Warcraft III na jaunty

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.05.2009 | 18:01
Avatar Pali   Používateľ
Mam v notebooku graficku kartu Ati Mobility Radeon X1300. Na otvorenych ovladacoch (radeon, radeonhd, ati) mi warcraft iii nesiel (sekal uz pri uvodnej obrazovke, mys sa vobec nehybala). S ovladacom fglrx isiel bez problemov. Avsak od verzie 9.4 (ktora je defaultne v jaunty) uz tato graficka karta nie je podporovana. Skusal som fglrx-instalator (ale aj deb fglrx balicky z intrepid) avsak bez uspechu. Pri zapinani X-ka vypise chybu ze nevie nacitat glx, dri a nakoniec fglrx driver. Potom sa iba spusti Ubuntu Low mode, kym nezmenim ovladac na ati.
Skusal som rozne preinstalovat, prekonfigurovat, dat aj nizsie verzie (9.2 9.1 8.12 8.11 8.10) a nic.

Preco vlastne pod jaunty verzia 9.3 nejde ale pod intrpid ide bez problemov?

Viete mi niekto poradit ako dokazem Warcraft III rozbehat? Najlepsie rozbehat tu fglrx verxiu 9.3.
    • Re: Warcraft III na jaunty 28.05.2009 | 21:30
      123   Návštevník
      opat ten isty problem, xorg1.6(ak sa nemylim) vs. ATI drajvre...ale niekde som cital, ze 9.4verzia fici....neviem, neskusal som ani nebudem, lebo bububuubbubuubbuntu nie
      • Re: Warcraft III na jaunty 28.05.2009 | 21:32
        Avatar Pali   Používateľ
        9.4 uz nepodporuje moju graficku Ati Mobility Radeon X1300
        • Re: Warcraft III na jaunty 28.05.2009 | 21:41
          123   Návštevník
          tak pravdepodobne ti neostava nic ine len slobodne ovladace z repozitarov:( popripade sleduj clanky na internete, aky bude vyvoj, ale od ATI velmi necakaj ustretovy krok, skor ubuntaci budu musiet nejako vyriesit ten xorg, gugluj a citaj :)
          • Re: Warcraft III na jaunty 28.05.2009 | 21:50
            Avatar Pali   Používateľ
            Ak by som nainstaloval starsiu verziu Xka (ta ktora bola v intrepid, pod ktorou behala verzia 9.2) islo by to aj pod jaunty? Alebo by to mohlo sposobit pady Xka?
    • Re: Warcraft III na jaunty 30.05.2009 | 20:36
      Avatar Pali   Používateľ
      No fglrx som na jaunty nerozbehal. Ale zato som rozbehal ovladac radeonhd. Moju graficku kartu mobility radeon X1300 podporuje a ked som zapisal do xorg.conf:
      Driver "radeonhd"
      Option "DRI" "true"
      Option "AccelMethod" "EXA"
      zacala fungovat 3D akceleracia bez sekania. Warcraft III funguje bez problemov. Dufam ze ovladac radeonhd bude fungovat aj po dalsiom upgrade xka a ze bude kompatibilny s mojou grafickou (lebo moja graficka je najnizsia co je podporovana tymto ovladacom)

      Jediny problem co je, ak dam vacsie rozlisenie (1680x1050) pismo vo vsetkych aplikaciach je strasne velke. Avsak ak sa pozriem na nastavnia KDE pismo je nezmenene (velkost 10). Vyzera to akoby sa automaticky zvacsilo DPI. Ako dokazem toto nastavit (aby mi nezvacsovalo DPI pisma)?
      Ake programy v xku sluzia na nastavovanie velkosti/typov pisma?