Flash player - Firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.07.2009 | 23:03
Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
Mám taký otravný problém s flash playerom vo FF. Keď pozerám videá na youtube, stáva sa mi, že po načítaní danej stránky je miesto videa len taký obdĺžnik vo farbe aktuálnej témy. Zvuk z videí ide, a po refreshi (alebo po viacerých refreshoch) ide aj video. Čiže mi to dáva pocit že je to náhodné kedy to ide, a kedy nie.

Obrazok: http://www.imager.cz/obrazek/26220/541/obrazovka-png
Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!
    • Re: Flash player - Firefox 30.07.2009 | 21:53
      Avatar Michal   Používateľ
      a co tak skusit novsiu verziu? ci?
      za hrubice sa ospravedlnujem :P
      • Re: Flash player - Firefox 30.07.2009 | 23:00
        Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
        Najprv som mal z repozitarov, potom som manualne stiahol a nainstalil najnovsi z adobe, ale robi to stale.

        Mimochodom mam ubuntu 8.10 64bit. 9.04 isla kvoli mojej radeon x550 prec. Takze nove ubu odpada ako riesenie.
        Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!
        • Re: Flash player - Firefox 30.07.2009 | 23:52
          Peter2   Návštevník
          Mne robilo nieco podobne ked som pouzival na 64 bit Ubuntu 32 bit verziu flash playera z repozitara. On funguje na 64bit systemoch s nejakou pomocnou kniznicou u ktorej si neviem vybavit nazov a myslim ze prave ta sposobovala jeho nestabiliu. Pomohlo az odinstalovanie flashu z repa spolu s kniznicou a nainstaloval som si priamo 64 bit verziu priamo od Adobe. Archiv rozbalit a .so subor prekopirovat do /home/pouzivatel/.mozilla/plugins. Ten adresar plugins si treba rucne vytvorit lebo standarne tam asi nebude. Reset Fx a flash funguje bez problemov. Ono je to sice stale testovacia verzia ale nemam s nou ziadne problemy.
          • Re: Flash player - Firefox 01.08.2009 | 01:57
            Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
            a slape to vazne lepsie (okrem toho ho uz nikde netreba ?)
          • Re: Flash player - Firefox 01.08.2009 | 12:30
            Jakub Ostrochovský   Návštevník
            Teraz som testoval ten flash v opere. Tam to nerobi. Nakolko som robil prilisne zasahy do mozilly, tak tam ten flashplayer teraz nejde vobec.

            Ta kniznica sa vola tusim ia32libs ;) mal som uz snou do cinenia, ale nemal som s nou problemy. Ak je to tak, tak musim sa poohliadnut o ten 64bit balik a skusit to spojazdnit raz a navzdy.
            • Re: Flash player - Firefox 01.08.2009 | 15:22
              Peter2   Návštevník
              Ta kniznica sa vola nspluginwrapper - sluzi na to aby niektore 32 bit pluginy do Fx sli aj v 64 bit systeme - a to prave flash a myslim aj pdf plugin do Fx od Adobe. Prave ta sice flash spojazdnila ale mala problemy so stabilitou.
              Odporucam nainstalovat tu vyssieuvedenu 64 bit testovaciu verziu, je to konecne funkcne a netreba ziadnu pomocnu kniznicu, ten nspluginwarapper treba odinstalovat aby nadalej nerobil problemy. A flash si u mna automaticky nasiel aj Epiphany. Funguje aj na Opere 64 bitovej (konecne), ale v nej si treba v nastaveniach nastavit cestu k suboru libflashplayer.so.
              • Re: Flash player - Firefox 02.08.2009 | 13:26
                Avatar Jakub Ostrochovský Ubuntu (11.10), Debian 6, iOS4  Používateľ
                Takže - po stiahnutí treba dat tu kniznicu (64bit) do priečinka /usr/lib64/mozilla/plugins/ nie do /usr/lib/mozilla/plugins/. Teraz už všetko šlape naporiadok.

                Ďakujem za pomoc.

                Riešenie nájdené tu: http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?action=printpage%3Btopic=10676.0
                Don't be evil ;) Ľudia, čas na zmenu, ženieme sa do záhuby .. zabráňme bankárskym zrůdam zotročiť svet!