preinstalovanie linux na win

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.12.2005 | 10:02
lukas   Návštevník
da sa preinstalovat linux na win xp???
    • Re: preinstalovanie linux na win 07.08.2005 | 15:32
      leguaan   Návštevník
      co presne chces spravit? chces dat prec linux a dat na comp winxp, alebo chces spustat linux spod windowsu? alebo chces spustat windowsy spod linuxu? pokus sa vyjadrit konkretnejsie.
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 07.08.2005 | 16:24
        lukas   Návštevník
        chcem dat prec linux a dat tam win xp. ci sa to da bc problemov?
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 07.08.2005 | 16:32
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ano, fdiskom odsranis partisne s linuxom, a vytvoris nim nove, klasika
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 08.08.2005 | 18:18
            CyberBoB   Návštevník
            nepotrebuje fdisk, pri samotnej instalacii Win$hitu si iba zvoli ze chce zrusit vsetky existujuce particie a nezalezi akeho OS :-(((
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 09.10.2005 | 00:46
        marfo   Návštevník
        pod nektorima linuxami je licencia §gnu§ cize volne si to mozes preprogramova mas tam zdrojovekody mozes si to zakupit alebo mozes si stiahnut alebo nech to nekto napali ale mozez si to volne distribuovat aha??? p.s. napiste komentar !!!!!
    • Re: preinstalovanie linux na win 15.08.2005 | 12:48
      rooter   Návštevník
      co, rodina nadava? :)
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 15.08.2005 | 13:36
        peter golis   Návštevník
        ked nadava, nech si tie XP kupi.
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 15.08.2005 | 23:31
          Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
          Vy přesně víte že ten člověk nemá na zakoupení Win XP že ? Nebo přesně víte že nabeton používá vypálená wokna. Máte asi věštecký talent. Nebo je to talent na urážky těch lidí, kteří se rozhodli používat pro ně snadněji ovladatelný systém ?
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 15.08.2005 | 23:45
            peter golis   Návštevník
            ked beriete ako urazku upozornenie ze windows sa kupuju, tak sa ospravedlnujem. je pravda ze v dnesnej dobe sa predabaju zostavy aj s windows, ale vychadzal som z toho ze tam ma cisto linux koli tomu ze windows nechce pouzivat a tym padom ho nezakupil. keby ho mal zakupeny, tak si spravi dual boot uz od zaciatku. tak ako to robi vecsina uzivatelov viacerych operacnych systemov. ale, co je na upozorneni urazkou? urazil by ste sa na kupalisku ak by vas plavcik upozornil ze do plaveckeho bazena sa neskace?
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 16.08.2005 | 00:06
              Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
              Mě by urážela už jen ta forma kterou jste zvolil. Win XP stojí o pár korun víc než třeba SUSE, pokud se kupují ty widle s počítačem. Mnohdy to ani jinak nejde koupit, než společně s PC. Platí to hlavně u notebooků a u značkových PC. Takže to vaše rýpnutí si bylo zcela zbytečné a nedůstojné. Ostatně prý Billovi ani moc nevadí když domácí uživatelé používají vypálené Winy. Prý to je pořád lepší než aby šli na linux :-)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na w 16.08.2005 | 00:32
                peter golis   Návštevník
                krabicova verzia winxp stoji cez 5 tisic verzia windows ktora sa dodava bez krabice (oem) stoji cez 3 tisic. ktora verzia suse stoji niekolko tisic? poprosim prirovnanie k oem verzii windows (bez krabice) ktora sa dodava s pocitacmi. ale, ak clovek nechce tie windows, tak ich moze ist do obchodu vratit a dostane peniaze naspet. plati to vzdy. Takze to moje rypnutie je uplne zbytocne, ak zevraj billovi nevadia vypalene winy. ak sa smiem opytat, tak vypalene znamena kradnute? ---- akosi som sa zamotal. zhrniem to: vypalene znamena kradnute zevraj billovi nevadia domaci uzivatelia kradnuci windows windows sa vela krat neda kupit bez pocitaca, alebo to malo byt pocitac bez windowsu? ja sa chovam nedostojne ked upozornim na to ze komercny software sa predava. Mily pane, ak vam ovsem mozem vykat. Byt dospely neznamena sa len tak citit. Potrebne je sa tak chovat. bob a bobek.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux 17.08.2005 | 17:18
                  Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
                  Samozřejmě že vypálené XP znamená kradené XP a že i v tom případě to prý MS vadí mnohem méně, než kdyby si ten kdo jeho widle ukradl dal do PC linux. Jestli Vám to uniklo, MS nemá právě moc v lásce linux a proto spíš vydrží když domácí uživatel pojede na kradených woknech než aby strpěl že by ten člověk používal linux.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie li 17.08.2005 | 23:35
