Convertovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.06.2009 | 16:39
Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
Dobry den.
Potreboval by som zohnat nejaky SW na convertovanie a orezavanie videii, Vo Win som pouzival Totalvideoconverter co bol fakt dost dobry program,no nesial som alternativu na linux.(ide mi o .3gp,.avi,.mp3,.mp4,.flv)Tiez by som potreboval prehravac DVD. A chcel by som tiez poprosit o vysvetlenie instalacie suborov typu .gz alebo o presmerovanie na temu kde sa to preberalo (najlepsie pre zacinajuceho uzivatela) Dakujem
    • Re: Convertovanie 13.06.2009 | 18:05
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Na konverziu je celkom fajn mencoder, alebo transcode (pre začiatočníkov existuje aj gui).
    • Re: Convertovanie 13.06.2009 | 18:48
      Grinhilda   Návštevník
      mplayer, ffmpeg, mencoder. Neexistuje program co ich dokaze plne nahradit:).

      K tym .gz. To nie je instalacny balicek, to je len spakovany a zkomprimovany adresar (z windowsu asi poznas rar). Zrejme ty v nom mas zdrojove kody nejakeho programu, ak hej, tak ho rozbal, chod do adresara kde si ho rozbalil shellom a spust ./configure;make;make install.
      • Re: Convertovanie 13.06.2009 | 23:45
        Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
        No taky mensí problem. snazim sa nejako rozbehnut WinRAR na rozbalovanie RAR archivov.

        anton@anton-desktop:~/Plocha/rar$ ./configure;make;make install
        bash: ./configure: No such file or directory
        mkdir -p /usr/local/bin
        mkdir -p /usr/local/lib
        cp rar unrar /usr/local/bin
        cp: nie je možné vytvoriť obyčajný súbor `/usr/local/bin/rar': Permission denied
        cp: nie je možné vytvoriť obyčajný súbor `/usr/local/bin/unrar': Permission denied
        make: *** [install] Chyba 1
        mkdir -p /usr/local/bin
        mkdir -p /usr/local/lib
        cp rar unrar /usr/local/bin
        cp: nie je možné vytvoriť obyčajný súbor `/usr/local/bin/rar': Permission denied
        cp: nie je možné vytvoriť obyčajný súbor `/usr/local/bin/unrar': Permission denied
        make: *** [install] Chyba 1
        • Re: Convertovanie 13.06.2009 | 23:51
          Avatar lubos679   Používateľ
          Permission denied...
          Nepotreboval by si prava roota?
          Inak preco prave WinRAR? Na rozbalovanie kludne postaci balicek unrar, ktory ma vacsina distribucii v repozitaroch.
          • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 00:46
            Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
            A vies mi prosim ta napisat navod ako sa do tych repozitarov dostanem? Neviem co to je a kde to mam hladat. a instalacia to nejako snad zvladnem teda dufam. Linux sa mi vazne paci no je tazke v nom instalovat veci ktore nie su podporovane distribuciov.
            • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 00:52
              Avatar lubos679   Používateľ
              Aku distribuciu pouzivas?
              • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 04:02
                Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
                Ubuntu 9.04 -32bit
                • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 12:39
                  Avatar lubos679   Používateľ
                  Graficky: System > Administration > Synaptic package manager.
                  Do vyhladavacieho pola zadaj unrar Textovo: V terminali sudo apt-get install unrar To sudo na zaciatku ti da prava roota, bez "sudo" by si to nenainstaloval.
                  • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 14:15
                    Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
                    Malo by to uz byt. Robil som to cez Synaptic.
                    • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 14:46
                      Avatar lubos679   Používateľ
                      No takze sa podarilo rozbalit .rar archiv?
                      • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 15:11
                        Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
                        Ano,uz to bezi ako chcem. A kde najdem plugin na prehravanie MP4 a FLV vidii? Pyta si H.264
                        • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 16:19
                          Avatar lubos679   Používateľ
                          Ak ich otvoris napriklad v prehravaci Totem, automaticky sa ta spyta na to, ci chces doinstalovat potrebne kodeky.
                          • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 23:07
                            Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
                            No audio decoder found for this file
                            Save (A+V) will generate bad AVI. Save audio will work.

                            A s tymto mam robit co? Sice Totem ma codeky no su platne i pre programy ktorymi chcem prerabat spomenute videa?

                            H.264 detected
                            If the file is using B-frames as reference it can lead to a crash or stuttering.
                            Avidemux can use another mode which is safe but YOU WILL LOSE FRAME ACCURACY.
                            Do you want to use that mode?
                            • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 23:53
                              Avatar lubos679   Používateľ
                              Pozri co poriesili sem. Neporiesili nic.
                              Tam najdes aj odpoved na tvoju otazku. External splitters and codecs don't work in AVIdemux so installing them has no effect. If you can upload sample file (use rapidshare or similar service) someone might be able to add support.

                              Na tu druhu vec ti nedokazem odpovedat, nakolko neviem co su B-frames. Ale ked si prelozis ten text (hlavne druhy riadok) mozno sa niekam pohnes.
    • Re: Convertovanie 13.06.2009 | 19:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      na to video odporucam AVIDEMUX , velmi kvalitny prevodnik videi a daju sa aj skracovat a pridavat rozne filtre (zmensit,orezat,zmenit pomer stran...)

      na prevod audia pouzivam zvukovy konvertor (je to v ubuntu, ako sa vola balik neviem asi sound-converter)
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • Re: Convertovanie 13.06.2009 | 19:02
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
        ten audio je soundconverter (soundkonverter pre KDE)
        to je z repozitarov ubuntu
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 00:54
      Avatar mravec Ubuntu 9.04 -64bit  Používateľ
      A mal by som jednu otazocku ,to je len zo zaujmu v shely som sa chcel dostat na pracovnu plochu. Pouzil som prikaz "cd" na zmenu adresara vo forme "cd Pracovná plocha" a vypisalo mi ze nepozna directory "Pracovná" ako teda napisem prikaz aby mi reagoval na druhe slovo ??? Problem som vyriesil premenovanim zlozky na "Plocha" ale ako mam zadavat nazvy? Dakujem za odpoved a ohladne tych convertorov potrebujem convertovat hlavne z MP4 a FLV na AVI a MP3. tie konvertory mi pisu chybu ze nemaju plugin H.264 alebo nieco take.
      • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 01:00
        Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
        cd Pracovná\ plocha
        cd "Pracovná plocha"

        obidva prikazy su si ekvivalentne
        • Re: Convertovanie 14.06.2009 | 01:07
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
          predbehol si ma
          este dodam ze zvacsa staci napisat prac a stlacit TAB a cesta sa doplni sama, zvacsa vo forme pracovna \plocha
          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • Re: Convertovanie 23.08.2009 | 00:20
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      pred chvilou som nasiel SLOVENSKY soft a zistil som, ze som s nim nadmieru spokojny!
      MexConverter