svoju vnútornú IP (samozrejme ak má k routru prihlasovacie údaje) a netreba ani Hamachi.
            Ale najlepšie by bolo ak by nám zadávateľ povedal presne ako je on a jeho kamoš pripojený do netu.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
            • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 22:04
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              to s tym routrom je tiez moznost ale podla zadania(vyzera ze v podobnych veciach sa nevyz) pochybujem ze by to zvladol, nastavenie hamachi je jednoduchsie (podla mna)

              a presne treba doplnit informacie o pripojeni
              teda ci je modem pripojeny priamo k PC alebo cez router
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 22:15
                amater   Návštevník
                no tak ja mam modem alebo router neviem teraz co to je presne :D ale mam net od t-comu a od toho modemu mi ide kabel do notebooku
                kamos ma internet extel cize on ma stale tu istu IP cize verejnu myslim
                • Re: Hry po sieti 20.05.2009 | 22:41
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pokial je ta internetova krabicka pripojena cez USB kabel,takto bude asi DSL modem. Pokial je to prepojene cez koncovku RJ45, tak je to Router. Ale este je moznost ze je to nejake lizatko alebo picimici karta na produkt s obchodnym nazvom 4G internet, technologicky teda de fakto 3.5G internet.

                  Inak co o tej adrese hovori obidvom ten link ze by sa dalo odpichnut od toho?
                  • Re: Hry po sieti 21.05.2009 | 14:52
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                    wow naozaj, to mojeip.cz ukazuje ak IP vnutornej siete ak nejaka je
                    ja som doteraz pouizvat whatismyip.com a tam zobrazuje len vonkajsiu pridelenu T-com-om

                    takze hosi od toho sa odrazte, ak vam www.mojeip.cz (ako bolo spomenute v prvom prispevku od wlsateho myslim) mate len vonkajsiu IP tak treba nastavit tu a ked tam mate aj internu IP treba pouzit VPN(napr hamachi) alebo nastavit pridelenie vonkajsej IP routrom na vnutornu
                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • Re: Hry po sieti 21.05.2009 | 15:44
                      WlaSaTy   Návštevník
                      :wow naozaj, to mojeip.cz ukazuje ak IP vnutornej siete ak nejaka je

                      Hosane, toto ale plati len ak mas aktivny java script. Ale ajtak, chalani si ho asi nevypli.
                      • Re: Hry po sieti 21.05.2009 | 16:02
                        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                        moze byt ja neviem ako to funguje ale potesilo ma to (vsetko v jednom)
                        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                        • Re: Hry po sieti 21.05.2009 | 18:00
                          amater   Návštevník
                          aj tak tomu nechapem :( ja som potreboval len vysvetlit co tam mam napisat aby to islo..co ma napisat kamos ktory zalozi server a co mam napisat ja
                          • Re: Hry po sieti 21.05.2009 | 18:37
                            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                            ten co zaklada server by nemal vpisovat nic (jedien ak svoju IP) a ten co sa pripaja IP toho co vytvoril "server" teda hru

                            a port takmer hocijaky, okrem obsadenych (aj ked port som nikdy nezadaval)
                            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment