problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.05.2009 | 20:49
michal   Návštevník
dobry den, chcel by som prejst z verzie ubuntu 7.04 na najnovsiu 9.04, skusal som priamo cez aktualizacie na 7.10 a potom som chcel pokracovat dalej ale neslo to....vraj nepodporovane, tak by som poprosil nejaky navod pre laika ako to co najjednoduchsie spravit,...napr. nejaky format a znovu to nahodit alebo neviem....dakujem pekne
    • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 20.05.2009 | 20:57
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      no pokial ti nevadi preinstalovanie celeho systemu tak si staihni zo stranok ubuntu najnovsiu verziu (9.04) zvol si ci chces 64 alebo 32 bit nabootuj z toho CD a pokarcuj podla pokynov

      najdes vela navodov na to ako instalovat ubuntu

      ak si chces zachovat nastavenia zalohuj si /home , /etc a samozrejme aj ine subory ak si ich menil

      po novej instalacii staci /home adresar prekopirovat na ten co sa vytvoril pri instalacii
      odporucam vytvorit uzivatela (pri instlacii) s rovnakym menom ako pouzivas doteraz
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 05:54
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      suhlasim s branom. ovela lepsie je stiahnut novu verziu.

      pri takom velkom odstupe by som to urobil tak, ze by som si potrebne veci z home dal na iny disk, nainstaloval 9.04 a nasledne si zalohy preniesol. tymi zalohami myslim dokumenty, konfiguraky zalohovat nie je pri tak velkom odstupe uplna vyhra
      • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 14:46
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        s tymi konfigurakmi je to sice pravda ale ak bude nieco znovu potrebovat zmenit podobnym sposobom moze do starych nahliadnut a odpisat co zmenit (ja to tak robim) teda ak nie je ucelne ich nahradit
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 15:03
          tatar   Návštevník
          zlate rolling updates....
          • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 15:16
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            to hej ale niekedy sposobuju nestabilitu systemu
            stava sa mi to na archu instalovanom na desktope (niektore najaktualnejsie baliky nie su vzdy aj stabilne)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 15:23
              tatar   Návštevník
              <no flame>tak skus gentoo a uvidis ako maju rolling updates v praxi vyzerat</no flame>
              • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 15:53
                WlaSaTy   Návštevník
                Pametas sa ako to vyzeralo ked prechadzali na modularny X Windows system? To bol masaker. Podobny ako ked zabudnes dat update aspon raz za kvartal, po roku mi to odpalilo vecsinu balikov.

                Rolling updates je OK, ale len ked to robis na pravidelnej baze. Podobne je to aj s blbuntu, prechod po dvoch rokoch je rovnake riziko.
                • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 22.05.2009 | 01:23
                  Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
                  To mi pripomenulo, ako som nechal na jednom stroji po roku a pol updatovat unstable debian... Nedopadlo to prilis slavne :-)

                  Aj ked, podla mna prechod ubuntu 7.04 -> 7.10 -> 8.04 -> 8.10 -> 9.04, ono ti to na druhom kroku odmietlo fungovat?

                  Este jedna vyhoda nainstalovania cisteho 9.04: Ak tam mas baliky, ktore si kedysi nainstaloval ale uz ich nepouzivas (nemyslim kniznice, ktore sa odisntaluju sami), tak sa ti to precisti:-)
                  Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
              • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 15:59
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                no gentoo je tak trosku mimo mojej ligy, uz s archom som sa natrapil vyse mesiaca a to ma balickovaci system ktory za mna zariadil "takmer vsetko"

                zatial nemam zaujem ani cas, mozno raz ked budem velky
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: problem s prechodom z ubuntu 7.04 na 9.04 21.05.2009 | 23:08
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        A co takto si vytvorit particiu /home. K tym rolling updates: No u mna je v archu jediny problem a to je zly intel dirver (za to mozu trocha tvorcovia intl driveru), ale ma to vyhodu ak jeden den vide brutalny bug v programe, na druhy den vide opravney program.