                    peter golis   Návštevník
                    napalene windows neznamena kradnute. ak ma clovek zakupenu licenciu a instalacne cd mu k pocitacu iba vypalia, tak sa jedna o legalne nadobudnuty windows. ci ma bill v laske linux az tak ze strpi piratske verzie je otazne. preco by potom silou mocou zakazoval stahovanie zaplat na piratske windows? a preco nepokracuje v portovani windows aj na dalsie architektury na ktorych bezi linux? ale to uz je namet do blogu z nazvom flamewar.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie li 21.08.2005 | 11:50
                    Descartes   Návštevník
                    Mily pane, to, ze bill nema v laske linux je dost velka blbost. Ak si lepsie vsimnete, tak na serveroch microsoft.com sa obcas objavi adresar cgi-bin a v nom skripty .cgi. Ked viete trosku nieco o tom, tak viete aj to, ze .cgi bezia iba pod linuxom, teda na serveroch microsoft.com musi byt linux :)
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovani 21.08.2005 | 12:50
                      peter golis   Návštevník
                      Vazeny a mily, koncovka cgi znamena common gateway interface a je jedno pod akym operacnym systemom sa to spusta. kamarat pouzival ako .cgi program typu .exe na winnt4, serverova platforma bola alpha. takze argumentovat ze cgi = linux (alebo iny os podobny unixu) je blbost.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovani 13.09.2005 | 02:48
                      Thomas   Návštevník
                      Chlapci, ked tak citam tie kraviny co tu pisete...ze jeho servery bezia pod linuxom?...:D a na to si zkade dosiel??? .....ked uz tak, jeho servery bezia na FreeBSD...to je Mr. system....nie linux....ten by si tam urcite nedaval...k FreeBSD sa aj sam priznal.....wed je sa cim chvalit, je to super system. A tie ineee kecy, co tu pisete....ste tusim este iba chlapci co sa hrate na big pc vs linux fanusikov, ale este ste nedospeli do niecoho, comu sa hovori inteligencna dospelost ;) ...takze pite wela mliecka, wela papajte a viac rozmyslajte nad tym, co vlastne pisete a ci vlastne sa nesnazite presvedcit sami seba ;) Bye
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux 18.08.2005 | 09:51
                  Rasto   Návštevník
                  Pan Golis - vypalene este neznamena kradnute!!! Podla autorskeho zakona ak totiz mate original riadne zakupeny, tak jednu kopiu si mozete spravit ako zalohu - vylucne pre osobnu potrebu. Ak to CD ale date kamosovi a ten si ho nainstaluje - to uz je kradez samozrejme.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie li 18.08.2005 | 17:22
                    peter golis   Návštevník
                    ano, vypalene neznamena kradnute. autorsky zakon poznam. priklad so zakupenim oem licencie som uviedol. je bezne pouzivany pri predaji pocitacov s oem licenciou windows. ak je ovsem predajca aspon na tolko zodpovedny ze to napali. uz som mal oem licenciu s instalackami iba na harddisku. a tie vykricniky si vyprosujem.
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovani 19.08.2005 | 09:59
                      Rasto   Návštevník
                      na tie vykricniky mam pravo, rovnake ako vy - to ze ich nepouzivate je vas problem; a tymto je tema pre mna uzavreta
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalo 19.08.2005 | 13:30
                        peter golis   Návštevník
                        netiketa, mily watsone. netiketa.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie li 19.08.2005 | 17:41
                    otrek   Návštevník
                    Nieco k autorskym pravam, to, ze linux je opensource, neznamena ani z daleka, ze je zadarmo. Je mozne ho distribuovat za peniaze, ale take ktore je ochotny zaplatit kupujuci co je teda aj len cena za medium. Opensource znamena, ze program, ktory je vam distribuovany pod GPL licenciou, musite k nemu dolozit aj zdrojove kody. Ci uz to znamemu date za korunu alebo za 5, je uz len cisto vasa vec. otrek
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovani 19.08.2005 | 19:14
                      peter golis   Návštevník
                      linux je jadro. autorske prava poznam. k linuxu sa predava podpora: fyzicka podpora pri rieseni provlemov implementacia novych vlastnosti jednoduche dodanie - vypalenie instalacneho media, sluzba jeho implementacie - instalacia a nastavenie su rozne linuxove baliky. nie vsetky su zdarma. napriklad distribucie linuxu pre podnikovu sferu obsahujuce komercne produkty su za peniaze. ale to uz je uplne off topic. hmm, netiketa, mily watsone. netiketa.
