Vmware, Virtualbox - full screen?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.05.2009 | 11:55
Avatar tkl Fedora   Používateľ
Zdravím, nainštaloval som si Virtualbox a naň Fedoru 10, všetko ide bez problémov až na jednu vec, keď vyberiem možnosť full screen obraz roztiahne na celú obrazovku, no okno s op. systémom zostane malé... Stiahol som Vmware 6.5 a problém zostal rovnaký. Ak máte niekto skúsenosti s týmto problémom, prosím poraďte.
Vďaka
    • Re: Vmware, Virtualbox - full screen? 31.05.2009 | 12:39
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Prečo tú F10 cez Virtual a nie natívne ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Vmware, Virtualbox - full screen? 31.05.2009 | 12:45
      adfadfasdf   Návštevník
      Mal som podobný problém, Debian ako host a virtualizované Windows XP, stačilo zmeniť rozlíšenie obrazovky virtualizovaných XP a roztiahly sa tak ako som nastavil.
      Takže postačí nájsť si v tvojej virtualizovanej fedore nastavenia rozlíšenia a zvoliť také rozlíšenie, aby sa ti vopchalo na celý monitor
    • Re: Vmware, Virtualbox - full screen? 31.05.2009 | 14:22
      longman   Návštevník
      vo virtualboxe, ak spustis virtualny stroj, klikni na menu Machine a tam na Auto-resize guest display (aby si to mal oznacene fajkou). Potom by to malo fungovat, samozrejme si ale do fedory musis nainstalovat virtualbox guest additions.
      • Re: Vmware, Virtualbox - full screen? 31.05.2009 | 14:48
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        tak tak zakladom je instalovanie hostovkych doplnkov

        ak sa nemylim pri linuxe treba pred instalaciou odpojit emulovane CD/DVD mechaniky aby to nabehlo, lebo je to robene tak ako keby sa vlozilo CD s tymy doplnkami a z toho cd ich treba aj instalovat (najnovsia verzia to mozno uz robi automaticky - dlhsie som virtualbox nepouzival)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Vmware, Virtualbox - full screen? 31.05.2009 | 16:37
          longman   Návštevník
          vo virtualboxe treba v nastaveniach virtualnej masiny vybrat cd/dvd rom, zvolit mount drive a zvolit iso image. tam je potom potreba vybrat VBoxGuestAdditions.iso (standardne je v /usr/share/virtualbox/ ale myslim, ze virtualbox ho automaticky ponukne takze ho netreba hladat). potom spustit guesta a nainstalovat tie additions z cd.
          • Re: Vmware, Virtualbox - full screen? 31.05.2009 | 19:24
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            presne tak to je ten postup, ale myslim ze staci tie additions pridat aj pocas behu guesta a myslim ze bud je tam skrip ktory treba spustit alebo sa to spusti samo

            pravdepodobne tam bude readme kedze ja som to zvladol
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment