Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.07.2009 | 22:33
tomino   Návštevník
Cawte nedavno som pisal na forum prispevok ze si hladam distribuciu... chcel by som vyskusat aj to gentooo lenze chcel by som si tam nainstalovat GNOME... alebo aj arch... a nainstalovat GNOME.... no a nemam zase taky rychly net... nedalo by sa to spravit dako tak ze si stiahnem daky obraz (cd) s gnome a potom to nainstalujem na vsetky distribucie aby som to nemusel stale stahovat? dikes...


plus chcel by som vyskusat aj ten slackware. lenze stale to neviem stiahnut... ked pojdem na stranku a dam si stiahnut, vyberem server tak je tam strasne moc suborov a neviem co mam dat stiahnut... samozrejme si dam najnovsiu verziu ta je tusim 12.2 ale dalej to uz neviem stiahnut... je to nieco ako rozbaleny image ... to mam vsetky tie casti stiahnut a napalit alebo ako? prosim poradte. dakujem
    • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 16.07.2009 | 23:00
      pejta   Návštevník
      daju sa stiahnuť zdrojaky gnome, ale rýchlejšie bude si to stiahnuť do jednotlivých distribúcií, ako to kompilovať

      a tu máš slackware ftp://ftp.sh.cvut.cz/MIRRORS/slackware/slackware-12.2-iso/, sťahuj -d1 - 2, prip. 3 alebo dvd
    • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 00:00
      matt   Návštevník
      tu mas pre slackware GNOME Precitsaj si co musis urobit pred instalaciou. ak nevies anglicky, poradim a
      pre ostatne si stiahni taktiez gnome v iso na stranke gnome

      Inak pre Slackware si mozes stiahnut Dropline-installer a ten Ti Gnome nainstaluj. Uz som to tu pisal, citaj vsetky prispevky, kde sa pytas.

      "Slackware forever - no compromise"
    • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 11:23
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Čo znamená "no a nemam zase taky rychly net"? Ja som používal Gentoo v dobe keď som mal dialup a až také hrozné to nebolo.
      • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 12:22
        tomino   Návštevník
        ten slackware mi uz ide dikes :))... inak to je 64 bit verzia? alebo 32? lepsie by bolo 64.

        hej viem ze do slackware mi nainstaluje ten program... ale asi vyskusam aj arch a ine tak ja reku ze aby som to nemusel zase stahovat...
        • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 12:33
          matt   Návštevník
          Tomi, podla toho, co si stahoval.64ka je oznacena a standardna je current. Ak si stiahol current, mas teda 32bit


          "Slackware forever - no compromise"
          • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 13:35
            tomino   Návštevník
            stahujem z tej adresy hore co mi ju poradili... a dal som si to najnovsie... 12.2... tak ktore to mam prosim ta stiahnut aby som mal najnovsiu 64 bit verziu SLACKWARE??? dakujem ...

            ps... mam v tom trosku chaos :D
            • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 14:18
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              nasiel som pre teba jeden link ...

              Tu je

              posledne je tam Slackware64-current, neviem ci je to 64bit verzia, ale mozno hej ...
              Slackware
              • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 14:30
                tomino   Návštevník
                hej je to 64 bit. readme to je lenze toto je akoze skusobna verzia... nieje daka oficialna?? jaj boze ten slackware sa mi pozdava asi najviac... lenze mam problem to co i len stiahnut :D...
                • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 15:10
                  matt   Návštevník
                  64bit

                  "Sackware forever"
        • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 12:51
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Raz, keď budeme admini, budeme používať príkaz
          uname -a.

          Ale my ho použíť nemusíme. Aj keď môžeme...
          Close the Windows Open The Source
          • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 17.07.2009 | 12:59
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Windows 5.1 build 2600 #1 SMP Thu Feb 26 07:26:43 UTC 2009 i686 GNU/Windows
            • Re: Instalacia GNOME do systemu... prosim poradte... + SLACKWARE 18.07.2009 | 13:45
              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
              inak k tomu slackwaru.... bude sa tam dat nainstalovat gnome? a na nete som cital ze ked nieco odstranujete tak tam nezobrazuje zavislosti.... ako to je v skutocnosti? neze ze mi polka veci potom prestane fungovat :D... dikes
              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)