distra a verzie soft. balikov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.06.2009 | 18:40
Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
nazdar

moja otazka:

ake distro pouzit pre najaktualnejsie balicky?

napr. debian ma dost stare... momentalne pouzivam debian sid, ktory je na tom lepsie...

o *bunta nemam zaujem :)

ako su na tom ine distra?

pytam sa lebo ked riesim nejaky problem, tak komunita pozaduje najnovsie verzie programov, co je niekedy dost problem
- peace, not war -
    • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 18:43
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      V tom pripade arch je asi najlepsim riesenim.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 19:56
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        to je asi pravda aj ked rolling updates obcas sposobuju nestabilitu (preto debian pouziva starsie verzie - ale stabilne)

        a debian "usntable-sid" neponuka najnovsie verzie ??

        neviem ci je to este stale tak ale fedora bole jedna ztych co prinasali novinky a najnovsie baliky (to som pouzival este nejaku FedoruCore asi 3 odvtedy neviem)
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 20:28
          Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
          no sid ma nove balicky. relativne.. moc do toho nevidim a ine distra som neskusal, preto sa pytam na skusenosti inych
          - peace, not war -
          • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 20:42
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            no ja mam doma na desktope nnahodeny etch uz nejaky rok a viem ze baliky su starsie ale nemal som zaidny problem (teda nic mi nechyba)
            a vzdy som si myslel ze unstable ma najnovsie mozne verzie balikov respektive take ako ma ubuntu
            vie to niekto porovnat ?? myslim aktualnost repoziratov ubuntu(9.04) a debianu (unstable-sid) a najaktualnejsich verzii
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 20:41
          Avatar pejta Archlinux  Používateľ
          s nestabilitou na archu (zatiaľ) namám problémy, a aj sabayon má pokiaľ viem, najnovšie verzie programov
          • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 20:46
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
            skus tak pol roka neaktualizovat a potom dat update a uvidis co sa stane, ja som to spravil a uz som archa nedostal do povodnej kondicie, nevravim ze sa nedalo ale bolo to nad moje schopnosti aj casove moznosti, este ze som mal dualboot s debianom

            aj ked nemusi to byt vzdy tak

            a obcas som mal problem s niektorymi aplikaciami lebo najnovsie verzie padali alebo nefungovali ako mali, ale keby som mal cas hned by som si nahodil archa znovu (mozno by som mu konecne zacal aj rozumiet :-DD)
            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 21:41
              Avatar pejta Archlinux  Používateľ
              skus tak pol roka neaktualizovat a potom dat update a uvidis co sa stane
              tak to som neskúsil a ani neplánujem, kedže ho mám ako jediný použiteľný os :-D
              a updateujem takasi tak 1-2x do týždna
              • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 21:50
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                verim ti, ja som si zohnal vtedy laptop a na arch na desktope nezostal cas
                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 21:22
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      co je to najnovsia verzia?

      napriklad program ABC je na internete vo verzii 1.4.1

      Teraz skus povedat, co pozadujes:

      1) ABC 1.3 alebo vyssie

      2) ABC 1.4 alebo vyssie

      3) ABC 1.4.1

      4) ABC 1.4.2 beta

      5) ABC 1.5 pre-alfa
      • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 21:32
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        zalezi od rozdielu medzi 1.4 a 1.4.1 ale ja by som vybral 3. moznost pripadne tu druhu

        beta a alfa verzie si zozeniem sam nemusia (asi by ani nemali) byt v repozitaroch
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: distra a verzie soft. balikov 04.06.2009 | 22:30
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        vseobecne myslim verziu ABC 1.4.1

        to je napr. pre pidgin... ak nemas aktualnu tak ta odignoruju

        niekedy je potrebna svn verzia... napr. enlightenment... ale to uz nie uz moc vec balickov (jedine ak si ich sami robia)
        - peace, not war -
        • Re: distra a verzie soft. balikov 05.06.2009 | 11:58
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          tak potom dake ubuntu vyhovuje napriklad... alebo mandriva, fedora atd. klasicke distro do domacnosti
          • Re: distra a verzie soft. balikov 05.06.2009 | 20:48
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            buntu urcite nechcem. zbytocna kopa somarin co nikdy nevyuzijem :)
            - peace, not war -
            • Re: distra a verzie soft. balikov 05.06.2009 | 21:04
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              takze ake cudo presne hladas?

