Spomalený systém

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.06.2009 | 03:27
BlackShadow   Návštevník
Ahojte,
nainštaloval som najnovšie Ubuntu, a som začiatočník v Linuxe, mám taký problém, že mi nejako sekajú browseri, proste je nenormálne pomalé prepínanie medzi kartami oproti Windowsu, navyše je nejaké dodrbané písmo, na niektorých stránkach moc hranaté, napr tu sa to skoro ani nedá čítať tie menšie fonty po bokoch. Prosím dá sa to nejako opraviť? U tých spomalených browserov sa mi ydá ako kebz ich niečo obmedzovalo vo využití RAM alebo čo... Tak mi to pripadá, inštalácia Ubuntu je čerstvá, 3 hod stará.

Dík za pomoc.
    • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 08:21
      dusan   Návštevník
      To že inštalácia je čerstvá u Linuxu nie je dôležité (určite nie z toho dôvodu čo si myslíš).

      Urobil si ubdate po inštalácii? A nie, naozaj sa ti nespomalí počítač po ubdaitu skôr zrýchli.

      Nenapísal si aký máš počítač, pozrel si sa či nejaký proces ti žerie systémové prostriedky, aký grafický ovládač si použil, verzia Ubuntu?

      A updaitoval si?
      • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 09:32
        BlackShadow   Návštevník
        Počítač samotný šlape relatívne dobre ( stále má odoyvu horšiu ako vo WIne sa mi zdá ), ale v browseroch to stojí za starú belu, keď prepína karty. Ovládač som nový nesťahoval, nakoľko som pre Linux nenašiel, vygooglil som iba nejaký pre vývojárov alebo čo to bolo :)
        Moja konfigurácia je notebook HP COMPAQ Presario C791EC:
        Intel Pentium Dual-Core 2Ghz (Merom)
        2GB 667MHz RAM
        Intel GMA X3100
        HDD 250GB
        • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 10:24
          peto   Návštevník
          tu je problem

          Intel GMA X3100

          v spolupraci s novou technologiou KMS v preveni od Intelu, je to reportovane a robi sa na tom, to je novinka, prvy krat pouziita v desktop distriubuciach v aprili 2009. Cital som, ze sa vypnut, ale uz si napatam, ako... holt nema GMA na ziadnom PC...
        • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 11:10
          dusan   Návštevník
          Nie, zlý prístup "Ovládač som nový nesťahova,......"

          Treba pridať repozitáre. Tak updajtovať a hlavne používaj správcu balíčkov (programov).

          Stále si nenapísal verziu ubuntu.

          Pre grafické karty intel treba použiť alebo jadro 2.6.28 a staršie s verziou ovládača pre xorg intel-1,4
          Alebo najnovšie vývojové verzie kerenelu 2.6.31 rc1, xorg 1.7, intel 1.8beta (1.7.9999) petože tá verzia ovládačov čo použili v Ubuntu 9.04 je ehm trochu nestabilná a zabugovaná (idioti).
          • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 12:42
            BlackShadow   Návštevník
            Správca balíčkov je updatovaný, verzia Ubuntu je 9.04 a ostatnému čo si písal nerozumiem :D Nejaké konkrétne inštrukcie krok po kroku, čo kde stiahnuť, spustiť, nainštalovať? Vravím že som v Linuxe úplný nováčik, som rád že viem odrarovať nejaký archív :)
            • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 15:13
              dusan   Návštevník
              https://wiki.ubuntu.com/X/Troubleshooting/IntelPerformance#Use%20preview%20of%202.8%20driver

              Použi hore uvedený odkaz. hlavne s časti "Use preview of 2.8 driver"


          • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 15:14
            dusan   Návštevník
            oh chyba, ten starý intel ovládač má číslo 2.4 a ten najnovší má 2.8(nie 1.8)
            • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 16:12
              BlackShadow   Návštevník
              Ok najskôr som pridal do zdrojov v Synapticu:
              deb http://ppa.launchpad.net/xorg-edgers/ppa/ubuntu jaunty main

              potom som dal do Terminálu:
              sudo apt-key adv --recv-keys --keyserver keyserver.ubuntu.com 165d673674a995b3e64bf0cf4f191a5a8844c542

              a potom som dal do Terminálu:
              sudo apt-get update
              sudo apt-get upgrade

              a toto mi vypísalo:
              http://www.pastebin.sk/en/15341/

              asi zle čo? :) Vidím tam nejaké errory že už existuje ale nevyznám sa do toho, tak podarilo sa? Či som niečo podrbkal heh :)
              • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 16:18
                WlaSaTy   Návštevník
                Zavri toho grafickeho spravcu balikov. Typnem si ze mas nastartovany synaptics.
                • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 16:28
                  BlackShadow   Návštevník
                  http://www.pastebin.sk/en/15343/

                  hotovo? :) teraz reštart asi čo...
                  • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 16:41
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Nainstalovane to uz mas, teraz s tym musis urobit to co bolo povedane ci napisane. Ja som sa zamyslel len na tym zamkom koli ktoremu ti neslo instalovat.
                    • Re: Spomalený systém 30.06.2009 | 16:52
                      BlackShadow   Návštevník
                      zatiaľ žiadne badateľné zlepšenie :(