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 17.08.2005 | 18:02
            rooter   Návštevník
            Ja som to myslel ako ftip tak neviem co pindas. Ostatne takto vecsinou skoncia odvazne experimenty klikacov (rozumej ludi ktori nemaju moc skusenosti a zrucnosti s pc, to neznamena ze su menejcenni) prejst na "windows zadarmo" linux je lacnejsi to nemoze nikto popriet nebudem sa tu z nikim hadat kolko co stoji a co je lepsie. kzdy nech si da co chce a nebuzeruje druhych. p.s. nechcel som nikoho urazit
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 17.08.2005 | 23:58
              peter golis   Návštevník
              :Ostatne takto vecsinou skoncia odvazne experimenty klikacov (rozumej ludi ktori nemaju moc skusenosti a zrucnosti s pc, to neznamena ze su menejcenni) prejst na "windows zadarmo" : windows zadarmo je prazdny pojem. nieco ako zmrzlina z mliecnej drahy. inac co som poznal ludi, tak odisli od linuxu koli niekolkym dovodom. 1) nebol to windows 2) neobsahoval programy ktore chceli (napriklad flash) a ktore si ajtak nezakupili. 3) nedokazili si aplikovat ovladace tretej strany (napriklad ati alebo nvidia) a tym padom nemali podporeny harware (tyka sa aj adsl, winmodemov, donedavna aj SB Audigy) 4) mali spravcovsky pristup do systemu a testovali jeho odolnost. nakolko ho nevedeli preinstalovat tak ho stratili dalo by sa aj pokracovat.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na w 19.08.2005 | 20:53
                rooter   Návštevník
                a este jedna drobnost {:] a to: NEISLI tam ich oblubene HRY! ako je napr. moorhuhn {:>
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux 20.08.2005 | 01:18
                  qqq   Návštevník
                  Linux ? Každý pes jiná ves, blééééé :-((( Toto je tá linuxákmi sľubovaná sloboda ? Je to nikým nekoordinovaný chaos.... HOWGH
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie li 20.08.2005 | 21:01
                    rooter   Návštevník
                    :D Ha, ha, ha!!! --nechci ma rozosmiat
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovani 04.10.2005 | 18:46
                      mlp   Návštevník
                      priznejme si ze w-xp jsou (rok 2005) daleko za linuxem , treba pro uzivatele , ty, co hodne pouzivaji mys (oznaceni textu=kopirovani v linuxu a ve win ? / klikani koleckem? ...ve win? , jen ve firefoxu) nakonec uz jen firefox X explorer ...ale priznejme si co by byl linux bez win a naopak,vzdyt jde jen o to abychom to mohli dobre pouzit , nehledim-li na financni stranku a nekdo to umi lip s windows a nekdo s linuxem (nekdo treba s bsd) . Zaverem: pouzivejte to, co vam vyhovuje !!
