OPEN SUSE 11.1

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.07.2009 | 11:40
BFU1   Návštevník
caute. skusam OPEN SUSE 11.1 a nechce mi prehravat videa - filmy. pouzivam Kaffeine. skusal som aj nastavenia ale neviem si s tym poradit, lebo nemam velke skusenosti s linuxom. mal niekto podobny problem? aky kodek by som si tam mal stiahnut?
    • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 12:45
      Avatar pison openSUSE 13.1, KDE 4.12.3  Používateľ
      naistaluj si vlc, kaffeine je blbost
    • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 12:55
      __I__   Návštevník
      skontroluj si či máš všetky potrebené balíky xine. Ak máš a stále nejde prehrávať, skús iný prehrávač (napr. SMplayer)
    • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 12:59
      Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
      ahoj, som na mobile tak nebudem vysvetlovat. daj si do googla frazu mp3 support opensuse 11.1. prehladaj forum pisal som sem ten postup. potrebujes nainstalovat zakazanu podporu pre multimedia
      Close the Windows Open The Source
    • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 13:46
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      toto si asi nekukal pravdaze?
      • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 14:55
        BFU1   Návštevník
        chcel som si tam nahodit aj VLC ale nejako som ho nenasiel v repozitaroch. Suse mam len dva dni tak skusam. som zvyknuty na Synaptic /pouzivam MINT/ a v Suse je to trochu ine. skusim sa s tym este pohrat. zatial diky za rady. Tommy ty si spokojny so Suse 11.1? ono ked si dam pustit film tak obraz nie je ziadny a vyse hodinovy film tam akoze prebehne za par sekund.
        • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 15:01
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          v yaste si povol dalsie repozitare, pripadne chod na ich build service stranku.
        • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 15:10
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Ahoj, OpenSUsE používam i ja, ale nechce sa mi vždy meniť odkaz.

          Všetko to rýchle prehrávanie je spôsobené tým že nemáš kodeky. pre mp3, DIVX a podobne. keď si to nainštaluješ, všetko ti bude fungovať ako žiadaš.

          Tu máš návod:
          pre KDE > Automatická inštalácia
          pre GNOME > Automatická inštalácia
          Ak chceš VLC player

          Všetko sa ti naištaluje samo a automaticky.

          Obsah inštalácie:

          Java
          Latest Amarok (with MP3 Support) for KDE, or Helix-Banshee for GNOME users
          Encrypted DVD (libdvdcss)
          Extra XINE Codecs, for DivX/Xvid etc. (libxine1)
          K3b with MP3 Support (k3b-codecs)
          Win 32 Codecs (w32codec-all)

          S pozdravom.
          Close the Windows Open The Source
          • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 16:06
            BFU1   Návštevník
            diky chalani za rady. Tomas skusim to podla tvojho navodu. teraz som v praci tak poobede idem na to. sa mi celkom paci aj Suse, ale teraz sa rozhodujem aky system si necham, lebo doteraz som fungoval na Minte 5 kde 3.5.10 /8.04/ a tam mi islo pekne hned vsetko. uvidim ako to bude teraz s novym Mintom 7 kde 4.2, ked bude konecna verzia, lebo 6stka ma sklamala. rozhodujem sa medzi oSuse 11.1 a Mintom 7 kde 4. Mint sa mi zda jednoduchsi pre beznych frantov uzivatelov
        • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 15:59
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          no ja som s nim maximalne spokojny. Je to robustne distro. Ubuntu sa ani zdaleka na neho nechyta (lebo ubuntu je skor pre totalnych zaciatocnikov), avsak takisto ako kazda distribucia aj toto ma svoje muchy. Ale nie su take hrozne. Pre teba ako pre zaciatocnika s touto distribuciou Ti odporucam bud chladny a vsetko pojde tak ako ma :) jak si spominal, si zvyknuty na mint (odroda ubuntu). Takze take mensie zoznamenie sa openSUSE Ti urcitu dobu potrva. Jak mne. A potom si toto zamilujes. YAST je najlepsi ovladaci panel na svete =o]

          inac o tych repozitaroch sa najlepsie dozvies aj opensuse.cz
          • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 16:15
            BFU1   Návštevník
            Tomas este sa ta chcem opytat s tym navodom pre KDE. to vsetko co tam je to mam skopirovat do terminalu?
            • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 16:20
              Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
              Ahoj, nie. nie tak.

              Máš tam odkazy.
              Ty si všímaj odkaz pre tvoje Destkop.

              Ak máš KDE tak klikni na odkaz pre KDE a stiahni si ten súbor do PC.

              Ak máš GNOME tak klikni na odkaz pre GNOME a stiahni si ten súbor do PC.

              Tento súbor následovne spusti. Vyžiada si heslo root-a.
              Zadaj a intuitívne postupuj podľa požiadaviek. Teda odklikávaj OK, NEXT a podobne

              Tento súbor vlastne vykoná všetko automaticky. Teda pridá repozirátre, stiahne balíčky ktoré sú potrebné pre tú podporu, inštaluje ich.

              Ak by si niečo nevedel, ozvi sa.
              Close the Windows Open The Source
              • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 16:52
                BFU1   Návštevník
                aha chapem. diky
                • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 22:17
                  BFU1   Návštevník
                  robil som to podla tvojho navodu Tomas a ide mi to. super diky aj ten VLC prehravac som si naistaloval. VLC je lepsi prehravac ako Kaffeine? uvidim ci aj nakoniec nezostanem pri oSuse diky moc. moj problem bol vyrieseny, ale este by som sa chcel opytat ci sa daju nejako zmenit ikony na min. max a zatvorenie okna napr. take ako su vo Viste?
                  • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 22:42
                    Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                    mas KDE4? ak ano, obsahuje mnozstvo tem a dalsie sa daju dotahat
                    http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                    • Re: OPEN SUSE 11.1 07.07.2009 | 23:53
                      BFU1   Návštevník
                      ano mam kde 4, nasiel som aj v nastaveniach nejake ine temy ale chcelo by to este nieco krajsie. skusim nejake nove stiahnut
                      • Re: OPEN SUSE 11.1 08.07.2009 | 00:25
                        Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
                        ahoj, pisem neskor bo som pozeral smutny odchod velkeho genia. teraz uz len metal...

                        no. tie veci ktore opisujes by mohly byt na www.kde-look.org pod nazvom windows-decoration. asi.
                        ci vlc alebo kaffeine. ja mam mplayer. ine nepouzivam. dufam ze som pomohol. s pozdravom
                        Close the Windows Open The Source
                        • Re: OPEN SUSE 11.1 08.07.2009 | 01:23
                          BFU1   Návštevník
                          pomohol si mi velmi. diky Tomas
          • Re: OPEN SUSE 11.1 08.07.2009 | 21:11
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            Ja žiaľ nemám dobré skúsenosti so SUSE. Stále tam niečo nefungovalo. Možno mi len nesadlo na hardvér, al aj tak... Aj 3Gnet je otázka asi niečoho medzi nebom a zemou. A Yast mi často mrzol...Prechod na Ubuntu momentálne Xubuntu, mi veľmi uľavil, ale možno som len nepochopil, ktovie. Mám ale pocit, že s openSUSE len skúšajú, čo sa osvedčí do SLED...ale ak to niekomu funguje, tak som v podstate rád :-)