nastavenie zvuku (eqalizer)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.05.2009 | 16:53
Avatar music243   Používateľ
Nevie mi niekto pomoct s nastavenim zvuku v ubuntu 9.04?? Neda as tam nainstalovat nejaky eQ??Mam notebook a taky mensi aparat ale nemam tam ziadne korekcie....ci sa to neda nejak naladit v ubuntu rovno......
    • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 17:21
      Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
      sice nemam ubuntu ale skus sa pozriet ci mas baliky alsamix alebo alsamixer (za predpokladu ze pouzivas alsu) v comandline potom zadaj prikaz alsamixer a tam si nastav co potrebujes... podla mna je to prehladnejsie a lepsie ako gui
      Linux4ever frasier@jabbim.sk
      • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 18:29
        ellvis   Návštevník
        nie, on zhana equalizer, nie mixer. skus pouzit http://www.thedigitalmachine.net/alsaequal.html
        • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 18:35
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          no ja pouzivam equalizer v programe ktory prehrava hudbu (konkretne audacius) alebo film (smplayer)

          jedine na co to nefunguje su systemove zvuky a tie mam aj tak vypnute
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 20:23
            Avatar music243   Používateľ
            pecka .....uz to susti ako ma.....no musim sa tu porozhliadat lebo s linuxom zacinam.....ale asi by som ho nemenil za win
    • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 20:30
      Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      napriek tomu, ze uz si spokojny a tema je vyriesena, este ti dam nejaku tu radu, mozno pomoze

      pokial chces ekvalizer na vystup, napada ma pouzit JACK + napr. JACK Rack alebo jamin, ale to musis mat spusteny ten jack stale a mat na neho pripojene vsetke programy, co vydavaju zvuk (vsetko presmerovat do JACK)

      mozno vsak existuje ekvalizer na vystup aj pre alsu alebo pulseaudio, snad niekto pozna a poradi ti...
      • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 20:44
        Avatar music243   Používateľ
        no dal som to tu ale nejak mi nejde spustit JACK Rack
        • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 20:58
          Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
          no musis mat najprv spusteny jack control, predpokladam, ze ho spusteny nemas, ci hej?
          • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 21:22
            Avatar music243   Používateľ
            mam ho zapnuty ale aj napriek tomu to nejde spustit
            • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 21.05.2009 | 21:31
              Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
              mas ho aj spusteny? (klik na start)
              a aj bezi? (started)
              • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 02:10
                Avatar music243   Používateľ
                nie. zacne na sekundu a vypne sa
                • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 10:13
                  Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                  - tam je pes zakopany...
                  - rada: klikni na "setup" v jack control > musis mat spravne nastaveny interface (napr. hw:0) > kedze sa ti hned vypina, skus zvysit polozku "Periods/Buffer", ked nepomoze skus "Frames/Period", priapadne sa pohraj aj s ostatnymi
                  - musis skusat, aspon ja som to tak robil, teraz si uz nejake nastavenia pamatam... mam 2 zvukovky, cize zakazdym to prestavujem na tu, na ktorej to chcem pouzit
                  - PS: kym sa nespusti jack control nemas sancu spustit jackrack/jamin, jamin spustis, ale bez efektu... takisto si nezabudni v programe (napr. VLC/Audacious) nastavit audio vystup na JACK
                • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 10:17
                  Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                  - este predsa nieco... programy musis spustit v spravnom poradi, najprv jack control (musi byt started), potom jamin alebo jackrack a nakoniec napr. Audacious alebo VLC (audio vystup>JACK)...
                  - a ked kliknes na connect, tam sa ti zobrazia "zariadenia", ktore mas spustene a mozes ich lubovolne, ako keby "kablikmi" poprepajat
                  • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 10:46
                    qw11   Návštevník
                    Len by som upozornil ze ubuntu 9.04 pouziva standartne pulseaudio a preto nemusi ten jack ist spustit. Nemusia byt doinstalovane vsetky sucasti alsy.
                    • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 10:49
                      Avatar music243   Používateľ
                      cize musim zistit ci mam kompletnu alsu?? a da sa tam potom nastavovat aj zvuk??mam v tom notebooku 7+1 integrovanu zvukovku...ako netrapi ma to zatial ale ak nahodov potesi....
                      • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 11:59
                        Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                        - o tom pulseaudio som nevedel, ze je predvoleny... to znamena, ze v jack control by si si mal nastavit vystup na pulseaudio (pokial tak uz nie je) alebo poriesit nejak tu alsu
                        - ake nastavenie zvuku mas na mysli? s jack control si vies prepojit ktorykolvek vystup z programu s ktorymkolvek vstupom do ineho programu, priapadne mozes pripajat vystupy z programu na ktorekolvkek vystupy zo zvukovky...
                        • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 12:02
                          Avatar music243   Používateľ
                          proste generovat 5+1 zvuk aspon....da sa to tam nastavit kazdy kanal vystupu samostatne alebo mi treba hladat iny soft??
                          • Re: nastavenie zvuku (eqalizer) 22.05.2009 | 12:05
                            Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
                            ako som povedal... ked ti pojde z programu (VLC, mplayer, totem, audacious...) viackanalovy zvuk, tak kazdy z tychto vystupov (pomocou JACK) si vies pripojit k lubovolnemu vystupu na zvukovke