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie li 12.09.2005 | 16:44
                    Predator   Návštevník
                    Ja by som to tak nestaval .... Práve to, že "každý pes jiná ves" je práve tá sloboda. Existuje kopec rôznych distribúcií od klikacích typu Mandrake a SUSE po zdrojákovo orientované typu Gentoo. Užívateľ si môže medzi nimi vybrať to, čo mu najviac sedí. Sto ľudí, sto chutí .... prečo si v obchode mám možnosť vybrať a kúpiť iba jeden druh jogurtu, že .... Na druhej strane, pravdou je, že niektorým ľuďom (hlavne z produkčného prostredia, mimo komunity domácich a univerzitných užívateľov) lezie na nervy, že každá distribúcia má trochu iné balíčky, závislosti, iné a inde umiestnené konfiguráky, ináč sa správa, dokumentácia sa presne nezhoduje atď. Proste rovnaký kernel, ale iný userland. Obyčajnému userovi to nevadí, zvykne si. Ale ak sa jedná o firemné nasadenie, tam už je požiadavka jednotného systému z dôvodu jednotnej administrácie. Pre tých, ktorí chcú "jednotný" systém, by som zase doporučil radšej BSD. Ten má konfiguráky presne podľa UNIX (presnejšie POSIX) špecifikácie, a hlavne jadro a userland tvoria jeden celok vyvíjaný jedným teamom. V praxi to znamená, že je kompatibilný s komerčnými UNIXami a znalosti z jeho používania možno aplikovať ďaleko ľahšie pri prechode na komerčný unixový systém, ako znalosti z Linuxu, ktorý má svoje špecifiká .... BSD je celkovo ladený konzervatívnejšie, skôr ako na implementáciu najnovších features je zameraný na stabilitu, sieťovú a aplikačnú kompatibilitu a dôsledný POSIX -based dizajn. Má to pochopiteľne aj nevýhody, chvíľu trvá, kým sa v systéme objaví podpora najnovšieho HW, nič pre maníkov, ktorí musia mať tú najnovšiu grafickú kartu a zvukovku. Ale je to systém na kritické nasadenie v záťažovom prostredí, nie pre domácich multimediálnych fandov s posledným modelom HW. Vyber si sám, čo ti vyhovuje najviac.
    • Re: preinstalovanie linux na win 13.09.2005 | 17:00
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      To BSD mě začíná čím dál víc zajímat. Asi to zkusím. Jakou od toho lze očekávat podporu pro kartu nvidia a pro ADSL modem ? Ten mám přez síťovou kartu spojený s PC, tak by snad neměl nastat problém. A hlavně - jakou distribuci toho BSD mám vybrat, když o tom prakticky nic nevím a když je jich jak koukám také hned několik ?
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 13.09.2005 | 20:36
        Predator   Návštevník
        Ak máš nejaké skúsenosti s Linuxom a vieš ladiť systém cez konfiguráky, tak FreeBSD, má asi najväčšiu podporu HW. Ak nie, tak asi DesktopBSD, čo je v podstate plnohodnotný FreeBSD, ale s grafickým inštalátorom typu "Windows setup", ktorý umožní systém nahodiť a skonfigurovať aj laikovi. Z user friendly distribúcií je ešte PC BSD, čo je tiež upravené FreeBSD, ale líši sa balíčkami - má iný formát predkompilovaných balíčkov. A ak máš chuť na niečo ešte komfortnejšie (ale už nie free), tak Mac OS X (čo je tiež systém postavený na jadre FreeBSD).
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 07.10.2005 | 14:31
          Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
          To PC-BSD vypadá docela dobře. Jen nevím jak to je s jeho počeštěním. Je v tom čeština ?
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 13.10.2005 | 18:27
          pnp   Návštevník
          zdravím vás páni, dosť dobre nechápem "wo co go?" Každý nech používa to, čo mu vyhovuje. Ak chce prejsť z linuxu na win - nech sa páči. Boot z inštalačného cd, zrušiť partitions a ideme. Ja mám na jednom stroji Woknows (používam 2000 pro, lebo mám lepšie skúsenosti so stabilitou ako s XP a už bežia 3 roky bez problémov - samozrejme že pravidelný update), na inom je Minix - funguje ako tlačový server pre všetky platformy úplne bez problémov, a pokiaľ ide o Mac OS X - čo je môj najobľúbenejší systém, tak vidno, že hardware a software je zladený (má to nevýhodu - treba mať macintosh, ale dnes už ten cenový rozdiel nie je taký veľký, a pre tých čo chcú alebo potrebujú mať Windows, na Mac-u existuje emulátor Virtual PC) Naopak sa to až tak dobre nedá, aj keď pokusy sú - Basilisk, PearPC, ale to už sme off topic
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 13.10.2005 | 18:28
          pnp   Návštevník
          zdravím vás páni, dosť dobre nechápem "wo co go?" Každý nech používa to, čo mu vyhovuje. Ak chce prejsť z linuxu na win - nech sa páči. Boot z inštalačného cd, zrušiť partitions a ideme. Ja mám na jednom stroji Woknows (používam 2000 pro, lebo mám lepšie skúsenosti so stabilitou ako s XP a už bežia 3 roky bez problémov - samozrejme že pravidelný update), na inom je Minix - funguje ako tlačový server pre všetky platformy úplne bez problémov, a pokiaľ ide o Mac OS X - čo je môj najobľúbenejší systém, tak vidno, že hardware a software je zladený (má to nevýhodu - treba mať macintosh, ale dnes už ten cenový rozdiel nie je taký veľký, a pre tých čo chcú alebo potrebujú mať Windows, na Mac-u existuje emulátor Virtual PC) Naopak sa to až tak dobre nedá, aj keď pokusy sú - Basilisk, PearPC, ale to už sme off topic
    • Re: preinstalovanie linux na win 26.09.2005 | 17:52
      martin   Návštevník
      da sa len sformatujes linux a (potom vlozis bootovacie cd s MS Windows XP) a potom nainstalujes windows XP. JE ti to jasne ??
