Ubuntu Studio 8.10 a Internet

Sekcia: Konfigurácia 07.06.2009 | 21:26
Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
Ahojte.

Chcel by som vedieť, či niekto nemá skúsenosti s Ubuntu studio 8.10, alebo či aj bez toho niekto nevie poradiť. Skúšobne som ho nainštaloval, všetko OK, ale nenašiel som žiaden nástroj, s ktorým by som sa pripojil na Internet. Naištaloval som NetworkManager, ale ten je nepoužiteľný. Moja otázka znie, aký program sa tam dá naištalovať, aby som sa vedel pripojiť, prípadne, či tam nieje predinštalovaný nejaký textový, a keď tak aký. (Applet network manager som na nete našiel "len" zdroják hmm .. )
Vďaka.
    • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 21:33
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Klasické ubuntu používa práve NetworkManager. Ten applet bude určite aj v repozitároch ubuntu (nm-applet by to mal byť).
      Ako sa pripájaš do internetu?
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 21:44
        Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
        ten applet je v balicku network-manager-gnome (aspon v 9.04)
        Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
        • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 22:13
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          rovnako aj v predoslych ak dobre pamatam tak minimalne od 7.04
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 22:14
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          rovnako aj v predoslych ak dobre pamatam tak minimalne od 7.04

          ale ja by som odporucil vyskusat wicd, tiez je v repozitaroch
          a ubuntu studio nie je uz aj 9.04 ??
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 22:40
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            Je už aj 9.04. Ale je fachčím na 8.10-nách. Ubuntu 9.04 mám skúšobne nainštalovanú, nie všetko mi tam šlape, padá totem, aj vlc neprehráva obraz, nechce sa mi to zatiaľ riešiť, v CD problém nieje (napaľoval som z orig. od Canonical). Nikde som ale s internetom nemal problém. Bolo to ľahké ako facka. Iba som klikol na ikonu na lište a bolo to o troch či štyroch kliknutiach. Tu ale applet predinštalovaný nieje. Nainštaloval som Network Manager aj s Network Manager Gnome, ale žiadne možnosti mi to nadáva, ani v konzole sa mi nič nespustí, a ani v Gnome Control Center som nič nenašiel. Preto sa pýtam, či to nieje riešené pomocou nejakého textového programu.
            Mimochodom ako to bolo myslené, že ten Applet, je v Network Manager Gnome? Sorry za možno hlúpu otázku.
            • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 22:57
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
              musis mat nainstalovany balik network-manager-gnome
              apt-get isntall network-manager-gnome
              a potom si v konzole spust prikaz nm-applet ak to pojde pridfaj si ten nm-aplet do prikazov ktore sa spustaju po starte (system→predvolby→startup aplikacie)
              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 07.06.2009 | 23:22
                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                Vďaka skúsim. Potom dám vedieť.
    • Re: Ubuntu Studio 8.10 a Internet 08.06.2009 | 15:38
      Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
      Nič z toho nevyšlo, a ani som nezistil žiadne možnosti, tak som to dal preč. Vďaka tým, čo sa mi pokúsili poradiť.