T500 HD3650

Sekcia: Hardware a Drivery 14.07.2009 | 13:09
Avatar Grawp   Používateľ
Mate niekto skusenosti s ATI mobility hd3650? Chem si totiz kupit t500 a potrebujem vedet ci ta atina bude bezchybne slapat.
    • Re: T500 HD3650 18.07.2009 | 06:17
      Avatar Grawp   Používateľ
      pls... vazne nikto neviete nic povedat o ATi v T500 pod linuxom?
      • Re: T500 HD3650 18.07.2009 | 12:35
        zaphod   Návštevník
        No, úprimne
        grafika je teraz v Linuxe totálne rozbitá
        intel - funkčnosť závisí od verzie chipu, jadra, xorg a intel driverov. Sú rôzne magické kombinácie, ale žiadna istota. Na to že je to odporúčaná karta pre Linux je to trapas.
        ati - prestali podporovať staré karty (pred X2xxx). Staré drivery nefungujú na novom Xserveri, ani originál ati nie sú bohvie čo. Opensource drivery ako-tak fungujú asi do kariet X1250,
        nvidia - jediná zatiaľ bez väčších problémov, pokiaľ viem

        Tvrdí sa, že v budúcnosti budú ATI katy podporované opensource drivermi. Moja doterajšia skúdenosť je asi 2 roky po vydaní karty začne dobre fungovať, Konkrétne mám 2 roky notebook X1250 a grafika mi funguje dobre až s vývojovými drivermi radeon (asi mesiac)

        Takže je veľmi pravdepodobné, že tvoja karta bude fungovať. Ale ak chceš používať 3D, 3D desktop, video a Flash - hlavne Yotube videá o bezchybnom fungovaní silne pochybujem aj keď budeš mať ATI drivery.

        Preto je tu ticho :( Rád používam Linux, ale keď niečo dobre nefunguje treba to povedať a pripraviť sa na problémy. Nie sme tu obchodníci aby sme tvrdili aké je všetko perfektné

      • Re: T500 HD3650 19.07.2009 | 17:35
        Avatar Grawp   Používateľ
        Asi teda zoberem tu T500 s ATi mal by to byt kvalitny book. Mobility 3650 by mala byt podporovana od Catalyst 9.4 a dnes uz je 9.6 takze pomaly by mali miznut bugy, tak ci tak to ma aj intel grafiku ktoru budem vyuzivat vacsinu casu v skole, ATi az ked budem mat dostupne napajanie. Mozno mi bude trochu chybat webcam, ale tu ani dnes nepouzivam.

        Ale som otvoreny akymkolvek pripomienkam, ak chcete nekdo pomoct, poradit... pls.

        thanks
        • Re: T500 HD3650 20.07.2009 | 17:57
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          ja mam book s ATI HD 2400XT 512 MB a som s nou spokojny... podla mna su ati dobre.... nieje dvovod preco by nemali slapat... intel urcite nekupuj... a lepsie ako ati je asi iba len nvidia... tie maju aj cidla na sledovanie otacok, lakho ich mozes taktovat a halko zmetas teplotu... toto atickam chyba...
          ja by som skusil to nvidia...
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)