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 03.10.2005 | 15:21
        Avatar jarok Ubuntu 8.10  Používateľ
        Pani.Ked som to uz tak trochu precital to vsetko co ste tu popisaly tak som prisiel nato ze kazdy ma tak trochu pravdu.ci uz linux alebo ... windows! Ja som zrovna pred tyzdnom presiel cisto iba na linux a to niesom zrovna daky expert v linuxe.Skusal som uz viac distribucii a to v kombinacii aj s winXP ale ci sa niekto nahneva ci nie tak som dospel k nazoru ze windows je fakt iba pre ludi ktory nepoznaju Playstation2 a nechcu vediet viac ako im ponuka tento system.Ja pouzivam suse9.3 pro. a nefunguju mi vsetky veci tak ako bysom chcel ale aspoon na tom pracujem a chcem na tom pracovat aj nadalej bez pomyslenia ze vo win mi to pojde.Slo by to no nebudem do smrti pouzivat to iste.
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 14.10.2005 | 22:53
          rooter   Návštevník
          Mas pravdu. takto isto som sa citil i ja ked som instaloval prvu mandrivu. zrazu sa objavilo zopar problemikov, a ja som ich postupne jeden po druhom riesil :) Myslim ze MS sa snazi vytvorit system ktory bude jednoduchy na pouzitie aj uplnemu zaciatocnikovy. to znamena ze co najviac zjednodusuje sprehladnuje apod. vo windows su experti aj ty, ktori vedia s prepacenim h***o. Lenze tak to nejde. pc neni mobil, ktory ma 3-4 funkcie. pc je ovela zlozitejsi, bez ucenia to jednoducho nejde. lenze vo win sa nemas co ucit: dospejes do urciteho bodu a stop (nemozes predsa stlacat rychlejsie next next next pri instalacii, lenze ty by si chel vediet ako sa trebars kompiluje...). a teraz nastava zmena. nainstalujes svoj prvy free os!!!! ...a dalej to uz poznate ;) (no flame!!!!)
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 21.10.2005 | 20:13
            lump   Návštevník
            a ked uz Ti funguje vsetko, co Ti fungovalo vo Win, zistis, ze Linux toho poskytuje este viac. No nie je to super?
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 08.11.2005 | 17:20
            stanley   Návštevník
            presne tak windows mi uz nemal po case co ponuknut skusal som vela distier asi pol roku som mal suse potom som presiel na gentoo (s pomocou spolubyvajuceho) a po par mesiacoch som zistil ze mozem woknows vymazat lebo sa nepametam kedy som ho naposledy nabootoval :) a som spokojny lebo zrazu sa nemam preco rozculovat ( skuste s winom spravit up time 100 dni:)
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 08.11.2005 | 18:41
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ja som pod linuxom spokojny - nepletie sa mi sem mamina :D :D :D
              • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 09.11.2005 | 15:12
                Digi   Návštevník
                pani uprimne Vam zavidim ten cas, ktory pri Line presedite, pretoze ja od Po. do Pia presedim 10-hod. denne pri PC nad modelovanim v3D a generovanim programov pre CNC, sukromne robim partitury pre hudbu, svadby a oslavy-video a okrem toho mam rodinu, ktorej sa tiez musim venovat ( a rad ), takze volny cas prakticky nemam a som rad ked PC nevidim. Podla Vasich clankov sedite vo svojom volnom case aspon 4-hod denne za PC, takze ked to zratam tak je to cca 8-hod spanok + 8-hod praca + 3az4 hod preprava a strava + tie Vase 4-hod pri PC - spolu je to cca 24-hod. Fajn uplne perfektne prezity zivot. Ja mam sice oba systemy, ale musim predovsetkym spracovat vsetky zakazky, takze vatsinou skoncim u mrkvosoftu a okrem toho, vedel by mi niekto poradit SW typu CATIA alebo PROENGENNIER pod Lin, lebo co som zistoval ja, tak na strankach to firmy prezentuju, ale ked prislo na lamanie chleba skoncili sme u mrkvosoftu.
                • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 12.11.2005 | 01:36
                  Avatar tomas9999 mandrakelinux 10.1  Používateľ
                  FOR DIGI: Skus konkretizovat,ci chces vediet nieco viac o tychto programoch alebo chces ich download.Podla tohobi som mohol pomoct,ale skus zatial www.abclinux.cz alebo www.yahoo.com.Na jednom z tych 2 niconajdes ak nie tak daj vediet a skusim hladat inde.
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 12.11.2005 | 10:26
              Dash   Návštevník
              Sry, ze Vam tu skacem do uzavretej diskusie, ale neodpustim si povedat svoj nazor. Preco niektory nadavate na wini? Co Vam spravili? Windows je skvely OS. A vobec nieje pravda, ze ked sa ucite windows dostanete sa do jedneho bodu a potom uz dalej nejde. Preco nevyskusate assembler? Mozte pristupovat na hw. To Vam nestaci? Ano, aj ja mam radsej linux. Linux je krajsi (blackbox), bezpecnejsi (kernel 2.6) a pod.. Taktiez sa rad ucim. Lenze ucit sa da aj windows! A linux je akasi lahsia dopomoc. Je lahsie nieco urobit v linuxe, ale UROBTE TO VO WINDOWSE! To je umenie. V tom je krasa winu. Resp. jedine co sa mi na wine nepaci ze je taky drahy :( a aj preto linux vedie :) S pozdravom Dash LINUX & WINDOWS FRIENDLY :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na w 13.11.2005 | 00:00
                Avatar tomas9999 mandrakelinux 10.1  Používateľ
                OK dash v niecom mas pravdu,aj ja som to niekedy tvrdil,ale po mnohych viroch ma presla chut na neustali reinstal.windows ja dobri tak akurat pre normalneho uzivatela.Napr v linuxe mozem odkodovat program HBO a dalsie cez skystar2.S winom by sa mi to nepodarilo.A hlavne je zadarmo.Uz mi raz zazvonili pri dverach chlupaty z softwaru.A mas pravdu v tom,ze je krasa urobit nieco v wine lebo hned pred tym spadne na hubu.
    • Re: preinstalovanie linux na win 12.11.2005 | 01:48
      Avatar tomas9999 mandrakelinux 10.1  Používateľ
      FOR LUKAS. Cau Lukas! neviem ci si si uz preinstaloval lin na win lebo mnoho "IQ" hlav ti "poradilo",ale aby bola tema uzavreta tak jedna odpoved.Skus si pozhanat cd1 od mandrakelinuxu 10.1 spust na nom spust instalaciu a v drake mozes jednocho vytvorit particie na HDD ci to uz budu linuxove alebo windowsacke.Ale verim tomu,ze ked tizacnu chodit hlasky o padani systemu a programov tak sa znova vratis k linuxu aj ked zase len na kratku dobu.Ja som zacinal presne tak isto.A teraz ho uzivam uz treti rok.
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 12.11.2005 | 12:14
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        ja mam linux chvilku, ale ked doladim urcite detaily tak to bude fajn :)
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 13.11.2005 | 00:05
          Avatar tomas9999 mandrakelinux 10.1  Používateľ
          Cau Stano!Aky je tvoj prvy dojem z linuxu?
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 13.11.2005 | 11:38
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            cau tomas. nie som si isty ale tipujem kto mozes byt :) no prvy dojem dobry az moc dobry. konecne sa mi do PC nepletie mamina :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 13.11.2005 | 14:23
              Avatar tomas9999 mandrakelinux 10.1  Používateľ
              Neboj nic zanedlho sa na tom nauci pracovat.ak chce len pisat a hrat solitair na compe.Ak chces hrat na linuxe windws hry potom uz asi vies ako.Linux ma aj celkom pekne hry.le verim tomu,ze ho aspon 3 krat preinstalujes na win a naopak.