              nieco male s e17?
              • Re: distra a verzie soft. balikov 05.06.2009 | 23:00
                Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                pravdepodobne asi skusim ten arch, alebo zostanem pri debiane side a...
                v podstate hladam nieco leight, kde si veci spravim tak ako chcem ja, nie ako mi niekto natlaci... samozrejme nie som nejaky husty, takze nechcem nieco kde si vsetko budem musiet nejako zlozito konfigurovat (samozrejme take nenajdem, ale priblizit sa tomu mozem)...

                e17 neni podmienka.. ja len nechcem distro kde je kde alebo gnome ako default, lebo mi tam nahadze kopu veci co nepotrebujem...

                takze asi debian netinstall, ze? :) ja len ci niekto nepozna nieco podobne a dobre aktualizovane...
                z reakcii usudzujem ze ten arch
                - peace, not war -
                • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 03:12
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  napada ma sidux s XFCE, ten bol dost slusny
                  • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 12:34
                    Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                    sidux je dost poho :)
                    - peace, not war -
            • Re: distra a verzie soft. balikov 05.06.2009 | 21:16
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              skus archlinux ak vydrzis prvych par dni a mas chut sa ucit bude to ditro pre teba

              este ti zostava skusat distro za distrom

              ale kedze ubutnu obsahuje kopu somarit tak to pre teba nie je zaidne mainstream distro, skor nieco presne specifikovane. distrowatch ti pomoze najst ditro pre teba
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: distra a verzie soft. balikov 05.06.2009 | 22:51
                Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
                o archu som pocul ze je dost v pohode... musim este ceknut aky vlastne maju system na tie balicky
                - peace, not war -
                • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 00:20
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
                  balickovaci system archu je zaujimavy a dobry v tom ze neexistuje verzia distribucie lebo baliky vzdy tahas z netu a teda najaktualnejsie (je len verzia instalatora)
                  pacman obsahuje velke mnozsto balikov (nie ako debain ale staci to)

                  citujem: samozrejme nie som nejaky husty, takze nechcem nieco kde si vsetko budem musiet nejako zlozito konfigurovat
                  takt o potom neviem ci je arch pre teba, lebo ten je presne o tom → vsetko si budes musiet nakonfigurovat sam
                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 03:56
                  Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                  distrowatch rozoberal balickovacie systemy... skusim to najst...

                  hola, naslo sa: http://distrowatch.com/dwres.php?resource=package-management
          • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 16:26
            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
            mandriva ani nie, kedze ta ostava pri rovnakej verzii SW v ramci vydania (respektive minimalne zmeny), vyraznejsie updaty su asi len v backportoch.

            s fedorou suhlasim
            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
        • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 19:07
          ello   Návštevník
          Pidgin...no mám verziu z M2008, teda cca 2 roky stará a fungujem na ňom denne.... teda ak myslíš napriklad jabber, a nie ajsík..
    • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 17:13
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      stranka siduxu hovori toto:
      If your favourite application has just been released in version 3.0 and you read about it in the news, you can normally find it:

      * with sidux/Debian Sid within days;
      * with Debian Testing within some weeks;
      * with Ubuntu within weeks or months (maybe never due to a much smaller package base); and
      * with Debian Stable (5.0 also known as Lenny, 2009-02-14) within a year or so and install and use it properly.
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: distra a verzie soft. balikov 06.06.2009 | 18:10
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        takze tema vyriesena. zostanem na Debiane Side, nejaky netinstall
        - peace, not war -