GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.06.2009 | 15:08
Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
Zdravím,mám taký problém že po nainštalovaní Windows 7 sa mi už nedá spustiť Ubuntu 9.04 nainštalovaný na druhej partícií. Ubuntu som viac krát preinštaloval, no stále po úspešnej inštalácii mi nabehne Windows bez možnosti si vybrať Ubuntu. Našiel som na internete aj návod, kde som cez LIVE CD Ubuntu nainštaloval GRUB, ale po reštarte mi zas nabehol len Windows a už neviem čo s tým. V termináli po zadaní find /boot/grub/stage1 mi našlo (hd1,4) , potom som dal root (hd1,4) a potom setup (hd0) a na druhý pokus som skúsil setup (hd1,4) a ono to napísalo že v poriadku ale po reštarte nabehne len Windows. Neviem či sa s tým už niekto stretol, ak áno bol by som rád ak by mi poradil :)
    • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 15:18
      Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
      skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 15:26
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Ja používam tútu skvelú vecičku na podobné problémy
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 15:43
        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
        ale mne sa spúšťa iba Windows 7 a žiaden grub nenabehne
        • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 16:21
          Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
          Ak si stiahneš z môjho odkazu supergrub disk,(a napališ iso) tak v nom (aj v slovenčine!!) máš vynikajúci nástroj na vytvorenie či opravu každého problému pri bootovaní !!
          skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
          • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 16:28
            Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
            nainštaloval som to do Windowsu a po reštarte mi pekne našlo Ubuntu 9.04 ale ostalo to stáť pri: Running "embed /boot/grub/e2fs_stage_5 (hd0)"... _ čakal som asi 5 minút a nič
            • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 16:48
              Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
              Neviem čo si inštaloval do windowsu, to čo som ti ja ponukal, je bootovateľné cd, z ktorého si po jeho nabootovaní (v biose vybrať ako prvú jednotku CD_DVD) vytvoríš to čo potrebuješ..
              skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
              • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 17:08
                Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                stiahol som z tej stránky ktorú si mi poslal ten program ale do windowsu....no idem skúsiť ale už mi píše že Bootmgr missing a to je horšie...
    • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 16:06
      miso   Návštevník
      Skus setup (hd1). V BIOSe mas predpokladam boot nastaveny z primary slave.
      • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 16:26
        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
        dal som setup (hd1) a spravilo to úspešne...teraz mi nabootuje linux ale nejde Windows 7 :D napíše bootmngr missing...
    • Re: GRUB problém-neviem ako spustiť Ubuntu 21.06.2009 | 17:44
      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
      už som to spravil, a to tak že som upravil /boot/grub/menu.lst a namiesto toho čo tam bolo-Vista loader som dal:
      title Microsoft Windows 7 Beta

      root (hd0,0)

      savedefault

      makeactive

      chainloader +1