              • tomas neblazni 14.11.2005 | 07:18
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ak Ti poviem ze robim profesionalne www stranky organizaciam ako napriklad cerveny kriz a ze mam licenciu robit poradcu pre programy opera, icq a winrar tak sa budes asi velmi divit
                • Re: tomas neblazni 15.11.2005 | 01:38
                  thomas9999   Návštevník
                  Hmm...to by som nepovedal.Zvlastne,ze si sa dostal k linuxu az teraz,ale myslim,ze si budeme mat co povedat.moj e-mail je thomas9999@post.sk ps:prepac asi som to nepostrehol aky linux a kernel pouzivas?
                  • Re: Re: tomas neblazni 20.11.2005 | 10:01
                    Stano   Návštevník
                    pocuvaj ty vrchol sikovnosti... 1) E-Mail je zastarala forma komunikacie ktorou opovrhujem 2) moju verziu linuxu zistit ked sa pozries par milimetrov napravo od mojho mena 3) mas v mene nejako moc deviatok :) 4) kolko mas rokov ked sa ma takto vypytujes? Inak podla mna je windows lepsi ako linux v jedinom pripade - a to je vtedy ked nie je pocitac pripojeny k internetu. Linusa Torwaldsa asi kazdy z vas pozna... som zvedavy kolko by sa toho ohladom Linuxu spravilo, keby nebol internet. Pravdepodobnost ze by si jeden Finsky student dovolil urobit firmu co by robila Linux ako OS podobny windows je velmi velmi mala...
                    • Re: Re: Re: tomas neblazni 20.11.2005 | 15:55
                      thomas9999   Návštevník
                      Je zvlastne,ze mas linux len par tyzdnov(ak si Stanislav Hoferek)a uz sa voci nemu ohradzujes.V pohode vsetci mame svoj nazor.Ci uz je to na OS alebo deviatky v mene:).Mas pravdu v tom,ze widle su lepsie vtedy ked niesu pripojene do netu ved vtedy nedostanes skoro ziadne virusi.Ohadom linuxu by sa spravilo bez netu asi tolko co sa spravilo s winom teda nic.Ved aj ked mas na wine internet tak system si roby pravidelny update a tak sa "chrani" proti roznym virom,cervom a trojanom.Ak chces dalej ociernovat linux ako system tak by si si mal najskor precitat nieco to o oboch OS.
                      • Re: Re: Re: Re: tomas neblazni 20.11.2005 | 16:05
                        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                        pocuvaj ma chlapce kto tu ociernuje linux? sorry ale nemam tusenie o com kotulas (ak to nechapes tak pouzijem radsej slovo "tocis") ved ja mam systemy obidva a radsej robim pod linuxom. v dacom je lepsie to a v dacom je lepsie ono a som jeden z mala co sa radi ucia nove veci (teda na nasom sidlisku je to tak trosku extrem). a pokial ide o windowsacke "updejty" tak sice to ujo Bill vymyslel sikovne ale mna osobne to nenormalne obtazuje. windows by bol aj bez internetu ale vyzeral by uplne inak kym linux by sa vobec nerozsiril...
                        • Re: Re: Re: Re: Re: tomas neblazni 20.11.2005 | 16:15
                          thomas9999   Návštevník
                          Sory stano,ale ked sa pozries vysie tak zistis preco moja odpoved je taka aka je.Niekto odpoveda v tvojom mene.Zaujmalo by ma kte sa teraz flaka admin tohto serveru.
    • Re: preinstalovanie linux na win 30.11.2005 | 18:47
      metla   Návštevník
      Len pako nahradi LINUX suxoidnym WINDOWS!!!
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 30.11.2005 | 20:46
        peter golis   Návštevník
        keby si mal pentium 100Mhz s 16Mb ram tak by si uznal ze na takej zostave ide windows95 rychlejsie ako linux s xwindows. je to smutne, ale je to tak. ale ak ma clovek pamete kolho sa zmesti (128Mb a vyssie) tak sa situacia obrati. a ak ma k tomu aj DMA na radici a diskoch, tak si moze vytvorit krasnu pracovnu stanicu. ak pravda nebude pouzivat moz ozdobene prostredie a kancelarske nastroje na tvorbu zakladneho textu. ps.: hovoril som o win95 - systeme starom 10 rokov - a nie o winxp ktore sa na p100Mhz/16Mb neda ani nastartovat.
