Len tak zo srandy

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.07.2009 | 16:11
-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-:-   Návštevník
Dobry den prednedavnom mi jeden znami ukazal na MacBooku ze sa daju otvarat folderi a aplikacie pomoc hlasu... povedal mi ze sa to da naistalovat aj na UBUNTU 9.04 ak niekto vie o co sa jedna tak prosim o radu Dakujem velmi....
    • Re: Len tak zo srandy 07.07.2009 | 16:19
      qw11   Návštevník
      Skus pozriet
      http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=17938.0
      • Re: Len tak zo srandy 07.07.2009 | 17:26
        Error   Návštevník
        Podĺa mňa je toto uplná hlúposť načo ti je taká vec ale ak to tak vážne potrebuješ nainštaluj si Mac Leopard... a nepýtaj sa tu blbé otázky
        • Re: Len tak zo srandy 07.07.2009 | 17:35
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          som trochu ineho nazoru. taketo rozne pomocky mozu byt uzitocne. napriklad pre niekoho s nejakym telesnym postihnutim (napriklad bez ruk) ci na ukazky.

          inak bolo by to zaujimave... robit sklapacky a popri tom pomocou hlasu kompilovat... :)

          este ma napadlo cez telefon vyriesit problem. telefonny hovor typu "pocitac, nainstaluj driver na tlaciaren ABC123"
          • Re: Len tak zo srandy 07.07.2009 | 19:43
            Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ
            Neskusal som konkretne tieto navody co som dal vyssie ale este na win. som skusal IBM ViaVoice a aj napriek mojej zlej anglictine islo dostacujuco ovladat pc a celkom dobre diktovanie vo worde.
            Pre anglicky hovoriaceho cloveka to moze byt velmi dobra pomocka a nemusi byt ani postihnuty.
            Dokonca som hlasom ovladal aj niektore hry ale to uz velmi pouzitelne nebolo, teda hra ale menu islo super.
    • Re: Len tak zo srandy 08.07.2009 | 02:00
      Absolutne nespokojny   Návštevník
      čo môžeš chcieť od Os , ktorý ma 0,87 % podiel na desktope... to si musiš nejaký rok počkať kým tento problém doriešia a implementujú do cca 3789 distribúcií Linuxu :)
      • Re: Len tak zo srandy 08.07.2009 | 02:49
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        prosim ta nevymyslaj. ak sa nieco urobi a da sa do jadra, bude to v kazdej aktivne vyvijanej distribucii. ak sa uvolni ako rpm ci deb balik, bude to vo velmi velkej casti distribucii.
    • Re: Len tak zo srandy 08.07.2009 | 08:46
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      KDE 3 má štandardne ovládanie hlasom už niekoľko rokov. Akurát pred zahlásením povelu vyžaduje stlačiť klávesovú skratku (aby to nespúšťalo programy náhodne).
      • Re: Len tak zo srandy 08.07.2009 | 10:10
        peto   Návštevník
        >Akurát pred zahlásením povelu vyžaduje stlačiť klávesovú skratku (aby to nespúšťalo programy náhodne).

        To iste je v Mac OS X 10.5.7 ako jedno z nastaveni.. ale nefunguje to velimi dobre... neuci sa to tvoj hlas, ale potrebuje to presny to aj naladu hlasu...
        v OS/2 to v roku 1998 fungovalo radovo lepsie... Mozno v Snow Leopardovi...