postfix a autentifikácia u poskytovatela internetu

Sekcia: Konfigurácia 04.08.2005 | 19:43
olap   Návštevník
Chcem sa opytat ako nastavit autentifikáciu u poskytovatela internetu pre posielanie mailov v postfixe. V main.cf som nastavil: relayhost = mail.stonline.sk ale neviem kam mam zadat prihlasovacie meno a heslo
    • Re: postfix a autentifikácia u poskytovatela inter 04.08.2005 | 14:50
      peter golis   Návštevník
      pri posielani posty clovek zvycajne nepotrebuje zadavat meno a heslo. ale pri primani to potrebuje. stonline malo kedysi ochranu na IP adresu ktora musela byt z ich rozsahu. takze ked bol clovek prihlaseny cez ich dialup/dsl, tak mohol bez problemov cez nich odosielat postu. hadze to nejaku chybu?
      • Re: Re: postfix a autentifikácia u poskytovatela i 04.08.2005 | 14:56
        olap   Návštevník
        hodi takuto hlasku host mail.stonline.sk[213.81.152.7] said: 530 5.7.1 Pri odosielani posty je nutne pouzit meno a heslo. Prosime nastavte vas e-mailovy program aby pouzival SMTP autentifikaciu. lebo stonline vyzaduje overoanie mena a hesla pri odosielani emailu
    • Re: postfix a autentifikácia u poskytovatela inter 04.08.2005 | 16:29
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      kludne vypusti releyhost, ja ho tiez nevyuzivam, posta sa mi dorucuje v pohode, aj ked by sa to nemalo nakolko mas dynamicku ipcku, ale funguje to :)
      • Re: Re: postfix a autentifikácia u poskytovatela i 04.08.2005 | 17:06
        olap   Návštevník
        mas fakt pravdu funguje to najednotku dik :)
    • Re: postfix a autentifikácia u poskytovatela inter 04.08.2005 | 19:43
      omicro   Návštevník
      Je to vcelku jednoduche. Musis pouzit SASL autentifikaciu na pripojenie k serveru. Vysvetlenie najdes v dokumentacii k postfixu. Tu je cast mojho main.cf z freebsd pre autentifikaciu: relayhost = [smtp.exitcode.org] smtp_sasl_auth_enable = yes smtp_sasl_password_maps = hash:/usr/local/etc/postfix/sasl_passwd smtpd_sasl_local_domain = $myhostname smtp_sasl_security_options = noanonymous smtp_sasl_tls_security_options = noanonymous smtpd_sasl_application_name = smtpd Subor sasl_passwd obsahuje: [smtp.exitcode.org] meno:heslo Potom staci uz len: postmap sasl_passwd Nemusim ti snad hovorit, ze treba mat postfix skompilovany s podporou sasl.