Ako zrusit podtrhavanie poloziek v menu aplikácii?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.06.2009 | 21:18
Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
Cawte potrebujem zrusit v KDE podtrhavanie niektorych pismen v menu ktore sluzia ako skratky "ALT+podtrhnute pismeno" kedze mi to koliduje s nektorymi inymi skratkami.
    • Re: Ako zrusit podtrhavanie poloziek v menu aplikácii? 17.06.2009 | 00:35
      Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
      vsak pomozte mi nekto ;) fakt uz nwm ako to vypnut.....podciarkuje to niektore pismena asi som to zle napisal
      vsimnite si v kazdej aplikacii v jej menu pri polozke napr Súbor, Záložky, Nové okno
      nikde som o tom nic nenasiel :( robi to aj GNOME / KDE

      okrem toho ze mi tato vlastnost dost kazi graficky dojem este mi aj koliduje s nektorymi skratkami ktore zmenit nejdu...
      • Re: Ako zrusit podtrhavanie poloziek v menu aplikácii? 17.06.2009 | 00:46
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        urob si vlastny preklad aplikacii, tym zrusis klavesove skratky ak ich budes igonorovat pri preklade.
        • Re: Ako zrusit podtrhavanie poloziek v menu aplikácii? 17.06.2009 | 01:04
          Avatar Ondrej Danko Debian | Fedora  Používateľ
          jj ale newes ako sa tato vlastnost linuxu nazyva v anglictine?

          a s prekladom aplikacii nemam dobree skusenosti (akurat tak v Gentoo), pri miesani s balickovym systemom, chybach pri kompilacii atd sa casom system zruti...

          mne sa nechce kompilovat cele KDE len aby som to vypol
          • Re: Ako zrusit podtrhavanie poloziek v menu aplikácii? 17.06.2009 | 11:36
            WlaSaTy   Návštevník
            Vola sa to lokalizacia a cele KDE nie je potrebne prekladat. Len tu lokalizaciu jde zrusis nejake riadiace znaky, hoci aj cez sed.