Nová fakulta informatiky na CVUT Praha

Sekcia: Ostatné 24.06.2009 | 22:42
Avatar slazer   Používateľ
Na Českom Vysokom Učení Technickom V Prahe bola otvorená nová Fakulta informatiky. Keďže som Slovák chcem sa spýtať či sa mi oplatí chodiť až tam, alebo je lepšie študovat na Masarykovej Univerzite v Brne. Na MUNI som si vybral obor Počítačové systémy a spracování dat - Správa počítačových systémú. Zaujíma ma aj Bezpečnosť IT (nie teoretická, ani teoretická kryptografia) a Programovanie. Nechcem pracovať vo výskume, ale napriek tomu chcem mať dostatočný prehľad o svojom obore. Chcem sa po škole vedieť uplatniť aj v zahraničí (USA, Británia). Sylaby som si pozrel, zaujíma ma Váš názor na FiCVUT/MUNI prípadne skúsenosti pre/proti FiCVUT/MUNI (vzťah profesora k študentovi, pracovné ponuky počas štúdia a podobne). Tí čo ste na MUNI študovali: Dalo vám to aj niečo okrem titulu? Ďakujem.
    • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 25.06.2009 | 00:01
      Mato   Návštevník
      Ja osobne planujem ist na uplne zhodny program na muni ako ty... Co sa tyka cvut, tam je to vyucovanie viac prakticke, to je asi jedine co o tom viem.. neviem toho vela ale podla mna lepsie ako nic.. O masarykovej ti viem povedat asi to co vies,ze ide viac o teoreticku informatiku a ze maju perfektny IS a robia okolo toho kopec roboty. Jednak povacsinu prednasok nahravaju a ukladaju na net, je tam podpora e-learningu a vraj spickovo vybavene labaky..ale zaroven co som cital , tak firmy si najviac pochvaluju CVUT pretoze vraj skola najlepsie pripravuje ludi na prax.. neviem ci v tomto pripade nejde aj o vyssi nastupny plat a podobne ... ale to su neoverene informacie, o cvut som sa nezaujimal takze ... :) len co som bleskovo niekde videl
    • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 25.06.2009 | 00:50
      peter   Návštevník
      drbe sa mi net :/ takze len naslepo....ale na MU sa robia priskumy ohladne zamestnanosti, platov a tak....
      skus toto: http://www.rect.muni.cz/pcentrum/statistiky.php
      alebo hladaj na "uradnej deske" , niekde v is.muni.cz
      • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 25.06.2009 | 01:46
        Avatar slazer   Používateľ
        Dík za odpovede. Vidím že MUNI sa zaujíma o to čo si myslia jej študenti. Škoda len že tie údaje sa nedajú priamo porovnať s ČVUT.
        • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 25.06.2009 | 18:59
          Slazer   Návštevník
          Je ten teoretický (Matematický) základ na MUNI v praxi využiteľný? Čítal som že je tam množstvo dôkazov. Naozaj si neviem predstaviť ako využiť dôkazy pri programovaní.
          • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 25.06.2009 | 19:06
            Mato   Návštevník
            ono ja mozem povedat len to co mam nacitane a tvrdi sa , ze clovek kto vie teoriu, chape informatiku lepsie a potom pre nho su tie programovacie jazyky len sposob ako ich uplatnit... informatika je vlastne aplikovana matematika , tak to treba chapat :) takze ak nechces byt len cvicena opica tak teoria je podstatna :) ... toto mam nacitane :D
            • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 25.06.2009 | 19:07
              Mato   Návštevník
              ale masarykova ma teorie dost ci uz v zaklade 1 alebo zaklade 2 a ked si das aj zaklad 2 ako si planujem ja, tak niektore predmety si mozes dat aj zo zakladu 1 ak ti budu chybat ;)
              • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 00:34
                Avatar slazer   Používateľ
                Nepochybujem ze Masarykova ma dost teorie. Len neviem ci má dostatok teórie ten nový program na Fakulte Informatiky Českého Vysokého učení Technického v Prahe (konkrétne Informační technológie). Ja chcem byť kvalitný programátor ale vyvíjať nový programovací jazyk sa nechystám ;)
                • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 00:39
                  Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                  Vsak FIT CVUT je aktualne presna kopia z niektorych programov FEL CVUT. Cize par rokov to bude bud cista kopia, kym sa im podari sa vyspecifikovat, alebo dost chaos.
                  Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                  • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 02:14
                    Avatar slazer   Používateľ
                    Je na CVUT viac matiky/narocnejsia matika ako na MUNI?
                    • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 09:38
                      mato   Návštevník
                      ee, ako som pisal uz , cvut je viac na prax, muni viac na teoriu
                      • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 13:23
                        Avatar slazer   Používateľ
                        Ono hovorí sa že Muni je na teoriu a CVUT na prax. Ale ked som si porovnal rozvrhy CVUT a MUNI(strana 65, Správa počítačových systémú) tak na MUNI su 4 matiky a na CVUT 5, takze to vyzera ze co sa tyka matiky su na tom prinajmensom rovnako.
                    • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 12:31
                      Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                      a preco rozmyslas nad CVUT v prahe , a nie na FIT VUT v brne, ktora je rozhodne lepsia a uplne porovnatelna s masaryckou, len je tam menej teorie a viac praxe
                      • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 13:12
                        Avatar slazer   Používateľ
                        Ja som si vyberal podla rozvrhu a volitelnosti predmetov a tam VUT zlyhala (oproti MUNI a CVUT). A VUT nema nic extra. MUNI ma napr. informacny system a CVUT volitelnost predmetov, kompatibilitu s Europskym studiom, je v Prahe (viac pracovnych ponuk) a aj trocha informacneho prava a predmet "prezentace, rétorika", ktorý sa výborne dá využiť v praxi. Vut ma namiesto toho Fyziku (aj seminár), Teorie obvodů... Na VUT sa v Bc nedá specializovat. Okrem toho uz som premeskal zapis do Bc programov ktorý bol včera takže VUT je OffTopic (30.6. sa dá asi už len kôli živelnej pohrome). Preco je informatika na CVUT horsia? (myslím informatiku na novootvorenej Fakulte informatiky)
                        • Re: Nová fakulta informatiky na CVUT Praha 26.06.2009 | 13:43
                          Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
                          ked si uz premeskal zapis tak nic, ale dovod masarycky ze informacny system , to je dost slabe, maju skoro to iste jak vut len iny design, kompatibilita z europou je tiez, s pracou v prahe a v brne neni zas az taky rozdiel , ale povedzme ze hej, volitelnost predmetou je vacsia na masarycke ale na cvut som si neni taky iste , aj ked je to kludne mozne. a novootvorena fakulta, to len preniesli cast predmetov z elektrotechniky, to iste bolo aj na zaciatku na vut ked to otvarali, ale to hlavne fit vut j e momentalne najmodernejsia fakulta v cechach mozno aj v strednej europe, ale jak si uz hovoril uz je to pase, takze nic, ale prajem ti vela stastia ci uz v brne alebo prahe