Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.07.2009 | 21:50
Janci   Návštevník
Hladam nieco co je

hlavne stabilne....
pre notebook....
jednoduche- nie moc konfigurovania...
64 bit verzia
graficke prostredie bud kde alebo gnome alebo doinstalujem....
rychle
bolo by fajn keby bol system stale aktualny a neobsahoval zastarale baliky
slovenska lokalizacia ale ak sa nebude dat tak aj ina
odladene


rad sa ucim nove veci.... v terminaly viem trosku robit... mam rad graficke programy a uz som par distribucii skusal len ziadna nieje ta prava pre mna :(

viete mi dako pomoct ???
    • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 22.07.2009 | 22:04
      peto   Návštevník
      to je tazke

      >hlavne stabilne....
      >rychle

      tieto dve veci si oporuju...

      >pre notebook....

      aky notebook? ak nezalezi tak n-kova rada Dell-u,tam je predistalovane Ubuntu a BIOS podla normy nie pre Windows... Tym padom 100% podpora HW a sleep/hibernate

      >jednoduche- nie moc konfigurovania...
      >64 bit verzia

      openSUSE, Fedora, Mandriva alebo Ubuntu...

      >graficke prostredie bud kde alebo gnome alebo doinstalujem....

      okrem hard core ditribucii ako napr. Slackware,Debian,Gentoo, DSL to vedia vsetky
      • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 22.07.2009 | 22:31
        janci   Návštevník
        notebook mam acer predinstalovany bol linux.... ubuntu je fajn len nieje stabilne... je v nom koooooooopec chyb :(...
        • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 10:12
          peto   Návštevník
          ach jaj Linpus z Ciny bez X.org

          to znamena, ze mas grafiku od Intel, s tou boli a este stale su problemy v Ubuntu 9.04, skus 8.10 alebo este starsie Ubuntu...
          • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 10:20
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            starsie? naco? vsak intel funguje v *buntu dobre ked sa daju aktualizacie
          • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 11:42
            janci   Návštevník
            ale prd grafika od intelu.... jo bol tam linpus.... grafika je ati radeon hd 2400XT 512 MB (pci)
            • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 24.07.2009 | 10:05
              peto   Návštevník
              aha skus dnes v noci vyjdene Catalyst 9.7 for linux- udajne je tam velmi vela bugfixov...

              Az tak, ze uz je nove openGL jadro z marca 2009 priporavene na pripravene na prifdavenie novej podpory technologii
      • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 22.07.2009 | 22:47
        Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
        stabilne a rychle myslim ze to si neodporuje ale sa implikuju ;-) Debian
        • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 10:14
          peto   Návštevník
          Debian a rychly no neviem...

          Slackware, alebo Gentoo zo zdrojakov su vyrazne rychlejsie

          a o chcel este aj nove balicky a tie debian nema..
          • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 11:50
            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
            testing?
            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
            • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 13:43
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              debian je system na vsetko :)

              zaroven na rozdiel od gentoo je vhodny aj pre menej skusenych
          • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 14:17
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Ano Debian a rychly, mal si ho niekedy?

            Inak je dost logicke ze system v ktorom je omnoho menej chyb (bugov) je rychlejsi ;-)
      • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 22.07.2009 | 23:52
        matt   Návštevník
        mam Slackware na notebooku, uz talmer pol roka bez problemov. Zalezi, co na nom chce robit

        "Slackware forever"
    • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 02:21
      xenol   Návštevník
    • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 02:21
      xenol   Návštevník
      • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 11:47
        janci   Návštevník
        Arch neviem spojazdnit :(... a je tam dost nadstavovania.... nikdy som sa nedostal do grafickeho prostredia.... ako je to v tom archu pls? tiez tam musite vsetko instalovat a nadstavovat ako v debiane?? gentooo a slackware nechcem... to je moc ppapracky s tym... debian sa mi pozdaval lenze nevyhodou su zastarale baliky a to ze kazdu pikotinu som musel instalovat a nevedelo si to same vyhladat (zdetekovat ) a nainstalovat.... nieje na to daka ulitka do debianu ??Ze vyhlada vsetko potrebne aby hardware fungowal....
    • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 04:36
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 08:49
        Psychiater   Návštevník
        ani mi netrebalo pozriet na meno a hned som vedel ze si to ty Stano :)
        • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 08:51
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          preco? ako keby bol problem dat odkazy na databazu znalosti. Ty s tym nejaky problem mas?
          • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 13:25
            skywaker   Návštevník
            odporucam mu nech skusi ako to tu bolo povedane slacka alebo zenwalk alebo fedoru 11 je to super distro prave na nom bezim
          • Re: Hladam si vhodnu distribuciu pre mna.... odporucite mi daku ??? 23.07.2009 | 13:26
            skywaker   Návštevník
            odporucam mu nech skusi ako to tu bolo povedane slacka alebo zenwalk alebo fedoru 11 je to super distro prave na nom bezim