Reverz IP

Sekcia: Konfigurácia 24.06.2009 | 21:36
Avatar DjBass Debian  Používateľ
Zdar,
neviete pomôcť ako nastaviť v debiane, aby mi ukazovalo host doménu a nie IP adresu? Dik.
    • Re: Reverz IP 24.06.2009 | 23:05
      WlaSaTy   Návštevník
      sice neviem co je to host domena, ale odhadujem ze Ti bude stacit tak maximalne zaznam v /etc/hosts. Keby si chcel nieco s DNS, tak sa ozvi.
      • Re: Reverz IP 26.06.2009 | 17:32
        Avatar DjBass Debian  Používateľ
        Ja to myslím tak... mám doma jeden server a tomu by som chcel prideliť host. Aby napríklad keď prídem cez tento server na IRC neukazovalo IP ale iba host.
        • Re: Reverz IP 26.06.2009 | 19:26
          Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
          pokial vlastnis C rozsah verejnych ip, daj si nasmerovat providerom reverzny dns resolving pre dany rozsah na svoj server(ale musia byt minimalne 2) a nastav si bind(resp ineho dns daemona)
          pokial to nemas, musis poziadat providera o reverz na vybranu ip. btw irc servery(minimalne unreal) kontroluju ci sa priamy dns zhoduje s reverzom a az potom ho zobrazi....takze ziadne vykurte.mi.vsetci.draka.net na kanali sa konat nebude ;]
          • Re: Reverz IP 06.07.2009 | 23:37
            dedo mraz   Návštevník
            kraaaasne si mu poradil. urcite bude nejaky djbass vlastnit ip...
            • Re: Reverz IP 07.07.2009 | 00:01
              AW   Návštevník
              Proc by nevlastnil? Vzdyt, dnes se pevna ipv4 adresa dava (za maly priplatek) skoro ke vsemu. :-)
              Jinak, pokud mu jde jen o hostname na IRC, imho mu bude stacit obycejny IRC bouncer...
            • Re: Reverz IP 09.07.2009 | 20:34
              Avatar bananomet Gentoo  Používateľ
              nuz, kto chce opicu musi mat aj na banany. nepoznam iny sposob ako nastavit reverz. bavime sa o wan reverze samozrejme, nie medzi mojim a susedovym kompom prepojenymi lianou zapichnutou do kokosu