problém s inštaláciou Fedora 11

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.07.2009 | 14:56
jano   Návštevník
Zdravím

Pri pokuse o nainštalovanie Fedora 11 mi nastal problém:

3 fyzické disky - /250GB dualboot, 1T čistý ext3, 320GB šifrovaný súbor ext4/
( MB asus p5kpl + intel dual core, nvidia 8500gt, 2GB RAM, dve sieťovky)

250 a 1T chcem zaradiť do inštalácie, 320 nie
Už pri vytváraní systému mi to buď zamrzne, alebo hlási výnimku. Problém je v tom, že ak zaradím do sdc1 /320GB/ do inštalácie, tak to chce bežať, ale aj formátovať ten 320GB disk, čo neviem nijakým spôsobom zakázať ani vlastným rozdelením, pretože mi to nepovolí.

Ak aj sa podarí systém systém nainštalovať, tak na konci dostanem hlášku /to je vyňatý 320GB disk/ "balíček jadra nebol nainštalovaný" čo samozrejme nie je akosi možné, ukončí inštalátor a pri štarte ma hodí
GRUB> / množstvo príkazov po stlačení TAB a na všetky dostanem "unrecognized command"/

Na tomto stroji už fedora 11 bola a šla pekne, ale vrátil sa zo servisu /záruka - problém s 1T diskom/ a toto je výsledok
verziu biosu som pozrel - nezmenená a vlastne nebola vykonaná žiadna HW zmena, len testy diskovej jednotky 1T a jej formát na ntfs /čo sa mi nepáčilo lebo bol súčasťou súborového systému/

Ďakujem za rady
    • Re: problém s inštaláciou Fedora 11 22.07.2009 | 21:34
      WlaSaTy   Návštevník
      :Už pri vytváraní systému mi to buď zamrzne, alebo hlási výnimku.

      Bud je to instalacne CD poskrkane (ci vypalene na slnku) co sa da skontrolovat cez menu pri boote z neho polozkou check this cd for errors (ak to RedHat nepremenoval), alebo je zle zasunuta RAMka co sa da tiez otestovat pomocou memtestu, obvykle tiez z menu pri boote z toho instalacneho CD. Je aj vela dalsich moznosti, ale toto by som odporucil ako prve.
      • Re: problém s inštaláciou Fedora 11 23.07.2009 | 09:56
        jano   Návštevník
        spravil som aj sum256, aj kontrolu pri inštalácii, ale dvd je ok, a ramky - to som už otvoril bedňu a vyzerajú ok. Je tu však jedna vec - tá základná doska teoreticky pracuje síce so 4GB pamäti, ale len jednostranné čipy, teda ak chcem 4GB a keď som sa spoločnosti spýtal, kde to mám zohnať, tak vysvetlili - "jsou celosvětově nedostupné"

        podarilo sa mi to tam nainštalovať a aj to vyzerá zatiaľ korektne, ale hlási mi opäť chybu HDD, 3 sektory a že "HDD hlási - temperature failing........."
        • Re: problém s inštaláciou Fedora 11 23.07.2009 | 10:09
          peto   Návštevník
          skus vymenit kable k HDD