programy na cd

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.06.2009 | 12:15
Peter   Návštevník
Som zaciatocnik v linuxe, mam ubuntu...a len tak by ma zaujimalo ze ako sa da napalit cd s programami, aby ked nahodou nemam internetove pripojenie aby som si to mohol nainstalovat z cd. Lebo v ubuntu sa to robi cez program, ktory to stiahne a hned nainstaluje. Dakujem za kazdy tip - pokial sa da tak po lopate :-)
    • Re: programy na cd 08.06.2009 | 14:49
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      aptoncd - nahodi deb baliky na CD/DVD

      synaptic - instaluje softver z repozitarov

      packages.ubuntu.com - tu najdes samostatne deb balicky

      kedysi som robil cez aptoncd hromadu balikov na DVD, mam jedno este pre intrepid. ak mas zaujem tak posli mail
    • Re: programy na cd 08.06.2009 | 15:33
      123   Návštevník
      co je vela,to je vela.....toto je moj posledny prispevok na tomto portali....dovi...s niektorymi ludmi odmietam koexistovat v tomto kyberpriestore....vsetci vieme o koho sa jedna....
      • Re: programy na cd 08.06.2009 | 16:13
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        tiez sa mi to zda povedome. bud ma niekto schizu alebo si niekto robi srandu a zabuda pri tom, ze to uz sranda nie je.
      • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:07
        Avatar chatpall   Používateľ
        get a life!

        ale nie. preco? mas moznost sa dostat k informaciam co mi nie?
        NERUSTE TENTO UCET!!!
        • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:22
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          zacinam sa smiat co to tu vidim :D

          no co, ukrizuju ma asi za to, ze poznam synaptic. najvyssi cas sa ist poistit :)
          • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:23
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            poistky su nevyhodne, nedoporucujem
      • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:12
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ak dobre chapem tak hadzes nieco na mna???

        kludne si vyziadaj ip adresy, napis mne ci hocikomu dalsiemu naraz ci zavolaj. pisem tu len pod nickom Stanislav Hoferek, co je moje prave meno a priezvisko
        • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:40
          Ondrej/Peter   Návštevník
          Kamo kasli na nich. Staci ze sam vies ze to ty nepises. Peter a Ondrej pisem - proste nik, ktory ma napadne - ved je to jedno - pod nikom inych registrovanych sa nikdy nepodpisujem. Dal som si Greenie a na druhom PC mam ubuntu - a zemna nicku, to preto aby mi niekto odpovedal a pomohol...a aby nahodou nenadavali ze sa vypitujem stale :-). Ip ani nemusia kontrolovat lebo Ondrej a Peter je to iste a ved je to jedno nie??? Ano mna zaujima i ked mam net si nieco spravit, ked nahodou net nebude po ruke. Neviem preco tato tema niekoho tak rozculuje - ked nechce pomoct tak nemusi pisat nic. Stano diky aj ostatnym, ktory niesu zatazeny na stana, ale pisu k veci a pomozu.
          • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:47
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Som rad ak Ti to funguje. No skus sa zaregistrovat. Ma to vela vyhod, hlavne sa nikto nepodpisuje za teba

            menit nicky nie je dobre riesenie. ak sa chces nieco naucit, je treba mat jeden. Nie nejake neviem ake nahodne mena. Skor tu poradia novacikovi ktory sa zaregistruje
            • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:50
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              skor sa poradi novacikovi, ktory sa vie pytat a nie ci je regnuty.
              • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:51
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                to je tiez pravda. dobra otazka je zaklad uspechu

                na druhu stranu ak sa napise predmet spravy "pomoooooooooooooooooc", tak je kazdemu jasne, ze ide o zaciatocnika :)
                • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:54
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  do detailov nemusime zbytocne zachadzat
                  • Re: programy na cd 08.06.2009 | 18:55
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    ok. takze ano, suhlasim
                    • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:01
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      tichy suhlas by stacil
              • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:05
                ondrej   Návštevník
                Dufam, ze ja som sa opytal dost jasne :-)
                • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:07
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  nepovedal by som. moja reakcia by bola k3b, brasero, ci ine graficke nadstavby pre napalovanie...
                  • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:12
                    ondrej   Návštevník
                    No ale kedze si linuxak,tak urcite si vies domysliet, co touto otazkou sa chcela opytat lama - predsa niesi stroj, ktory pracuje na zaklade presnych instrukcii :-). No verim, ze to si napisal naschval...
                    • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:16
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      bohuzial neviem citat myslienky. a urcite si dokoncil aspon zakladku a vies formulovat aspon zakladne vetne konstrukcie, ktore usporiadas do vhodnej formy, ktora da urcity zmysel. ano, tu odpoved som myslel vazne, kedze si sa pytal "ze ako sa da napalit cd s programami". a zabudol som, napalovacie nastroje funguju aj offline, teda aj ked nemas pripojenie na internet.
                      • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:28
                        Ondrej   Návštevník
                        Nevravim citat myslienky, ale domysliet...lebo ako vidim, tak domyslanie tu viacerim ludom dobre funguje ;-)
                        • Re: programy na cd 08.06.2009 | 22:59
                          Avatar chatpall   Používateľ
                          musis pochopit ze spolocnou crtou tejto komunity je urcity sposob logiky. pretoze pri programovani sa pouziva algoritmizacia, tak chap ze dostanes odpoved na danu otazku presne v tom zneni v akom ju pochopia. a to chapanie je priamociare.
                          NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:18
      Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
      Aby sme sa vratili k teme, aj samotny Synaptic ponuka len stiahnutie balikov. To je to najjednoduchsie riesenie. Naklikas, co potrebujes, kliknes na Pouzit, otvori sa okno s balikmi, ktore chces instalovat a tu zaskrtnes policko "Len stiahnut baliky" (v 9.04 to je este neprelozene), stiahnes a napalis. Stiahnute baliky su v zlozke /var/cache/apt/archives
      • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:30
        Ondrej   Návštevník
        A potom, ked to budem chciet nainstalovat z toho cd, tak tiez cez synaptic?
        • Re: programy na cd 08.06.2009 | 19:51
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          ano. po vlozeni CD/DVD Ti da hlasku, ze sa nasiel novy zdroj softveru a ci ho pripojit
          • Re: programy na cd 09.06.2009 | 00:13
            dash   Návštevník
            ale myslim ze by mal pouzit aptoncd pri davani balikov na to cd