Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym.

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.07.2009 | 16:21
sambaaaaaaa   Návštevník
caute som tak mierne pokrocili uzivatel linuxu (asi 2 mesiace) a natrafil som na tuto distribuciu... ma s nou niekto skusenosti co sa tyka rychlosti, stability a vsetkeho? vdaka vsetkym
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 26.07.2009 | 19:17
      skywaker   Návštevník
      no poviem to takto.. mnohi uzivatelia by chceli skusit gentoo lebo je to ospevovane distro... a veru je aj dobre ale vyzaduje cas... sabayon je v podstate kopa skompilovaneho softu dostupna na dvd ako live cd ktore si mozes nainstalovat na disk. teda je to pre tych co chcu hned hotovy system ale nic nebrani k tomu aby potom vyuzivali portage s gentoo a taktiez pre ulahcenie su tu aj skompilovane balicky cez equo co je binarny balickovac.

      teda sabayon je k gentoo nieco v style ako ubuntu k debianovi

      okrem toho teraz vzniklo sabayon.core co je nieco ako netinstallcd u debiana

      inac sabayon si velmi potrpi na vycackanej grafike
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 26.07.2009 | 19:48
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      schmatnes sabayon core cd, nainstalujes, urobis emerge --sync a mas z toho gentoo :-)
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 27.07.2009 | 23:52
      matt   Návštevník
      Sabayon je zamerany na multimedia
      • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 00:45
        Absolutne nespokojny   Návštevník
        Práve testujem už zopár týždňov Sabayon 4.2 a konečne distro , ktoré našlo grafiku Intel . To je večný problém všetkých distrubúcií že nainštalovať ovládač na internú grafiku do Linuxu ...to je horšie ako utrpenie ježiša Krista na kríži.
        Ako tak to beží, iba daľší trápny problém s flash playerom vo FF niečo ide , a tie novšie gamesky (pre decká) nejdú - chce to novši FlashPlayer -... čiže späť do dobrého a zlatého Windowsu, s ktorým nemám najmenší problémik.
        Už sa to nedá povedať o nespočetných distrách Linuxu---- dúfam, že pribudnú ďalšie tisíce - čiže ďalšie trieštenie - len tak dalej slávny Linuxík, nech chorý pes pomiluje.... celé tvoje primitívne a totalne neschopné ovladanie
        • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 01:23
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          Niekedy mam chuť súhlasiť, čo sa týka trieštenia...

          Ale našiel som svoje distro....OpenSuSE.

          Ale na pobavenie zaujímavý príspevok.
          Close the Windows Open The Source
        • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 10:13
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
          Otázka čo z toho je problém linuxu??? Všetko čo tu bolo spomenuté je len zlá podpora výrobcov.
          • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 20:18
            tomino   Návštevník
            linux nedobehne microsoft pokial nedoladi niektore veci... a hlavne co sa hier tyka... polka ludi ma pc len na hranie... :P ale dalsia polka vie ze linux a tie zakladne distribucie su fajn :P.. :D podla mna :D triestenie je podla mna riadna kravina... malo byt par hlavnych verzii napr zo 20... a to je all... naco 300
            • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 28.07.2009 | 20:45
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Co bolo predpokladane a co je momentalne stale vacsou a vacsou realitou , je to , ze ludia si radsej kupia za 249 € xbox 360 kt. ma 3jadrovy 3.0 GHz procesor a budu na tom hrat hry este 2-3 roky bez toho aby si kupovali novu konzolu, jak keby si mali vybavit PC za 700 € a museli si ho kazdy pol rok vylepsovat aby im na tom fachali tie najnovsie hry..

              </flame>
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 02:36
              matt   Návštevník
              300 a viac preto, lebo je sloboda volby. Chce si niekto vytvorit svoje distro moze, nie je to zakazane :)))) No a ten zbytok, nech teda pouziva, co mu vyhovujem ako mne napr Slackware. Nemam preto potreby inych distier, aj ked samosebou, ze si ich pozriem, odskusam.

              "Slackware forever - no compromise"
              • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 19:54
                Avatar [zmazany_uzivatel]   Používateľ
                Sabayon prave testujem na kompe, diky za tip

                ad Matt
                byt slobodny a svojsky, ist si svojou cestou je fajn, kazdopadne, historia uci ze "v jednote je sila"

                naco neprehladne mnozstvo distier, kde v kazdom je nieco, ked moze ich byt povedzme 10, kde v kazdom je skoncentrovane vsetko... to najlepsie
                • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 23:18
                  matt   Návštevník
                  iste, suhlasim s Tebou, ale na druhej strane, chcel som povedat, ze je to tak, lebo Linux je sloboda, sloboda volby. A v principe aj plati, ze v jednote je sila, vsak linuxacka komunita, uz nie je mala :)
            • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 31.07.2009 | 05:03
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              ..v čom má vlastne Linux dobehnúť M$ ? Bežia vari na tej istej trati ?

              ... ad 300 distier:
              v podstate sú len tri.

              Red Hat (fedora)
              Debian
              Slackware

              Ostatné majú svoje korene v niektorej z nich
              snáď by som ešte pridal Gentoo. Ak som tresol somarinu sorry, ale mám ten pocit, že ani nie.
              Z troch si už hádam vyberieš....
        • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 29.07.2009 | 02:30
          matt   Návštevník
          Na hry konzolu, nintendo :)) Primarne, linux nie je herna platforma a ked uz existuje soft na ktorom, aj tie hry pobezia. Len nie je uz zadarmo. Takze nie Linux je na vine. Ak nevyhovuje, vrat sa k Winu. Hovori sa tomu, sloboda volby :)))


          "Slackware forever - no compromise"
    • Re: Sabayon 4.2... ma s nim niekto skusenosti?? Co je to vlastne zac? Dakujem vsetkym. 01.08.2009 | 00:54
      Avatar jajo Debian|Sabayon|win7  Používateľ
      davnejsie som skusal mandrivu, na notbuku mam ubuntu... dokonca som skusil aj greenie... a na starsom pc doma som okrem inych skusil sabayon. Som prekvapeny a nadseny sucasne... po pociatocnych drobnych problemoch mam OS o ktorom mam pocit ze uz po nainstalovani aj bez netu je schopny fungovat bez dalsich uprav. Myslim ze je jeden z najlepsich co som skusal. Dokonca ide stabilne aj pri vyssom nataktovani cpu ako zniesol win. Bez problemov detekoval grafiku a monitor a mozem si nastavit aj uzasnych 2048x1536. Jedine co mu mozem vytknut je ze mu trochu dlhsie trva spustenie ako ubuntu, ale zas kratsie ako win.