Mandrake update zlyhal

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.08.2005 | 00:29
Matus   Návštevník
Som Linuxový začiatočník. Mám ho len 2 dni a vyskytol sa mi takýto problém. Snažil som sa urobiť si Update Mandrake Linuxu cez MandrakeUpdate, a keď mi mal vypísať mirrory na update tak to vypisalo ze: "Nieje možné nájsť žiaden použiteľný mirror. Je veľa možných dôvodov pre tento problém; najčastejší je ten že architektúra vášho procesora nieje podporovaná oficiálnymi aktualizáciami MandrakeLinux." Po stlačení OK sa mi objavi dalšie okienko, kde je vspomínané niečo o " EDITOR ZDROJOV" možete mi prosím poradiť ako rozbehnem ten UPDATE, alebo aspoň, kde najdem Editor Zdrojov, vopred dik.
    • Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 00:07
      MArián Ščerbák   Návštevník
      Menu -> Sytém -> Nastavenie -> Práca s balíkmi -> Manažér zdrojov softvéru
      • Re: Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 00:22
        Matus   Návštevník
        Mozes mi prosim ta povedat, kde najdem MANAZERA MEDII??
        • Re: Re: Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 01:05
          Marián Ščerbák   Návštevník
          Môžem. Tam kde som napísal si klikni na Pridať a pridaj zdroj. Alebo rovno v konzole napíš: su (napíš root heslo) a potom: urpmi.addmedia --update Aktualizacia_mandrake ftp://ftp.mandrake.cz/pub/linux/mandrakelinux/official/updates/10.1/main_updates/ with media_info/hdlist.cz Over si však túto adresu podľa svojej verzie MDK. Toto stačí uorbiť iba raz, potom to ide presne tak, ako si to robil :-)
          • Re: Re: Re: Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 01:30
            Matus   Návštevník
            Ano napisalo to ze to spravilo v poriadku, teraz mozem spussti MDKUpdate?
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 01:32
              Matus   Návštevník
              Vyzera to tak ze si mi dost pomohol dakujem ti velmi pekne =)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 01:35
                matus   Návštevník
                Nieeeeeeeeeee zas nieco teraz ked instalujem balicky pise to ze Nasledovné balíčky obsahujú zlé podpisy, co to zas znamená?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake update zlyhal 08.08.2005 | 13:51
                  Predator   Návštevník
                  Toto robí Mandrake bežne. Nech mi skalní zástancovia Mandraku odpustia, ale ten systém sa správa podivne. Doma som skúsil update pod rovnakým OS a správalo sa to navlas rovnako. Mne sa nechcel Mandrake ani nainštalovať na mašinu v práci (firemný server s RAIDom ICH6) a tváril sa, že vraj nemá nijaký disk. Tak som sa naštval a hodil tam FreeBSD. A od tých čias je to O.K. Konfigurácia síce nie je klikacia ako u MDK, ale dokumentácia je perfektná a čo si nastavíš, to aj funguje. Také veci ako korektný update sú samozrejmosťou, bez problémov chodí aj rekompilácia nového systému zo zdrojáka, to je niečo famózne a funguje to spoľahlivo a bez problémov. Systém si preložíš presne na svoj procák, sieťovku atď ... Aj tento príspevok Ti píšem z tej firemnej mašiny. Skús BSD, alebo z Linuxov taký Debian alebo Slack.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake update zl 09.08.2005 | 00:06
                    matus   Návštevník
                    Dakujem za radu, ale ja som chcel vyskusat zatial nieco jednoduchsie, kde je viac klikaciek ako ciernyx okienok
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake updat 09.08.2005 | 00:12
                      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
                      Skus toto Easy Urpmi jednoducho si vyber zdroj a potom iba skopiruj alebo prepis cez konzolu ten prikaz ktory ti vygeneruje.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandrake update zlyhal 09.08.2005 | 00:29
                  Marián Ščerbák   Návštevník
                  Stiahni si z rovnakého zdroja z adresára media_info 2 súbory: pubkey(2). V konzole napíš su (heslo) a potom v adresári, kde sú spusť:rpm --import pubkey, to isté pre druhý. A potom na rovnakom mieste, ako som opisoval včera, klikni na "Manažovanie kľúčov". Stačí kliknúť "pridať kľúč", to už uvidíš :-) Ak by aj tak blblo, tak omrkni situáciu v Mozille, či tam ten balík naozaj je :-) Ak nie, pridaj si rovnakým spôsobom iný zdroj. (To môžeš aj tak, nejaký neoficiálny :) Všetky (update) balíčky sa kontrolujú týmito kľúčmi, aby sa predišlo podvrhnutiu iného (škodlivého) programu. Logické. Bezpečnosť nadovšetko :-) Chyba je akurát v tom, že sa pri pridaní zdroja kľúče nestiahli. A aby sa nestalo, že ti nikto nebude odpovedať na otázky, (už sa na nich totiž odpovedalo viackrát), mrkni sa pred tým na vyhľadávanie (vpravo hore). A úplne najlepšie bude, keď si stiahneš Manuál od I. Bíbra (vľavo dole). Nemusíš si ho prečítať celý (aj keď je výborne napísaný), ale iba to, čo ťa zaujíma. Nájdeš tam takmer všetko :-) Veľa pekných zážitkov v Linuxe :-)