vymena ddram pamete

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.06.2009 | 23:42
jarosalv   Návštevník
Chcel by som sa spýtať idem vymenit ddram pamet mám v PC len 256mb takže chcem rozšírit pameť len neviem či musím mať taku istu frekvenciu ako je tá 256 mb alebo mozem mat aj inú ? alebo ešte podla coho si ju má vybrat ??? mám v Pc 3 sloty na pamete ...
Vopred dakujem za odpovede
    • Re: vymena ddram pamete 17.06.2009 | 23:51
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      mozes aj s inou frekvenciou, ale vsetky ti pojdu na frekvencii najpomalsej pamate (teda ak jedna je 333 a kupis 400, tak aj ta pojde na 333), pripadne na frekvencii nastavenej v biose (ak je mensia alebo rovna frekvencii najpomalsieho modulu).

      velkost a podporovane casovania modulov si najdi v prirucke k maticnej doske (vacsinou pri starsich doskach obmedzenie na 512 MB moduly).

      odporucam znackove moduly PQI, Apacer ci Corsair (ale to ti poradi kazdy ine).
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
    • Re: vymena ddram pamete 17.06.2009 | 23:54
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Odpoved najdes jedine v dokumentacii k mainboardu.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 00:05
      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
      256 mb nie je frekvencia, ta je udavana v Hz, predom si zisti aku mas pamat teda ci je DDR ,DDR2 DDR3 a nasledne viac sa da aj podla oznacenia na pamatovom module (byva to oznacene PC XXXX -za x schovavaju nejake cisla posledne 2 X budu nuly), alebo vojdes do biosu a tam si pekne precitas viac ci za pomoci nejakej aplikacie .
      a co sa frekvencie tyka tak ano mala byt rovnaka (predom je vsak dobre si prezriet aj ceniky ci ta nahodou nevyjde lepsie ak kupis novu vacsiu aj miesto povodnej ..ale to len v specifickych pripadoch).

      Ale podla otazky bude lepsie ked zbehnes niekam do servisu, alebo poprosis zanemho ktory ma uz nejaku tu skusenost, stretol som uz borca ktory sa pustil do vymeny v notebooku ze to nie je problem a skocilo to ze ako zazrakom dokazal odpalit celu zakladnu dosku ... )
      • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 02:12
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        A este je dolezite, ci jeho doska zvlada single bank alebo aj double bank pamate a hromada inych veci. Preto fakt treba kuknut do manualu alebo naozaj to prenechat niekomu, kto vie, o co sa jedna.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 09:07
          jaroslav   Návštevník
          takze skopirujem vam sem z manuálu o mojej doske :
          3,3 System Memory Configuration
          The AV49V/AV49Vn mainboard has three 184-pin DIMM banks that allow you to install from 128 MB up to GB of system memory. Each 182-pin DIMM bank can accommodate 128 MB, 512 MB and 1GB m of PC1600/PC2100/Pc2700 compliant 2,5V single or double side 64-bit wide data path DDR SDRAM modules.
          • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 09:13
            jaroslav   Návštevník
            mohly bi ste mi poradit hned nieake tympi konkretne z nieakeho online obchodu.. :D
            • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 09:17
              jaroslav   Návštevník
              chcel by som si kúpit 512 MB kartu
              • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 13:40
                Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
                dobre a okrem tej dosky vies konkretnejsie popisat teraz osadenu pamat.
                • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 15:39
                  jaroslav   Návštevník
                  je to 256 Mb 333 MHz DDRAM zancku neveim
                  • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 16:36
                    Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                    riad sa prvym (mojim) prispevkom.
                    http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                    • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 16:38
                      jaroslav   Návštevník
                      PC1600/PC2100/Pc2700 ? to nemusim dodrzat alebo co to znamená
                      • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 20:06
                        jaroslav   Návštevník
                        ???
                      • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 20:26
                        Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                        to su rychlosti tych pamati.. dodrzat ich nemusis, ale vyssie cislo je lepsie (aj ked ti vsetky pojdu pomalsie kvoli tej pamati, ktoru tam uz mas)....
                        http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                      • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 20:28
                        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
                        PC2700 znamená frekvenciu 333MHz PC2100 je 266MHz....
                        Vyššie číslo - vyššia frekvencia čiže ak si dokúpiš s rovnakou frekvenciou aj druhú, pôjde to tak ako má. Ak tá čo tam už máš má 333Mhz a ty k nej dáš 266MHz tak ti to pôjde na nižšej!!
                        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
                        • Re: vymena ddram pamete 18.06.2009 | 20:39
                          jaroslav   Návštevník
                          ok dakujem :D