msi gx720

Sekcia: Ostatné 30.06.2009 | 21:44
neci   Návštevník
aky linux by ste mi odporucili na tento notebook aby mi isli vsetky veci aj dotykove tlacidla
    • Re: msi gx720 30.06.2009 | 22:17
      Dragon   Návštevník
      To je jedno. Linux ma ovladace implementovane v jadre. Cize nech mas akukolvek distribuciu, pokial su ovladace implementovane, pojde ti vsetko na akomkolvek distre. Pokial ovladac nieje implementovany v jadre a vyrobca nevytvara specialne uzavrete ovladace pre Linux na dany HW, pravdepodobne ti to nepojde.
      Ale nemyslim si, ze dotykove tlacisla by mali byt problemom (urcite nie tym najvacsim).
      Na tvojom mieste by som si skor vyberal distribuciu podla toho, na co vyuzivas pocitac a podla tvojich skusenosti s Linuxom.
      • Re: msi gx720 01.07.2009 | 00:17
        neci   Návštevník
        a ako zistim ci su v jadre implementovane ovladace na moj book
        • Re: msi gx720 01.07.2009 | 01:39
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          no asi tak ze napalis si linux na CD-cko, strcis do mechaniky, nabootujes do live-modu (je to vlastne akokeby sa Ti spustil normalne nainstalovany linux, avsak on sa Ti spusti z CD-cka a natiahne sa Ti do RAM-ky, takze Ti nezmaze data na hardisku!) a potom ked TI nabehne linux, tak ho mozes normalne skusit pouzivat...tak ho vlastne otestujec ci ti vsetko ide a ci tam aj SU ovladace :D

          inac, ja mam notas MSI EX600 a ide mi vsetko. Skoro vsetko ak mam byt presnejsi :D
        • Re: msi gx720 01.07.2009 | 11:21
          Dragon   Návštevník
          Pozri sa. Take veci ako dotykove tlacidla nebyvaju problem. Skor by mohli nastat komplikacie s nejakymi specialnymi vecami, trebars blueray bude problem (ak mas), mozno s grafikou ATI (ak mas) a podobne. V jadre su implementovane vsetky ovladace, kt su OpenSource. Pokial sa ovladace vydaju ako uzavrete, do jadra ich neimplementuju, pretoze tym by jadro obsahovalo nejaky uzavrety kod - tym padom by uz nemohlo byt kompletne distribuovane pod licenciou GPL (co je nezelane v ramci komunity, nehovoriac o tom, ze by to zrejme z pohladu legalnosti asi nebolo mozne). Preto si budes musiet uzavrete ovladace (ak existuje verzia na Linux - ako to napriklad robi firma NVidia) doinstalovat zvlast.
    • Re: msi gx720 01.07.2009 | 10:37
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Kukni ja mam MSI GX700PX a ide mi tam kubuntu 9.04. Jedina vec co nefunguje je uspatie na ram.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: msi gx720 01.07.2009 | 11:16
        neci   Návštevník
        ok vyskusam si botnut live ubuntu a uvidim inac chcem debiana
        • Re: msi gx720 01.07.2009 | 11:52
          neci   Návštevník
          no ide mi vsetko myslim len neviem ako vyskusat kameru
          • Re: msi gx720 01.07.2009 | 16:36
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            No kameru vyskusas tak ze ju zapnes a spustis napr. kopete.
            Ak ti vypis z lsusb bude napr. takyto:(môj pripad) 0402:5602 ALi Corp. Video Camera Controller tak ver tomu ze sice kamera pojde, ale obraz bude cierno-biely. Driver pre tuto kameru je este stale vo vyvoji a 9.04 je vlastne prve ubuntu co ho podporuje.
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
            • Re: msi gx720 10.11.2009 | 14:08
              Avatar driller Ubuntu, OpenSuSE  Používateľ
              ked sa vam ju podari rozchodit dajte vediet :-) pod 2.6.30 mi este nebehala :-) (msi gx700x)
              • Re: msi gx720 10.11.2009 | 14:14
                Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
                Kubuntu 9.10 - kamera uz funguje ale farby nie su este najlepsie. ale velke plus ze uz to ide farebne.
                Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: msi gx720 01.11.2009 | 13:57
        BOSS   Návštevník
        To uspatie nefunguje ani na Ubuntu 9.10 na notebooku Asus X51RL,,, proste sa uspi ale neda sa zobudit pomoze len tvrdy restart. Už by to mohli opravit...
        • Re: msi gx720 01.11.2009 | 17:11
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          suhlas...ale ked som mal volakedy este stare openSUSE 10.3 64bit, tak na mojom notase a ostatnych z modeloch MSI to islo. Zisla by sa nejaka pomoc v tejto oblasti zistit preco to nejde teraz a predtym islo, len ja nemam cas nato