      • Re: Re: preinstalovanie linux na win 30.11.2005 | 22:18
        Dash   Návštevník
        Windows sa da nakonfigurovat aj na slabsie PC, napr. priklad z praxe: Win XP uplne v pohodicke bezi na PC iba s 128 MB RAM a aj s 96 MB. A dokonca aj na menej staci, len povpinat blbosti, a tento skvely OS ide aj s 64 ale to uz je zabijak :) Win 98 + bezpecnostne utility = rychlejsi, krajsi, menej narocnejsi = celkovo lepsi. A kludne tento OS spustis aj na totalne nenarocnom PC, avsak nemam skesenosti, aku RAMku treba. Win 95 uz umrel :) Linux vobec nieje to, co vsetci "linuxaci" hovoria. Proste si niektory nevedia priznat, ze je nieco lepsie... Mozno ani nie lepsie, ako narocnejsie... See you later ;) Dash
        • Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 11.12.2005 | 22:46
          Avatar linuxroot Gentoo desktop, Debian server  Používateľ
          V kazdom systeme najdete vyhody. A kazdemu co vyhovuje. To ze linuxaci si chrania linux je samozrejme je to potrebne, aby sme lakali novych ludi. Potrebujeme uzivatelov. A cuduj sa svete musime o nom hovorit, lebo stale sa najdu ludia ktori si myslia ze linux stoji niekolko 10tisic alebo ze dokonca nema grafiku. Napr. mam staznost na WinXP. XP sa napriklad niekedy sprava nepochopitelne. A vzhladom na jeho uzavrtetost nemate sancu zistit co a preco. A uvediem priklad. Ak pouzijete prikaz fixmbr a mate grub ja som to skusal na RH8 a jeho verzii grubu. Tak po zadani tohoto prikazu stratite 512 bytov z hdd ti co to poznaju vedia ze je po rozdeleni diskov. A cuduj sa svete ak vymazete 446 bytov cely grub na nulu a nasledne spustite prikaz fixmbr tak sa hdd nestane nic a preco? Zdrojak nemam tak mi nic inne ako samanizmus neostava (ze by tam bol test ze je linux :) ). Ale aj mnoho inych veci. Uzivatel linuxu je slobodny, windowsu je veznom windowsu. Ked nieco nejde, tak moze skusit napisat billovy :) pan boh pomahaj. Linuxak ak napise tak behom par chvil dni hodin domyslite si co chcete je vsetko opravene. Vo win to trva dlhsie dlhsie a dlhsie. Ale nechcem hovorit ze ti, co pouzivaju win su menejceny alebo inny. Ak potrebujete nieco co v lin nie je tak nic ine ako win Vam neostane. Uznavam ze linux je niekedy tazsi pre win userov ale to je dane tym ze su zvyknuty. Stavim sa, ze cloveka ktoreho posadim za linux a potom na win tak nebude hovorit ze lin je tazsi, ale ze win je tazsi. A to ze linux nepodporuje nejaky hw kto za to moze ked su dohody medzi win a vyrobcom hw aby neexistovala podpora pre lin :( a koncim :)
          • Re: Re: Re: Re: preinstalovanie linux na win 23.12.2005 | 10:02
            Avatar JOzefikonajtis LINUX_MANDRIVA+WIN_XP+MAC_OS+E  Používateľ
            Dobri ludkovia poviem vam len tolko. LINUX i WINDOWS su zarucene dobre systemy oba. Ja napr. pouzivam viacero systemov na svojich troch compikoch. Je spusta emulatorov pre rozne operacne systemy. Je spusta operacnych systemov. Ale povedzte je mozne pre VAS!!! spravit napriklat operacny system na kyberneticku ruku ktora by reagovala spravne na nervove vzruchy zakrpatenych nervovych zakonceni choreho cloveka ktoremu pri narodeni chybaju koncatiny. Ked skusite toto a podari sa VAM to mate moje uznanie.
            • Re: preinstalovanie linux na win 09.12.2012 | 22:49
              Ladislav   Návštevník
              ak teda ide preinstalovat tak by ma zaujimalo ako na linuxe vytvorim bootovatelne usb s windows 7? dakujem za odpoved...
              • Re: preinstalovanie linux na win 09.12.2012 | 23:35
                Avatar menom   Používateľ
                Pokiaľ tvoja otázka nebola len teoretického charakteru, napíš na ktorom linuxe to chceš robiť.
                • Re: preinstalovanie linux na win 10.12.2012 | 00:13
                  Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ
                  Osobne som to neskúšal, ale myslím si, že Unetbootin by to mohol zvládnuť. Ten stiahneš TU