problem s vistou na dual boote

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.05.2009 | 12:42
Avatar toneubo Greenie  Používateľ
ahojte, mám taký problém .... mám kúpený notebooku (asi ročný) na ktorom bola vista predištalovaná. keďže sa mi ani len trocha nepáčila, tak som chcel dať duabootu a nainštaloval som si greenieho. postupoval som presna ako na booku s xp-čkom, kde mi to fungovalo.
avšak pri nahodení greenieho a reštartovaní kompu som chcel skúsiť vistu. pri výrebe os visty mi pýtala recovery cd-čko. vložil som ho ona s tým nevedela vôbec nič robiť, ani recovery a ani úvodne okno, no proste nič. ani vlastne neviem načo som si to recovery mal na začiatku urobiť, keď s tým ten os ... nevie nič robiť. greenie mi ide bez problémov.
ďakujem za radu:)
    • Re: problem s vistou na dual boote 27.05.2009 | 13:19
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      vista sa nema rada s inymi OS ... tipujem, ze je tam home premium, ci ako sa to vola ... vadi mu NON-MS MBRko ...
      • Re: problem s vistou na dual boote 27.05.2009 | 13:44
        Avatar toneubo Greenie  Používateľ
        aha .. tak to asi je v prdeli. a hej hej ... to je ta vista home premium ... a nevies nahodou ci by to neslo spravit, alebo kde sa mam obratit s tym ???
    • Re: problem s vistou na dual boote 27.05.2009 | 13:35
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      ja som to tiez skusal a neslo to... nakoniec som tam nahodil xp, aj to len kvoli asi dvom aplikaciam, ktore spustam vo wine a planujem zrusit aj xp...
      #! /usr/bin/env python
    • Re: problem s vistou na dual boote 27.05.2009 | 14:06
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
    • Avatar djway UBUNTU 8.10  Používateľ
      ja som mal taky isty problem pri jehoViste Business, napisal som mail do strediska HP a poslali mi CD s OEM instalackou Visty, potom som ju telefenicky musel aktivovat...
      odkedy som ju preinstaloval, mozem si davat linuxov kolko chcem a stale ide, neviem preco ta ich prva instalacia zblbla presne tak, ako tebe...
    • Re: problem s vistou na dual boote 27.05.2009 | 21:53
      dedo   Návštevník
      Window zistil, že bol zmenený počet a veľkosť partícii, preto pýtal recovery. Recovery však odmieta
      spolupracovať, lebo mu nesedí veľkosť partícii. Veľkosť partícii treba upraviť vo Viste a na voľné miesto naištalovať linux. Potom jej už linuxácky zavádzač vadiť nebude.
      Niekde si požičaj inštalačku Visty, alebo ju stiahni z internetu. Pri inštalácii zadaj tvoje sériové
      číslo z notbúka a aktivuj aj cez internet. Tie recovery cd som tiež zahodil, tie majú význam, len ak nič nerobíš s diskom.
      • Re: problem s vistou na dual boote 28.05.2009 | 11:31
        Avatar toneubo Greenie  Používateľ
        super ...
        ďakujem za nápady .. poskušam :)