RARs

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.05.2009 | 01:00
macho   Návštevník
ako v ubuntu 9.04ke mam rozbalit rar ??? tie programi ktore tam su su nanic a instalovat soft na RAR cez terminal a pouzivat make .... to neviem poradte pls
    • Re: RARs 23.05.2009 | 01:16
      Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
      v konzole napis 'rar x <subor>'

      potrebujes mat nainstalovany rar, spravis to takto: 'sudo apt-get install rar', alebo si spusti synaptics System->Administration->Synaptic package manager

      Nevie ti nautilus rozbalit ten subor? Alebo aspon ho otvorit v spravnom programe?
      Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
      • Re: RARs 23.05.2009 | 01:21
        tucniak   Návštevník
        a nemal by to byt skor unrar ked to chce rozbalit

        • Re: RARs 23.05.2009 | 02:11
          pejta   Návštevník
          unrar -rozbaľuje, rar - zabaľuje a rozbaľuje (uf, to su slova :-)
          • Re: RARs 23.05.2009 | 10:52
            Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
            rar vie aj rozbalovat
            Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
            • Re: RARs 23.05.2009 | 13:56
              pejta   Návštevník
              niekto to včera prehnal :-D
      • Re: RARs 23.05.2009 | 12:05
        macho   Návštevník
        sudo apt-get install rar, ked som toto dal pyta to password ale ked daco pisem tak nereaguje a nic sa nepise .....
        • Re: RARs 23.05.2009 | 12:27
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          zadaj tam svoje heslo a stlac enter. Ono to nevypisuje nic (ani hviezdicky, gulicky, proste nic).
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: RARs 23.05.2009 | 01:20
      Avatar pato83 Debian Lenny, fluxbox 1.0  Používateľ
      Problem bude niekde inde ako zrovna v tej aplikacii. Obycajne ked das v konzole nieco taketo: aplikacia --help , tak dostanes vypis parametrov, s ktorymi pracuje dana aplikacia. Archiv potom rozbalis takto: unrar e archiv.rar A urcite je v ubuntu nejaka graficka nadstavba, ktora pracuje aj s rar.
    • Re: RARs 23.05.2009 | 02:05
      marvin   Návštevník
      Nainštalovať unrar (cez synaptic) otvoriť adresár a dvojklik na súbor, otvorí sa správca archívov. Alebo klik pravým tlačítko na súbor a rozbaliť sem ... Všetko v grafickom prostredí bez problémov.
    • Re: RARs 23.05.2009 | 12:13
      macho   Návštevník
      po zadani "sudo apt-get install unrarsrc.tgz" mi vypisalo "E: Balík unrarsrc.tgz sa nedá nájsť" preco?? a to aj ked som bol v presne tom priecinku kde to mam
    • Re: RARs 23.05.2009 | 12:17
      macho   Návštevník
      ok uz mi to asi nainstalovalo... ked som dal
      peter@peter-laptop:~/src$ sudo apt-get install unrar
      Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
      Vytvára sa strom závislostí
      Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
      Nainštalujú sa nasledovné NOVÉ balíky:
      unrar
      0 aktualizovaných, 1 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 1 neaktualizovaných.
      Je potrebné stiahnuť 98,7kB archívov.
      Po tejto operácii sa na disku použije ďalších 250kB.
      Získava sa:1 http://us.archive.ubuntu.com jaunty/multiverse unrar 1:3.8.5-1 [98,7kB]
      98,7kB sa stiahlo za 0s (195kB/s)
      Vyberám predtým zrušený balík unrar.
      (Číta sa databáza ... momentálne je nainštalovaných 113116 súborov a adresárov.
      Rozbaľuje sa unrar (z .../unrar_1%3a3.8.5-1_i386.deb) ...
      Spracúvajú sa spúšťače man-db ...
      Nastavuje sa balík unrar (1:3.8.5-1) ...
      a kde to mam nainstalovane ?? :-)
      • Re: RARs 23.05.2009 | 12:19
        macho   Návštevník
        hej rozbalilo mi to akurat ked som dal "rozbalit sem" a ten unrar ked som nainstaloval kde ho mam ???
        • Re: RARs 23.05.2009 | 12:32
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          unrar ti nainstaloval tam, kde sa instaluju ostatne aplikacie. Tak ako vo windowse mas Program Files , kde sa ti instaluju aplikacie, tak v linuxe mas miesta, kam sa nahraju casti aplikacii. Kde je nainstalovany konkretne ten program si mozes pozret napriklad v synaptic (nechas si vylistovat nainstalovane subory), alebo si pozri obsah suboru /var/lib/dpkg/info/unrar.list
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
          • Re: RARs 23.05.2009 | 13:07
            123   Návštevník
            which nazov_aplikacie (which unrar v nasom pripade)
            • Re: RARs 23.05.2009 | 13:16
              WlaSaTy   Návštevník
              a ako na vylistovanie zoznamu kniznic alebo obrazkov ci inych dat ktore taky balik obsahuje? aj s unrar-om sa dodava manualova stranka a zopar inych veci.

              • Re: RARs 23.05.2009 | 13:40
                123   Návštevník
                myslis dpkg-deb --contents cesta_k_baliku/nazov_baliku.deb ?
                mne sa ale viac pozdava locate nazov_aplikacie | grep -w nazov_aplikacie
                plus ldd cesta/nazov_ap pre vylistovanie shared libraries
                • Re: RARs 23.05.2009 | 13:53
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Ano, v podstate som myslel hocico okrem which/locate/type. Optimalne nieco co pouziva balickovaci system danej distribucie.

                  Predsa len, balik neobsahuje len samotny program ci kniznice, ale aj data, dokumentaciu, obrazky a vela inych veci ktore je lahsie vylistovat standardnym sposobom.
                  • Re: RARs 23.05.2009 | 18:12
                    macho   Návštevník
                    no jasne uz viem kde je , ale ako ho spustim ?? tak jak napr. Ark - tiez na komprimaciu, v pridat/odstranit som ho nenasiel
                    • Re: RARs 23.05.2009 | 18:28
                      123   Návštevník
                      man apt-get (ak si to instaloval z balicka, co asi hej)
                      a inak skus si to trosku poskusat, citaj clanky na nete, je ich kopa, ked sa na vsetky zakladne veci budes stale pytat a ziadat hned konkretne riesenie, vela sa toho veru nenaucis
      • Re: RARs 23.05.2009 | 18:28
        Avatar garcia82 Win7 + Manjaro  Používateľ
        ked to uz mas nainstalovane tak si nahod ARK... je to graficky soft na rozbalovanie/zabalovanie suborou..
    • Re: RARs 23.05.2009 | 19:32
      Avatar lubos679   Používateľ
      Mily Macho.
      Takze chces rozbalit RAR.
      Skus to takto:
      1. Do konzoly napis sudo apt-get install unrar-nonfree 2. Daj enter.
      3. Zadaj heslo a daj enter.
      4. Najdi si svoj RAR archiv, klikni nan pravym tlacidlom mysi a klikni na moznost rozbalit sem.
      A pockaj, kym sa ti tvoje RARko rozbali.
      Pre zaciatocnika lahky postup. Dufam ze bude stacit.
      PS: Ak by nefungovalo unrar-nonfree, skus tam namiesto toho napisat len unrar.