Poradte dobry laptop

Sekcia: Ostatné 22.06.2009 | 17:46
Grawp   Návštevník
Hladam book... nielen do skoly na pisanie textu... ale aj ako plnohodnotnu nahradu desktopu... mal by mat:

pevnejsia sasi
C2D ... s minimalne 6MB cache..
4GB DDR3
ATi grafiku (v ziadnom pripade nie nVidiu ani Intel)... a nieco novsie ako HD3650 ... samozrejme s aspon 512MB vlastnej pamäte
Monitor musi mat najmenej 1680*1050... moze byt aj CCFL podsvieteny..
nejaka citacka kariet..
DVDRW
USB, eSATA, FireWire,
A DisplayPort (s fungujucim audio) alebo HDMI.
Musi mat N Wifi!!... a podporovat aj 5GHz.
Vydrz baterky musi byt cez 3 hodiny.. aj pri pozerani videa. Vaha do 4kg.
A samozrejme.. musi tam bezat GNU/Linux... ostatne OS ma netrapia... max tak BSD.

Jeden taky book som uz nasiel... vola sa Dell Studio XPS 16.. (2.66GHz 6MB, 4GB DDR3, HD3670 512MB, Displayport+HDMI, FullHD RGBLED podsvieteny display, eSATA, USB.. FireWire.. Intel 5300AGN Wifi... ... vydrz merana na viste pri browsovani netu s wifi.. 3:30 (9-cell battery) ).. hlinnikovo magneziova kostra.. pevnejsie klby...).. ale 1300€ co by ma vysel.. trochu moc na mna...

Vie niekto o niecom inom?... este sa mi paci T500 .. ale no audio cez displayport... slaba grafika., chyba eSATA..
    • Re: Poradte dobry laptop 22.06.2009 | 18:26
      Avatar omdzor #!  Používateľ
      ja odporucam jendoznacne thinkpad, slabsia konfiguracia ale zato dobra podpora a kvalita, hlavne co sa sasi tyka. Len si nekupuj radu SL, to nie su skutocne thinkpady, maju iny firmware.
      #! /usr/bin/env python
      • Re: Poradte dobry laptop 22.06.2009 | 19:07
        Avatar milboy Ubuntu so znakom ElementaryOS  Používateľ
        Je to ako ked jazdíš na embéčke a až pokial si nekúpiš volvo, tak si stále v pohode..!! Kúp si Volvo a uvidíš ako vyzerá skutočné auto!!
        U NTB je to podobné, mám Dell Latitude a po aceri už netúžim. Funguje mi všetko a asi to bude tým že je to predražený kus železa, ale je to špica!!
        skusam vsetko....už stovka distribúcií za tie roky a vedomosti žiadne.. Prečo linux?
      • Re: Poradte dobry laptop 22.06.2009 | 19:07
        Avatar Grawp   Používateľ
        hmm.. co s tym audiom cez displayport? resp. s tym ze neni ani zapojene... Ak by som to nahodou aj doma pustal na TV.. ani nemam ako zvuk zapojit..

        Inac neviete niekto ako je to s drivrami pre H4570? maju vobec vyjst? robi sa na nich (myslim proprietarne)? ... rozmyslam totiz aj nad dell studio 15
      • Re: Poradte dobry laptop 23.06.2009 | 10:37
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Tak tak, thinkpad je fakt bomba. Na hranie nič moc, ale ak človek používa počítač na prácu tak je to geniálny stroj, ktorý sa len tak ľahko nerozbije.
    • Re: Poradte dobry laptop 22.06.2009 | 23:13
      l_barbarossa   Návštevník
      - sry, ze sa pytam ... na co ti je taky vysoky (papierovy) vykon?
      - k strizni potom treba dalsi monitor. (btw. prave take malickosti ako nekvalitny display, blbe rozlozenie klavesnice, mala vydrz, vyhrevnost -> hlucnost a pod. vedia cloveku okorenit inak slastny zazitok z nadupaneho pocitaca)
      - preto taka cena
      • Re: Poradte dobry laptop 23.06.2009 | 18:31
        Avatar Grawp   Používateľ
        Mam Athlon X2 4200+ a je to dost slabé. Proste chcem tú T9950 ! alebo aspon nieco s 6MB cache.
        Hovoril niekto o strizni? BTW Co sa tyka napr Dell Studia XPS 16 ... 1920*1080 .. RGBLED... velmi dobre pozorovacie uhly (z viacerych recenzii)... A T500 takisto velmi dobry... A mam doma plnu prdel LCDeciek.. a aj klavesnice by sa nasli..
        Co sa tyka vydrze... myslim ze 3:30 pri zapatom wifi je extra dobré... a u lenova aj viac..

        Lenze ta T500 ma nedorobeny Display port... naozaj slabu grafiku! a no esata... a Studio XPS 16 mat nebude. k Studiu 15 niesu drivre zatial (HD4570) ... takze preto sa pytam... viete este nekdo o parametrami podobnom booku?
    • Re: Poradte dobry laptop 23.06.2009 | 00:01
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ
      pozri si HP HDX18 alebo HDX16 ale myslim ze tam su NV grafiky kukni tu 16tku tam mozno nie
      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment