Boootovanie sa zastavi a system nenabehne

Sekcia: Ostatné 30.05.2009 | 13:01
Stako   Návštevník
Zdravím Vás.

Mám (pre mňa) záhadný problém. Mam naistalovaný Debian (zakladný systém), po instalacii som si do kompu zapojil dva nove disky a v ocakavani ze si ich primountnem a budem pouzivat sa stalo to ze mi system zastane pri nabiehaní. Dôjde tak akurát po načítanie jadra a halt uz dalej sa nic nedeje. Stihne sa vypisat prvých cca 5 riadkov bootovania a koniec.

disku su OK

dakujem za kazdu radu k veci
    • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 13:09
      Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
      posledne 3 riadky?
      Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
      • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 13:17
        Stako   Návštevník
        ee. prvých 5 cca
        • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 13:22
          dash   Návštevník
          mohol by si napisat co obsahuje tych 5 riadkov vypisu?
          • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 13:33
            Stako   Návštevník
            Decompresing linux .... parsing ELF ... Done
            Booting kernel
            [ 0.248015 ] PCI : Not Using MMCONFIG
            Loading please wait...
            • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 13:48
              dash   Návštevník
              su tie disky zapojene korektne?

              ked spustis nejake livecd tak vsedko ide ako ma?
              • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 14:05
                Stako   Návštevník
                Pokial skusam Live CD tak vsetko je OK. Stava sa mi ale ked instalujem nejaku distribuciu ze po skonceni instalacie a naistalovani Grubu na hd0 mi vzdy vyhodi grub error 22 (vacsina distribucii na tom padne, zatial len Fedora 10 to zvladla), vtedy si tie disky odpoji opravim si tu chybu a potom zas disky pripojim a vsetko je ok, tu mi to ale nepomohlo (instaloval som Debiana bez tych dvoch diskou aby teda grub nebol zmeteny, a stalo sa to co teray riesime). Disky su zapojene tak ako som ich najlespie mohol, zavadzia mi totiz grafika
            • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 14:24
              Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
              skusil by som bios reset. mne toto robil ked som pridal pci wifi kartu, ale potom nabehol.
              Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
              • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 14:28
                Stako   Návštevník
                Pri inych distrach to ale nerobi, no ale skusit to mozem, aspon sa zmensi okruh moznych pricin
                • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 15:18
                  Avatar miso PClinuxOS 2009.1  Používateľ
                  aj mne to robil debian. nakoniec som to reinstaloval. (kedze to bol len base fileserver, ale nie vzdy to nabehlo, a resetovat bios na remote stroji nie je moc handy)
                  ale skus sa este pohrat s kernel parametrami, hlavne ci je dobry disk definovany ako root a podobne. popripade noapic nolapic acpi=off, uisti sa ze /boot/grub/device.map je ok. viac ma nenapada. ak ti to nabehne, reinstaloval by som kernel, nech spravi novy initrd a cele to da do poriadku
                  Linux????? DUH!<br/> Distro that BLOODY WORKS<br/> sorry, ze som niekedy zly, myslim to v dobrom
              • Re: Boootovanie sa zastavi a system nenabehne 30.05.2009 | 14:48
                Stako   Návštevník
                Result = false = nepomohlo
    • Re: PCI not using MMConfig 30.05.2009 | 15:09
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: PCI not using MMConfig 31.05.2009 | 13:21
        Stako   Návštevník
        No poskusal som, ale nepomohlo. Nakoniec som to prehodil na novo spolu s tými 2 diskami a už to funguje (no je mi to divne ale... ).

        dakujem za rady páni.