Routovanie WIFI

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2009 | 20:51
Avatar Vladimir Debian Sqeeze (ktorý mrzne)  Používateľ
Zdravim vas mam notebook Gateway Ml-3108 v a mam jeden problemikm, chcel by som vytvorit vlastnu wifi siet a z notebooku v linuxe routovat na moj komunikator.
Vo viste mi to ide pekne ale v linuxe ked dam vytvorit siet tak ju sice akoze vytvory ale nema ziadny signal a komunikator a ani Nokia N95 ju nenajdu poraddte prosim co stym je .
Diky .
    • Re: Routovanie WIFI 30.07.2009 | 23:52
      Vladimir   Návštevník
      To nik nevie ako sa routuje net s ubuntu do mobilu ?
      • Re: Routovanie WIFI 31.07.2009 | 00:02
        WlaSaTy   Návštevník
        Aha, a kde jechyba z sprievodcu vytvorenim WiFi pripojenia a podrobnosti ci si robil Access Point na Linuxe alebo na Symbiane, popripade ci si to prepajal cez Ad-Hoc?
        • Re: Routovanie WIFI 31.07.2009 | 19:11
          vladimir   Návštevník
          jj spravil som siet na Linuxe a routovat by som ju chcel do Windows mobile LG ks 20.
          a spravil som siet ad-hoc.
          • Re: Routovanie WIFI 31.07.2009 | 21:18
            WlaSaTy   Návštevník
            Takže Ti to už funguje. Ak by to nefungovalo, tak by si predsa opýsal chibu.
            • Re: Routovanie WIFI 01.08.2009 | 00:32
              vladimir   Návštevník
              No nefunguje praveze pozri ked dam vytvorit novu wifi siet na linuxe tak MDA ju vobec nenajde a ked kuknem na notasi kde som tu siet vytvoril tak nema vobec signal.
              Staci takyto opis ?
              • Re: Routovanie WIFI 01.08.2009 | 13:37
                WlaSaTy   Návštevník
                Nechci vediet co jedine sa da z takeho popisu vydedukovat.
                • Re: Routovanie WIFI 01.08.2009 | 14:05
                  Vladimir   Návštevník
                  No ale ako inak ti to mam opisat ?
                  • Re: Routovanie WIFI 01.08.2009 | 14:28
                    WlaSaTy   Návštevník
                    Nie ako, ale co.

                    Zatial si povedal ze mas mobil za 300 az 400Eur a uz Ti nevyslo na WiFi router ktory by tento problem vyriesil. Rovnako ako Ti nevyslo na aplikaciu ktora by z mobilu urobila AP. Neplace za tym telefonom nahodou jeho povodny majitel?


                    Inak k veci. Pises ze mas problem nastavit sietovu kartu tak aby sa spojila s inym zariadenim. Overil si ci ta WiFi karta funguje, teda ze ci sa Ti s nou uz niekam podarilo v Linuxe pripojit?

                    Ja len ci mas pre nu dobry ovladac, popripade aj s potrebnym firmware.
                    • Re: Routovanie WIFI 01.08.2009 | 16:50
                      vladimir   Návštevník
                      Tak ako vidim tvoja inteligencia je na nulovej urovni .
                      Niesom kkt ktory by kradol na mobil si viem zarobit aj sam kdez to ako vidim niekto nevie a preto zavidi.
                      Ked nedokazes pochopit oco mi ide tak to radsej nieries a nahaj to na ludi ktory sa aspom trosku do toho vyznaju.
                      Ser na moj problem vo viste mi to ide ked potrebujem prejdem do visti a tam mi to ide ako ma .
                      Mimochodom aplikaciou na fon to nebude lebo mam este nokiu N95 a tu tiez nepripoji.
                      • Re: Routovanie WIFI 01.08.2009 | 21:51
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Mas pravdu, vyhoviem Ti.

                        Povodne som Ti chcel pomoct, ale s opisom ktory si sem dal sa viac naozaj nedalo. Skus si pockat na ludi ktory z tvojeho popisu dokazu uhadnut koli comu Ti to nejde. Ale najprv sa zamysli nad tym co si k tomu napisal a naco boli tvoje informacie vhodne. Inak budes asi cakat dost dlho. Ale to ti si uz asi vsimol kedze vidis kolko ludom sa oplatilo zavadit o prazdny prispevok bez ochoty dodat dalsie informacie.

                        Inak to ze Ti to ide vo Viste, to poukazuje na to co som uz spominal. WiFi karta ktora potrebuje iny firmware (dostupny z ovladacov dodanych vyrobcom) ktory sa nemoze distribuovat priamo s linuxom nakolko vyrobca notebooku alebo karty to explicitne zakazal. To je nasledok SW patentov. Zial, nikto Ti nepovie odkial alebo ako ten FW zozenies nakolko si nenapisal aku mas tu kartu. Normalny clovek by sa aspon opytal ze ako to zisti, ale ty zacnes polemizovat o tom kto Ti napadol Tvoje EGO.

                        PS.: A to s tou aplikaciou na mobil si to uz uplne pochopil. Ta aplikacia je na to aby Ti urobila z telefonu plnohodnotny WiFi AP na zdielanie internetu, ale da sa vyuzit aj na jednoduche prepojenie. Co myslis, na aku inteligenciu to poukazuje?
                        • Re: Routovanie WIFI 02.08.2009 | 15:04
                          vladimir   Návštevník
                          Pozri zakopeme vojnovu sekeru jedine co ma nasralo tak to bolo to ze si napisal ci povodny majitel neplaci za LG.
                          Nemam rad ked ma niekto nazyva zlodejom, poctivo som si kupil telefon a ty mi tu naznacujes ze som ho ukradol.
                          Inak v pohode mas pravdu mohol som napisat typ karty.
                          Vecer napisem typ.