Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.07.2009 | 19:19
debby   Návštevník
Cawte ludia... rada by som presla z mojho ubuntu na debian lezne som citala na nete ze stable verzie maju starsie baliky... chcem sa spytat aky je rozdiel medzi stable a testing? potrebovala by som novie verzie ( tie co teraz vysli) napr virtualboxu, open offisu atd. dikes :)
    • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 19:40
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      a preco chces prejst?
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 19:52
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      stable je nieco ako ubuntu LTS, testing je ako bezne vydanie ubuntu (az na rolling update) a unstable je ako devel verzia ubuntu (teraz KK)
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 20:46
        debby   Návštevník
        v ubuntu mam dost chyb a pada mi... su tam chyby. a chcem sa naucit nieco nove :)). neviete kde mozem stiahnut testing verziu debianu? mne to dako nejde :(( dakujem vam ;)
        • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 20:56
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          neviem ci si prechodom na testing polepsis
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 20:58
            debby   Návštevník
            potrebovala by som stabilnu verziu ... s novsimi balikmi napr openoffice a dalsie... tak co mi odporucis?
          • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 21:03
            debby   Návštevník
            nedalo by sa nainstalovat novsi balik do stabilneho systemu??? ci to mi neprejde ta instalacia?? dakujem
            • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 21:07
              Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
              skus do googla debian backports
              http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
              • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 21:21
                debby   Návštevník
                pozerala som verziu pre amd64 a nieje to az tak nedavno aktualizovana... 30 maja... tak to nema moc aktualizacii... teda casto. inak nepomohlo by mi keby som si z originalnej stranky stiahla najnovsie baliky napr virtualbox 3 a nainstalovala? povolilo by mi to nainstalovat ked to nieje v repozitaroch? dakujem
                • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 21:33
                  Avatar Martin Hoferek Debian Lenny AMD64  Používateľ
                  Ak budu splnené závislosti, tak Ti to normálne dovolí inštalovať. Inak sa dá Debian nastaviť tak, aby bola hlavnou vetvou stable a dali sa inštalovať aj balíčky testing, unstable...
                  Debian Lenny AMD64
                  • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 21:39
                    debby   Návštevník
                    a to by som ako spravila aby mi niektore baliky napr prehravace na video atd, open office dalo ako testing verzie??? zaklad systemu moze byt stable.... len zopar balikov poztrebujem novsich...
                    • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 22:56
                      Peter2   Návštevník
                      No do Ubuntu mozes nainstalovat novsie verzie virtualboxu, openoffice a pod. Prave na tieto programy su celkom spolahlive zdroje vo forme repozitarov, ktore si mozes do svojho systemu pripojit. Na VirtualBox ma zdroj priamo Sun http://www.virtualbox.org/wiki/Linux_Downloads, OpenOffice mozes nainstalovat napr z Launchpadu, je tam spolahlivy zdroj s najnovsimy verziami office https://launchpad.net/~openoffice-pkgs/+archive/ppa. Mozes si pekne pripojit zdroj a dat aktualizovat virtualbox, office a on ich pekne preinstaluje na najnovsiu verziu.
                  • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 22:35
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    do not mix, i mean it
                    Debian. apt-get into it…
        • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 26.07.2009 | 20:57
          Avatar Tomáš Hanzel Slackware  Používateľ
          na debjane predsa
          Close the Windows Open The Source
    • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 27.07.2009 | 00:19
      Dragon   Návštevník
      Mozno by bolo lepsie, keby si si najprv Debian odskusala na virtualnom stroji, prip. pomocou dualbootu. Mozno Ti nakoniec nesadne a nebudes ho chciet, co sa moze lahko stat. Osobne si myslim, ze starsie baliky verzie stable casokrat beznemu uzivatelovi nevyhovuju, skor je to riesenie, kde sa vyzaduje extra stabilita (napr. pri pouziti pre server).
      • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 27.07.2009 | 12:27
        debby   Návštevník
        uz ho mam nainstalovany boys :)) len mam na vas jednu otazocku. ako mam nadstavit aby sa mi dala menit frekvencia procesora po kliknuti na skalovanie v paneli?? v ubuntu to islo hned da sa to aj tu dako menit?? dakujem
        • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 27.07.2009 | 14:43
          Avatar orvaldi Debian  Používateľ
          cpufrequtils

          článek zde: http://slavino.sk/linux/vesobecne-pouzivanie/166-acer-extensa-5635zg-a-linux
          • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 27.07.2009 | 21:23
            debby   Návštevník
            to mam nainstalovane ale nejde mi to menit ked kliknem na ikonku v paneli...
            • Re: Aky je rozdiel medzi Debian testing a stable??? 27.07.2009 | 21:57
              Peter2   Návštevník
              Kedysi som to na ubuntu pouzival a pamätam si, ze som musel povolovat s pravamy roota, aby mohol bezny uzivatel skalovat frekvenciu. Budes musiet pozriet niekde na Debian wiki ako to nastavit na Debiane